Wybierz miasto:

Miasto:

Zatorlandia rozczarowuje

2018-04-23

W ostatnią sobotę odwiedziliśmy Park Rozrywki Zatorland, gdzie pojechaliśmy na premierę największego na świecie ruchomego dinozaura liczącego 35 metrów długości i 9 wysokości. Zanim do niego dojdę napiszę o samym parku.

 

Park Rozrywki Zatorland w małopolskim Zatorze, zanim do niego trafiłam, kojarzył mi się z nudnym muzeum dinozaurów na świeżym powietrzu dla małych dzieci, gdzie przy każdym eksponacie można jedynie ziewać. Jakie było moje zaskoczenie, gdy było zupełnie na odwrót.

 

Ale od początku: po pierwsze park dzieli się na 4 ogromne niezależne strefy. W pierwszej części z naszymi dzieciakami spędziliśmy ponad dwie godziny. Frajdy nie było końca. Karuzele, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, kulki, tory przeszkód, samochodziki, basen z łódkami, loteria, salon gier, a nawet kino 5D Extreme! Niestety, biegając za naszymi pociechami, nie udało nam się zaliczyć przejażdżki dinocoasterem, który wydawał się niezwykle kuszący. Koniecznie atrakcja do odhaczenia następnym razem.

 

Aby ochłonąć wybraliśmy się do parku numer dwa- ruchomych dinozaurów, gdzie wśród cienia i zieleni przechodząc drewnianymi mostkami, mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości dinozaury od epoki trasu, jury, aż do końca kredy. Prawie każdy dinozaur się poruszał i wydawał dźwięki, dzięki czemu wydawały się niezwykle realne. Pośród drzew obejrzeliśmy przeszło 100 różnych dinozaurów, co w ogóle nie było nudne. Trasa zaplanowana jest tak, aby na każdym etapie dzieci, jak i dorośli mieli mnóstwo zajęć. Dla naszych 3 i 4 latków największą atrakcją był pryskający wodą dinozaur, ale dla wszystkich był ten największy, który naprawdę robi niesamowite wrażenie. Nie sposób objąć go wzrokiem. Może dlatego, że ma 13 metrów wysokości i 44 metrów długości. Na samym końcu ścieżki doszliśmy do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zaprezentowana jest pokaźna kolekcja skamielin oraz elementy szkieletów dinozaurów.

 

 

Po tych przeżyciach zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy dalej, a raczej pojechaliśmy ciuchcią do Parku Mitologii, a tam- istny raj. Park na wodzie, po którym poruszaliśmy się tramwajem wodnym podziwiając greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Tu naprawdę wypoczęliśmy, bo gdy zeszliśmy na ląd delektowaliśmy się grecką muzyką, wypoczywając na leżakach patrząc na nasze dzieci, które z niespożytą energią bawiły się na placu zabaw. Naprawdę nie wiemy kiedy zrobiła się prawie 18-sta, a my przecież nie dotarliśmy do parku linowego, parku owadów, więc na jednej nodze jeszcze na sam koniec odwiedziliśmy domek do góry nogami. Wrażenie nie z tej ziemi!

 

Zatorland z pewnością rozczarowuje, bo nie sposób zwiedzić go całego i cieszyć się wszystkimi atrakcjami przez jeden dzień. To zdecydowanie za mało.

 

My dorośli, przez cały dzień bawiliśmy się równie wspaniale, co nasze dzieci. Przypomniały nam się czasy dzieciństwa, kiedy jechaliśmy ciuchcią, jeździliśmy karuzelą czy robiliśmy zdjęcia na mitycznych stworzeniach. Park Zatorlandia to miejsce stworzone dla rodzin, przyjazne miejsce dla dzieci, gdzie cała rodzina ma szanse wypocząć, zabawić się i wrócić do domu z wypiekami na twarzy, w nadziei na szybki powrót. Najlepszą recenzją dla tego miejsca, jest smutek i łzy w oczach naszych pociech, gdy po ponad siedmiu godzinach niestrudzonej, szalonej i beztroskiej zabawy, wsiadały do samochodów i pytały się czy jeszcze tu przyjedziemy.

Winni też jesteśmy kilka słów o personelu pracującym w parku. Wszyscy są nadzwyczajnie mili, a ten stan praktycznie nie mija przez osiem godzin obsługi gości. Obsługa momentalnie reaguje na wszelkie nieświadome czy świadome próby złamania regulaminu, a wszystko dyskretnie i uprzejmie. Ludzie Ci zachowują również zimną krew, w ekstremalnych sytuacjach jak piętrzące się zamówienia w porze obiadu. W szczególności musimy pogratulować Panu, który obsługiwał dinocoaster około godziny 11:30. Rewelacyjnie przeszedł nasz test, nie wpuszczając jednego z członków naszego Zespołu z dzieckiem, które było za małe. Co było dość dużym zaskoczeniem, wskazał również karuzele i inne atrakcje adekwatne do wieku pociechy. Zatorland +5 za obsługę.

 

Park Rozrywki Zatorland

 

/ www.zatorland.pl /

 

ul. Parkowa 7, 32-640 Zator

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl