My poznaliśmy cudowne pomoce dydaktyczne od Drewnianej Mamy, która wykonuje je własnoręcznie i wychodzi jej to perfekcyjnie. Dlatego, jeśli szukacie czegoś co pomoże Waszemu maluchowi zrozumieć zasady posługiwania się zegarem, chcecie zachęcić go do obserwowania przyrody tak, aby zrozumiał kolejność następujących po sobie pór roku czy wspomóc przestrzenne myślenie oraz doskonalenie motoryki małej koniecznie zerknijcie na dalszą część naszego artykułu.
Drewniana Mama stworzyła rewelacyjny, drewniany Zegar, z myślą o dzieciach, które uczą się rozpoznawać i odmierzać czas. Jest on specjalnie opracowany, by przedstawić wszystkie zawiłości związane z tak abstrakcyjnymi pojęciami jak doba, godzina czy kwadrans. Sprostanie temu wyzwaniu możliwe jest tylko poprzez odpowiednią wizualizację, a Drewniany Zegar idealnie spełnia to zadanie. Dzięki niemu, ćwiczenia w odczytywaniu czasu będą proste i przyjemne dla dzieci. Dodatkowo, poprzez swój zachwycający, estetyczny i naturalny wygląd, ta pomoc wpisze się w przestrzeń dziecięcego pokoju, a każdy jej mały właściciel będzie często na nią zerkał, ucząc się bezwiednie regulować swój rytm dnia. Jest to również znakomita okazja do prostych działań matematycznych, np.: kiedy obliczane są ostatnie minuty do przyjazdu babci :) .
Zegar stworzony przez Drewnianą Mamę posiada dwie ruchome i podpisane („godzina”, „minuta”) wskazówki, których mechanizm ręcznie dopracowuję oraz wielokrotnie sprawdzam, by małe rączki same sobie z nim poradziły, co na pewno zachęci je do pracy. Dziecko może wielokrotnie obracać wskazówkami i odczytywać czas w systemie 12-godzinnym i 24-godzinnym. Możliwe jest to dzięki temu, że w godzinnym wskaźniku umieszczone jest małe okienko. To sprawia, że od razu widoczne są dwie godziny np. 2 i 14. Minutowy wskaźnik, z kolei, jest na tyle długi, by od razu zwrócić uwagę na liczbę przedstawiającą minutę, a nie na narysowaną na tarczy kreskę, jak to zwykle w innych modelach bywa. Niby mały szczegół, jednakże dla uczącego się malucha ma kolosalne znaczenie w odczytywaniu czasu. Wielkość tarczy i jej graficzne dopracowanie wpływają na to, że zegar jest doskonale czytelny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, nawet w wersji niepomalowanej.
Zegar znajdziecie tutaj
Kolejną świetną pomocą dydaktyczną jest GEOPLAN LITERY, LICZBY, OBRAZKI, KSZTAŁTY 1 i 2 ORAZ TĘCZA .
Zabawa Geoplanem polega na budowaniu kształtów, figur geometrycznych, liter, liczb i obrazków na dwa sposoby – z gumek recepturek oraz z drewnianych elementów o różnym kształcie i długości. Opisywany zestaw to połączenie trzech dostępnych w sklepie pomocy dydaktycznych (Geoplan Kształty, Geoplan Litery, Liczby i Obrazki oraz Geoplan Tęcza).
Stworzony przez Drewnianą Mamę komplet ma w pełni sprostać potrzebom klientów. Podczas tak różnorodnej zabawy dzieci rozwijają motorykę małą, ćwiczą prawidłowe chwytanie i manipulowanie przedmiotem, wzmacniają mięśnie dłoni oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dla odbiorców z wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego są to najważniejsze umiejętności z uwagi na wyzwania, jakie stawia przed nimi ich dziecięcy świat, np.: pisanie, kolorowanie i inne prace plastyczno-techniczne. Maluchy powinny mieć więc dużo możliwości do trenowania, a dzięki temu zestawowi zabawa będzie sprawiała wiele radości i nigdy się nie znudzi.
Oprócz doskonalenia sprawności małych rączek, geoplan jest idealnym narzędziem do nauki odwzorowywania schematu. Dołączone jest w tym zestawie aż 5 książeczek, które dają olbrzymią liczbę możliwości i długie godziny wspaniałej zabawy oraz konstruktywnej pracy. Dziecko buduje ciekawe kształty, figury geometryczne, literki, liczby oraz obrazki zgodnie z instrukcjami. Dzięki temu trenuje koncentrację uwagi i podążanie za szczegółem, co ma przełożenie na całokształt jego rozwoju. Sprawdzi się zatem nie tylko jako zabawka pozwalająca poznać bliżej i utrwalić na wiele sposobów figury geometryczne, litery oraz liczby, ale również jako pomoc kształtująca cierpliwość i wytrwałość młodych odbiorców.
