Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Wydawnictwo Adamada: seria "Sam i Watson" o emocjach

2021-04-16

Sam i Watson na tropie emocji.

 

   Kiedy masz w domu przedszkolaka lub młodsze dziecko dopiero wkraczające w skomplikowany świat, często różnorodnych, skrajnych emocji, warto zabrać ze sobą w przygodę z emocjami serię "Sam i Watson" Ghislaine Dulier z pięknymi ilustracjami Berenquere Delaporte!

 

 

     Seria opowiada o przygodach kilkuletniego Sama i jego najlepszego kumpla kota Watsona. Niczym Sherlock Holmes i Dr Watson, nierozłączni przyjaciele doświadczają przeróżnych przygód, którym towarzyszą często skrajne emocje, jak złość, gniew czy zazdrość. Dzięki mądrym wyjaśnieniom Watsona Sam uczy się, jak panować nad negatywnymi uczuciami i w jaki sposób pokonać trudną sytuację.

 

 

 

Jak pokonać gniew?

 

 

 

Dzieciom trudno czasem pokonać złość. Nasza córeczka gniewa się czasem długo, dlatego tak się ucieszyłam, jak pierwszy raz przeczytałam jej wspaniałą książkę Sam i Watson przeganiają gniew. Nic nie musiałam jej tłumaczyć, bo książka rozkłada na łopatki temat gniewu i złych emocji. W bardzo prostu sposób ukochany kot Watson pokazuje i tłumaczy swojemu przyjacielowi, jak działają na innych i na nas samych negatywne emocje. 

 

 

Nasza córeczka już wie, że ona sama decyduje jak będzie się czuła i jak długo. Wie też, jaka jest najpotężniejsza emocja na świecie. Bardzo spodobało mi się, że córa poznała temat wizualizacji i zaczęła ją praktykować!. Dla wszystkich rodziców dzieci, które jak się gniewają to już na całego, by mogły nauczyć się go szybko pokonywać! 

 

 

>>> TU możesz KUPIĆ <<<

 

 

 

Jak pokonać zazdrość?

 

 

   W drugiej z serii książeczce pt "Sam i Watson pokonują zazdrość" Sam musi odnaleźć się w nowej sytuacji, jaką jest radzenie sobie z zazdrością o uwagę małego dziecka. Często, kiedy pojawia się w naszym życiu mniejsza istota, starsze dzieci schodzą na dalszy plan, czują się wtedy porzucone i mniej ważne. Sam chciałby zaimponować swojemu kuzynowi umiejętnością nawiązaniu kontaktu z maleńką kuzynką, jednak okazuje się, że nie jest to łatwe. Malec w pierwszym momencie odczuwa złość i żal, jednak pod wpływem rozmowy z Watsonem i swoim kuzynem uczy się, że nie zawsze trzeba ulegać złym emocjom i że można oswoić się z sytuacją i dać sobie i innym drugą szansę.

 

 

 

 

  Książki z serii "Sam i Watson" uczą dzieci radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, w których emocje wymykają się spod kontroli. Dzieci mają absolutne prawo do odczuwania skrajnych emocji, lecz dzięki wprowadzeniu sylwetki mądrego kota Watsona dowiadują się, że  często wystarczy inaczej spojrzeć na daną sytuację, żeby poczuć się lepiej.

 

  

    Nam książka o zazdrości szczególnie przypadła do gustu. Stała się przyczynkiem do rozmowy o tym, jak to było, kiedy na świecie pojawił się młodszy brat i jakim wyzwaniem dla starszego brata była ta sytuacja. Dzisiaj, z perspektywy czasu, wydaje nam się to odległą przeszłością i nie wyobrażamy sobie tego, że kiedyś naszą uwagę kierowaliśmy tylko na jedno dziecko. Teraz, po latach pojawia się na nowo pytanie, jak wtedy czuł się nasz 5-latek, kiedy w jego świecie zjawiła się nowa, konkurencyjna istota... Żałuję, że wtedy nie znaliśmy tej książki...;(

 

Książka "Sam i Watson pokonują zazdrość"  dostępna jest w sprzedaży od 12 marca 2021 r.

 

 

>>> TU możesz KUPIĆ <<<

 

 

 

Jak patrzeć sercem?

 

 

 

Co to znaczy patrzeć sercem? Jak to zrobić? I czy można się tego nauczyć? Na te wszystkie pytania odpowiada książka Sam i Watson patrzą sercem.W bardzo zabawny sposób książka porusza bardzo poważną kwestię. Dziecko ze zdwojoną siłą boi się, gdy ktoś zostanie mocno zraniony, ma blizny lub zostanie poważnie okaleczony. Może wtedy zareagować strachem lub niechęcią, a danej osobie może być z tego powodu bardzo przykro...Dzięki książce dziecko uczy się, że wygląd nie jest najważniejszy i Ci z nas, którzy wyglądają inaczej zasługują od nas na tyle samo uczuć, co inni. 

 

Książka uczy wrażliwości i empatii oraz radzenia sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. 

 

 

>>> TU możesz KUPIĆ <<<

 

 

 

 

 

Seria Sam i Watson skierowana jest do dzieci w wieku 4+. My pokochaliśmy ją za poruszane w niej bardzo ważne emocje oraz cudownie kolorowe ilustracje. Polecamy:)

 

 

https://www.adamada.pl/sam-i-watson,n.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.