Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Zabawki, które uczą i nie nudzą

2021-06-28

Zabawki to doskonałe pomoce do ćwiczenia motoryki małej, logicznego myślenia, nauki kolorów czy doskonalenia umiejętności matematycznych. Dzieci poprzez zabawę bardzo szybko przyswajają nowe umiejętności, co jest również bardzo przyjemną metodą. Do takich zabawek z całą pewnością należą Autobus matematyczny oraz zabawka Ułóż koraliki, których oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Puzzelmania.

 

 

 

 

Autobus matematyczny

 

 

 

Autobus matematyczny to rewelacyjna propozycja dla dzieci od 3 do 6 lat, do ćwiczenia umiejętności matematycznych takich jak dodawanie i odejmowanie do 10 oraz nauki kolorów.

 

Jak się bawić i uczyć jednocześnie?

 

Dziecko w trakcie zabawy pozwala pasażerom wsiadać do autobusu lub wysiadać z niego, licząc ilu pasażerów pozostaje.

 

A oto kilka z zadań jakie maluch może może wykonywać w trakcie zabawy:

1. Umieszczać pasażerów w autobusie pojedynczo. Policzyć ich od 1 do 10, a następnie zabrać pasażerów z autobusu.

2. Zacząć zabawę od pustego autobusu. Rzucić dwie kości (jedna kość wskazuje liczbę pasażerów druga kolor pasażerów), a następnie umieścić wskazaną liczbę i kolor pasażera.

3. Zacząć odwrotnie niż poprzednio, czyli od pełnego autobusu. Rzucić kości ( jedna kość wskazuje liczbę pasażerów druga kolor pasażerów), a następnie usunąć wskazaną liczbę i kolor pasażerów.

4. Używać kart przystanków autobusowych i postępować zgodnie z instrukcjami. Dzięki tej formie dziecko uczy się rozwiązywać proste równania matematyczne.

 


Kupisz go >> TUTAJ<<

 

 

 

Ułóż koraliki

 

 

To rewelacyjna zabawa ucząca logicznego myślenia. Dziecko w trakcie zabawy ma za zadanie ułożyć koraliki zgodnie z wzorem na dołączonych kartach pracy. Koraliki maja różne kształty i kolory, co podnosi delikatnie poziom trudności w trakcie wypełniania wzoru nici, jednak jest bardzo wciągającą zabawa dla dzieci od 3 roku życia.Jak bawić się w układanie koralików?

 

1. Dziecko wybiera zadanie z karty wzoru z kolorowymi koralikami i odwzorowuje ten wzór na sznurkach.

2. Umieszcza kolorowy drewniany wzór w specjalnym drewnianym stojaku i układa wzór na specjalnej pionowej drewnianej tyczce.

3. Maluch może również samodzielnie wybrać kolory według własnego uznania i układać je na sznurku budując koraliki, dzięki czarno-białym kartę zamiast karty z kolorami, które także znajdzie w zestawie.

4. Sortować koraliki na różne sposoby. Najpierw posortuje je według koloru, następnie według kształtu. Na koniec posortuje koraliki według kształtu i koloru.

 

Ta zabawka jest idealna dla dzieci, u których chcemy pobudzić wyobraźnie przestrzennej perspektywy, dzięki budowaniu korali poprzez figury. Dzięki takiej zabawie dziecko wchodzi w świat własnych pomysłów, pobudzając jednocześnie swą wyobraźnię.

 

 

Zabawkę kupisz >>TUTAJ<<


Warto również dodać, że Toys for Life są nową generacją holenderskich zabawek edukacyjnych, które uczą przez zabawę.

 

 

PUZZELMANIA

WWW: http://www.puzzelmania.pl/

E-mail: biuro@puzzelmania.pl

Telefon: 695 600 239

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.