Doświadczenie Drewnianej Mamy oraz jej klientów pokazuje jednak, że tyle samo frajdy, co układanie według zaproponowanego planu, może sprawić zabawa z geoplanem i wychodzenie poza utarte szlaki. To rozbudowuje kreatywność i pobudza wyobraźnię. W takich zabawach, z gumek recepturek lub z dołączonych elementów, dzieci potrafiły zbudować dom, twarze z różnymi emocjami czy inne interesujące wzory.
Dodatkowo, układanie tęczy kolorami kształtuje wyobraźnię i poszerza wiedzę o świecie, a szeregowanie elementów według wielkości w naturalny oraz przyjazny sposób wspomaga umiejętności matematyczne (porządkowanie zbioru według określonej cechy). Kształt tęczy został określony przez moich klientów jako bajkowy :) . Jest to spowodowane tym, że jej wzór zainspirowany był sposobem, w jaki malują ją dzieci. W ich interpretacji tęcza ma nieoczywisty kształt i mocne, soczyste barwy. Zjawisko to jest fascynujące dla maluchów i budzi w nich ogrom pozytywnych uczuć. Otwiera możliwości kreowania fantastycznych opowieści i surrealnych obrazów. Może być też punktem wyjścia do budowania naprawdę ciekawego i złożonego scenariusza zabawy.
Geoplan znajdziecie tutaj
Ostatnią naszą propozycją na dydaktyczne zabawy jest Kalendarz Montessori z Pogodą. Zabawka ta w prosty sposób pomoże dzieciom zrozumieć upływający czas, a także odkryć zachodzące w przyrodzie zmiany. Kolorystyka kalendarza dobrana jest zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori. Z tego powodu każda pora roku zaznaczona jest odpowiednim kolorem – wiosna zielonym, lato żółtym, jesień czerwonym, a zima niebieskim. Poza tym, w tej wersji kalendarza, rok zaczynamy liczyć od wiosny, dlatego to ona znajduje się na górze okręgów wyznaczających czas, w jakim się znajdujemy. Wyjątkowo ten wzór posiada dwa suwaki - z numerem dnia miesiąca i z pogodą oraz dodatkowo termometr i skalę do mierzenia siły wiatru. Jest to zatem Duży Kalendarz i Mały Obserwator Pogody połączone w jednym produkcie.
Mali użytkownicy będą mogli codziennie przesuwając suwaki i obracając wskazówki, uczyć się nazw pór roku, miesięcy i dni tygodnia. Poznają też kolejność ich występowania, dowiedzą się ile dni ma miesiąc, które miesiące wchodzą w skład konkretnej pory roku, które dni są wyróżnione jako weekend oraz co to znaczy wczoraj, dziś i jutro. Oprócz tego, każdego dnia będą mieć możliwość obserwowania warunków atmosferycznych i zaznaczania nie tylko tych oczywistych, ale również takich, które budzą zachwyt i zdumienie, jak tęcza czy burza. Będą mogli również sami zdecydować o sile wiatru na podstawie czytelnych ikonek drzew. Jest to bardzo jasne i zrozumiałe dla dzieci, gdyż obserwowane w taki sam sposób w naturalnych warunkach.
Dodatkowo, termometr pomalowany został w czytelny sposób, by nawet najmłodsze maluchy z łatwością określały czy jest ciepło czy zimno. Przemyślany układ i graficznie dopracowane szczegóły mają duże znaczenie w szybszym i sprawniejszym poznawaniu zasad rządzących otaczającym światem. Przyjazne ikonki zapadną w pamięć i zachęcą maluchy do nauki, a wykonany z wielką precyzją mechanizm przesuwania i łatwego obracania, pozwoli na samodzielną pracę.
Poza tym, umieszczony w pokoju dziecięcym kalendarz, będzie stanowił niezwykle estetyczne i urokliwe uzupełnienie dziecięcej przestrzeni.
Kalendarz znajdziecie tutaj
Wszystkie zabawki tworzone przez Drewnianą Mamę są bezpieczne dla dzieci, hipoalergiczne, przyjazne środowisku i spełniają surowe wymagania europejskiej normy bezpieczeństwa zabawek.
WWW: https://www.facebook.com/DrewnianaMama
E-mail: drewnianamama@gmail.com
Telefon: 503 134 479
Rodzicu!
xPodaj nam swój e-mail, a otrzymasz rabaty na wakacje do rodzinnych hoteli i domków.