Wybierz miasto:

Miasto:

Wyprawka dla noworodka - Lista wszystkich potrzebnych rzeczy

2023-09-04

Wyprawka dla noworodka - Lista wszystkich potrzebnych rzeczy

 

Czas, w którym rodzice oczekują przyjścia dziecka na świat jest wyjątkowo ekscytujący. Wiele osób chce przygotować się na ten moment jak najlepiej, żeby zapewnić nowo narodzonemu dziecku odpowiednie warunki. W tym celu kluczowe może być skompletowanie wyprawki. Jak powinna wyglądać kompletna wyprawka dla noworodka lista rzeczy?

  1. Kompletowanie wyprawki - Rzeczy do spania
  2. Higiena dzieci urodzonych
  3. Karmienie piersią - Najważniejsze akcesoria

 

1. Kompletowanie wyprawki - Rzeczy do spania

 

Zamiast czekać na ostatni moment, warto zacząć kompletować wyprawkę przed ostatnim miesiącem ciąży. Dzięki temu w razie przedwczesnego porodu wszystkie rzeczy będą już przygotowane.

Ważną rolę po narodzinach dziecka odegra miejsce, w którym maluch będzie odpoczywać. Jeżeli w mieszkaniu nie ma możliwości zorganizowania oddzielnego pokoju dla dziecka, można zaaranżować dla niego kącik, w którym będzie czuć się bezpiecznie. Należy wyposażyć go w łóżeczko, materac oraz komodę.

Wybierając akcesoria do przewijania malucha oraz wszelkiego rodzaju pościel, czy kocyki należy zwracać uwagę na jakość produktów oraz tym, gdzie zostały wyprodukowane.

 

2. Higiena dzieci urodzonych

 

Przed kompletowaniem wyprawki, warto dowiedzieć się jakie przydatne akcesoria najlepiej przygotować do kąpieli, tak, by zapewnić w czasie jej trwania komfort dziecku i sobie.

Należy pamiętać, że pielęgnacja niemowlaka nie kończy się na samej kąpieli. Kompletując wyprawkę, warto wpisać na listę kremy, okrycie kąpielowe, piżamkę, która pozwoli skórze oddychać oraz inne akcesoria do pielęgnacji noworodka, takie jak nożyczki do obcinania paznokci, pieluszki jednorazowe i pieluszki tetrowe.

 

3. Karmienie piersią - Najważniejsze akcesoria

 

Proces karmienia piersią może być różny u kobiet, w zależności od ich predyspozycji i możliwości. Zdarza się również, że niektóre mamy z różnych względów nie chcą tego robić. Niezależnie od decyzji, fakt jest taki, że dziecko musi być nakarmione. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w butelki do karmienia. Przydadzą się ona również, kiedy dziecko będzie karmione piersią, ale zostanie od niej odstawione. Dla kobiet w ciąży i po ciąży przydatne będą również wkładki laktacyjne.

 

Ile kosztuje wyprawka dla niemowlaka? W zależności od preferencji zakupowych koszt wyprawki może wynosić szacunkowo 1000-5000 zł lub więcej. W celu uniknięcia niepotrzebnych wydatków, warto odpowiednio wcześnie określić co powinna zawierać kompletna wyprawka dla noworodka lista.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl