Co robić z dziećmi, gdy pada deszcz?

2018-05-18

Pogoda nas wszystkich zaskoczyła i niestety place zabaw muszą na razie iść w odstawkę, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na to co robić z dziećmi, gdy pada deszcz.

 

1. Piankowe puzzle

Duże piankowe puzzle to idealny pomysł na dłuższą zabawę. Dziecko najpierw je układa w różnych kombinacjach, a później tworzymy z nich ścieżkę po której dziecko może biegać, skakać jak żabka, chodzić do tyłu, na jednej nodze, bokiem, skakać co drugi puzzel. Kombinacji co niemiara.

 

2. Album dziecka

Album dziecka tworzyliśmy odkąd urodziła się nasza córa. Jest w nich dużo zdjęć, pamiątek, małe stópki i rączki odrysowane w wielu miejscach, zdjęć z Usg etc. O tym wszystkim opowiadamy córeczce, a ona słucha z otwartą buzią.

 

3. Stare bajki z Anną

Dziadkowie nasze córki mają manię przechowywania i nieraz to jest dobre, bo otrzymaliśmy od nich ostatnio Annę, na której my jako dzieci oglądaliśmy bajki. Mamy kilkadziesiąt bajek, więc zabawa na przynajmniej godzinę.

 

4. Gra z pingwinkami

Gra pingwinki jest jedną z naszych ulubionych. Jak córeczka była mniejsza to okładała pingwinki tworząc z nich wieżę, a jajka gotowała w garnku. Teraz bawimy się w najlepsze razem i to jest prawdziwa frajda. W tej rywalizacji chodzi o szczęście, ale też dobrą pamięć.

 

5. Budowanie wieży

My budujemy wieżę z wszystkiego nawet z gąbek kuchennych, które budujemy, a potem burzymy. Budujemy z zakrętek, z kubeczków, oczywiście też z klocków. Kreatywność dzieci nie zna granic.

 

6. Nauka literek i cyferek

To też dostaliśmy od dziadków z przechowania, ale myślę, że i teraz można kupić takie. Układamy literki w pierwsze słowa i liczymy do 10, 20… Inaczej niż w zeszycie i przyjemniej.

 

7. Tworzenie masek i kolorowanie

Ostatnio zrobiliśmy maskę króliczka, którego później pokolorowaliśmy, a następnie każdy z nas zakładał maskę i udawał króliczka. Zabawa na całego!

 

A wy jakie macie proste pomysły na zabawę z dziećmi w niepogodę?

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGoDziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":