Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Obozy zimowe dla dzieci. Warto?

Ferie zimowe to doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas i nauczyć się nowych umiejętności, a także oderwać nasze dzieci od wszechobecnych smartfonów i tabletów. Coraz bardziej popularną formą aktywnego wypoczynku stają się zimowiska dla dzieci, a wśród nich obozy narciarsko - snowboardowe, które organizowane są zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Czy warto skorzystać z ich oferty? Kiedy rozpocząć poszukiwania najlepszej oferty, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także co należy wiedzieć zanim wyślemy na taki obóz nasze dziecko? Poniżej rozwiewamy wiele wątpliwości.

 

 

 

Obozy zimowe mają bardzo wiele zalet. Oprócz atrakcyjnej formy spędzania czasu oraz wypoczynku na świeżym powietrzu bez dostępu do komputera, dziecko nabywa umiejętności budowania relacji z rówieśnikami oraz doskonali się w tzw. samoobsłudze. Szczególnie polecane są tutaj obozy o charakterze sportowym, gdzie dzieci pod opieką doświadczonych instruktorów uczą się nowych umiejętności (lub doskonalą w już zdobytych), jednocześnie przebywając blisko natury.
Wielu rodziców zastanawia się, kiedy ich dziecko może rozpocząć naukę na nartach, czy snowboardzie, czy sobie poradzi, jaki obóz wybrać, czy dziecko może jechać samo, czy może jednak zdecydować się na wyjazd rodzinny?

 

Na stokach możemy spotkać już dzieci 4 letnie, które jazdę na nartach traktują jako doskonałą zabawę. Poprzez to, że są małe, nie odczuwają lęku tak, jak starsi, dzięki czemu nauka przychodzi im spontanicznie i bez wysiłku. Z kolei nauka jazdy na snowboardzie przeznaczona jest dla dzieci nieco starszych (powyżej 10 roku życia), które opanowały już jazdę na nartach.


To, czy dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd na obóz najczęściej wie ono samo. W przypadku dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia preferowane są wyjazdy z rodzicami, zaś w przypadku starszych dzieci można rozważyć samodzielny wyjazd, jednak pod warunkiem, że dziecko jest na to gotowe. Uszanujmy to i postarajmy się nie wywierać presji.


Wybierając obóz zwróćmy uwagę na zarówno na program, uprawnienia kadry instruktorskiej, liczebność grup oraz to, czy potencjalny organizator zgłosił taki wyjazd do stosownych organów nadzorujących (Kuratorium Oświaty) i co najważniejsze pamiętajmy, że nasze dziecko ma się przede wszystkim świetnie bawić, a wyjazd na zimowisko ma być zgodny z jego zainteresowaniami. Najlepszy czas, by rozpocząć przeglądanie ofert poszczególnych organizatorów, tak by później nie wybierać "z resztek" to październik/listopad. Zwykle w tych najbardziej atrakcyjnych ofertach miejsca wyczerpują się bardzo szybko.

 

 

Ofertą, którą szczególnie warto polecić są zimowiska organizowane w Toruniu przez Logafit. W sezonie 2020 mamy do wyboru rodzinny wyjazd narciarsko-snowboardowy do Pejo Camp we Włoszech (w terminie 01.02.2020-08.02.2020) oraz zimowisko w kompleksie narciarsko-snowboardowym "Czarna Góra" w Sudetach (w terminie 25.01.2020-01.02.2020) dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.


To, co wyróżnia ofertę Logafit to przede wszystkim doskonała kadra pedagogiczna posiadająca zarówno umiejętności techniczne, jak i podejście pedagogiczne oraz bogaty program, oferujący aktywny czas spędzany na stoku, jak i czas wolny poza nim. Małe grupy z podziałem na wiek i zakres umiejętności, odpowiedni dobór stoków, sprawdzanie i dobór sprzętu do jazdy są gwarancją sukcesu zarówno w stawianiu pierwszych kroków na nartach lub snowboardze, jak i w doskonaleniu już zdobytych umiejętności. Nie bez znaczenia jest także sprawdzony przewoźnik organizujący wyjazd, doskonała lokalizacja zimowisk oraz odpowiednie wyżywienie.


Szczegółowa oferta zimowisk organizowanych przez Logafit znajduje się pod linkiem: http://www.logafit.pl/obozy-zimowe/

Zapisy: biuro@logafit.pl lub pod numerem tel. 607 880 086
http://www.logafit.pl/

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.