Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Wydawnictwo Adamada: "Całuski dla maluszka" G.van Genechten i "ARIOL Do trzech osiołków sztuka" E.Guilbert

2021-05-14

"Całuski dla maluszka" i "ARIOL. Do trzech osiołków sztuka", czyli coś dla najmłodszych i dla trochę starszych...

 

 

   Dzisiaj chcemy zarekomendować Wam dwie książeczki Wydawnictwa Adamada skierowane do odbiorców w różnym wieku.

 

 

 

   Zacznijmy od "Całusków dla maluszka" G.van Genechten, pięknie wydanej książeczki dedykowanej rodzicom i ich ukochanym maluszkom. To książka w twardej oprawie doskonale sprawdzająca się w małych rączkach i ciekawskich buźkach;) Śliczne ilustracje przedstawiają słodkie zwierzaczki w uroczych pieluszkach. Możemy zachwycać się ich prześlicznymi łapkami, oczkami i uszkami. To pełna miłości i czułości książeczka dedykowana najmłodszym, dzięki której możemy wyrazić naszą miłość do maleństw. Czy każdy z Was rodziców nie całował z uwielbieniem te małe prześliczne stópki i urocze rączyny? Pewnie, że tak!!! Książeczka jest doskonałym prezentem zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników;) Rozczulimy się nad uroczymi obrazkami i słodkimi słowami....

 

 

   A kiedy nasze pociechy wyrosną już z pieluszek i samodzielnie zapragną wyruszyć na podbój świata, nic tak nie zaspokoi ich dziecięcej ciekawości i żądzy przygód jak przekapitalna seria z ARIOLEM!!! Mamy tu świetny przezabawny komiks dla nastolatków, pełen prześmiesznych sytuacji, zabawnych dialogów i rewelacyjnych zdarzeń! To fantastyczna książka dla dzieciaków pełna sarkastycznego humoru, przesycona lekką kpiną z dorosłych i absurdów otaczającego ich świata. W tej książce Wasze dzieci odnajdą swój język i własny styl.

 

 

    To nasze pierwsze, i zapewniam Was, że nie ostatnie(!), zetkniecie z tym przesympatycznym bohaterem. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada mieliśmy możliwość zapoznać się z częścią ósmą serii "ARIOL. Do trzech osiołków sztuka" Emmanuel Guiberta z ilustracjami Marca Boutavanta. Ciekawym zabiegiem zastosowanym przez autora jest antropomorfizacja zwierząt, przydająca przedstawionym historiom smaczku kpiny i ironii z nas samych, naszych wad i słabostek. Język komiksu, bo jest to komiks!!!, jest świeży, młodzieżowy, doskonale oddający klimat młodzieńczych pogadanek z rówieśnikami. Dorośli są karykaturalni i jawią się jako istoty nie z tej ziemi, odrealnione i absurdalne w swoich reakcjach i żądaniach. Dzieciaki pozostają dzieciakami, kłócą się, biją, kłamią, a przede wszystkim świetnie bawią, rozrabiają i dokazują. Z przyjemnością śledzimy przygody głównego bohatera i jego kumpli: Ramono, pierwszą miłość do Petuli, utarczki słowne z nielubianym Tyberiuszem. Obserwujemy fascynację SuperKONIEM, rywalizację między kumplami, koleżeńskie przepychanki i porachunki, skwitowane raz celną pointą, innym razem kuksańcem w nos.

 

 

 

     Polecamy Wam szczerze tę książkę, która jest świeżo po premierze. A skądinąd wiemy, że seria z Ariolem cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród czytelników z  Francji, jak i z naszego kraju;) Oczywiście dziecięcych czytelników, choć skrycie przyznam Wam, że czytając książkę i my dorośli mieliśmy niezły ubaw;)

 

 

    Na komplement zasługują również barwne ilustracje Marca Boutavanta. Na obwolucie znajdziecie portrety wszystkich najważniejszych bohaterów, a każda z historii opatrzona jest swoim charakterystycznym kolorem i komiksową stylistyką.

 

 

 

 

"Całuski dla maluszka" Guido van Genechten

Wiek dzieci: 0+

 

Książka dostępna w sprzedaży od 22 kwietnia 2021r.

 

 

"ARIOL Do trzech osiołków sztuka" Emmanuel Guiberta

Ilustracje: Marc Boutevant

Dla dzieci: 10+

 

Książka dostępna w sprzedaży od 13 maja 2021 r.

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.