Wybierz miasto:

Miasto:

Wycieczka z dziećmi- spływ kajakowy po Biebrzy

2021-03-25

W ubiegłym roku  całą rodziną (ja, mąż i 3 dzieci) wybraliśmy się na nietypowy spływ kajakowy po Biebrzy. Nietypowy, bo połączony z oczyszczaniem rzeki. Aż trudno uwierzyć ile w takiej wodzie jest śmieci. Przepłynęliśmy ok. 15 km, a wyłowiliśmy 3 pełne worki śmieci– puszek, PET, foliówek.

 

 

 

Natura tylko z pozoru wygląda na dziewiczą, bo na dnie jest mnóstwo odpadów. Aż nie chce się wierzyć. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, a przy okazji mieliśmy zniżkę w wypożyczalni kajaków. Następnie takie odpady są oddawane w specjalnym punkcie, a stamtąd są one przekazywane dalej, do producentów obuwia i odzieży. Szczęka mi opadła jak się dowiedziałam, że z plastikowych butelek można zrobić buty, które wcale nie odstają jakością od tradycyjnych. Cudowna natura, oddech od cywilizacji, spanie pod namiotami, bujne ptactwo i inna dzika zwierzyna to idealne miejsce na wyjazd wakacyjny z dziećmi.

 

 

Nasza trasa rozpoczęła się w okolicach Augustowa. Woda w najgłębszych miejscach sięgała powyżej pasa, więc jest bezpiecznie. Jedyne chwile grozy, które mogą czekać na wodnym szlaku to krowy pasące się w wodzie i tarasujące drogę, więc może zdarzyć się sytuacja, ze kajaki trzeba będzie przenosić lądem.

Tras jest kilka – dla zaawansowanych pływaków meandrami nieujarzmionej rzeki i przez bagienne ostępy oraz dla początkujących – leniwy nurtem.

Dzieciakom bardzo podobał się ten wyjazd i z tęsknotą wracamy do tamtych beztroskich czasów. Z chęcią powtórzylibyśmy całą wyprawę, bo była jedyna w swoim rodzaju.

 

 

Autorka zdjęć i tekstu -Barbara Ziora- uczestniczka konkursu wakacyjnego Poleć i Wygraj Wakacje

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl