Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Najlepsze zajęcia dla dzieci w Krakowie- Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Typ: Warsztaty/Przedstawienia dla dzieci Region: Prądnik Biały

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki jest to miejsce, które zostało wyróżnione przez Portal rodzinny BabyGo, gdyż oferuje Najlepsze zajęcia dla dzieci i młodzieży w Krakowie. Zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Papierniczej 2 na Prądniku Białym. Portal rodzinny BabyGo wyróżnił Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ponieważ:

 

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki jest to miejsce bardzo wszechstronne-każdy znajdzie tutaj coś dla siebie bez względu na wiek, płeć

i zainteresowania.

 

Do najciekawszych zajęć  realizowanych w tym miejscu należą:

 

-zajęcia muzyczne:

Gordonki- zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat

Barwny śpiew- warsztaty śpiewu białego-  zajęcia grupowe dla osób początkujących

Nauka gry na skrzypcach-zajęcia indywidualne dla dzieci od 3 roku życia i dorosłych

Afrobaby- przedpołudniowe zajęcia umuzykalniające dla mam z dziećmi

Nauka gry na gitarze-Zajęcia dla dzieci od 10 lat i młodzieży, raz w tygodniu, prowadzone przez znanego krakowskiego muzyka, Jacka Korohodę. W programie m.in. nauka gry na instrumencie oraz podstawy teorii muzyki.

Pianino w każdym wieku- Indywidualne lekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych z podstaw gry na pianinie.

Nauka gry na keyboardzie-Prowadzone przez Bogdana Chmurę zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i szkół średnich. Program obejmuje m. in. naukę czytania nut, naukę o wartościach rytmicznych, metrum, stopniowe wprowadzenie klucza basowego i klasycznej gry z niezależnym wykorzystaniem techniki obu rąk.

Głos ma głos- Profesjonalne zajęcia z emisji głosu, połączone z elementami aktorstwa, interpretacją sceniczną, oraz z przyjemnie podaną teorią (czytanie nut głosem, elementy harmonii i kształcenia słuchu). Zajęcia indywidualne. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy pragną poznać swój głos.

Zajęcia muzyczno-językowe dla najmłodszych- Autorskie, licencjonowane zajęcia muzyczno - ruchowe dla dzieci od szóstego miesiąca życia wraz z opiekunami. Zajęcia wspomagają takie elementy rozwoju dziecka (wg skali Gardnera) jak inteligencję językową, ruchową

i interpersonalną.

Zajęcia taneczne dla dzieci- Zajęcia prowadzi Anna Gawęda, tancerka, aktorka i choreograf. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Bytomiu oraz Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne.

 

-zajęcia sportowe

Tao Yin- łączy medytację w ruchu, akupresurę, automasaż, oddech, wizualizację i pracę z uzdrawiającymi dźwiękami,

-WUSHU - TAI CHI

 

 

-zajęcia plastyczne:

Plastyka dla malucha- Zajęcia plastyczne z dla dzieci (5–6 lat) z wykorzystaniem technik malarskich z elementami wyklejania i ceramiki.

Pracownie plastyczne dla dzieci i młodzieży- Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, ceramika, witraż i tkactwo artystyczne dla uczestników powyżej 7. roku życia

Pracownia plastyczna dla dorosłych 20, 30, 40 + W programie: ćwiczenia oka i ręki w rysunku i malarstwie z wykorzystaniem rozmaitych technik i ciekawych narzędzi. Rysunek ołówkiem, tuszem, wiszerem, techniki pastelowe, akwarelowe i olejne. Dla chętnych - ceramika artystyczna

Zajęcia plastyczne dla dorosłych 50+   -W programie między innymi nauka rysunku i malarstwa na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz grafika, witraż i ceramika.

Historia sztuki dla globtroterów i maturzystów- Zajęcia z historii sztuki trwają od połowy września 2019 do końca kwietnia 2020. Zajęcia z historii sztuki skierowane są do uczniów szkół średnich przygotowujących się do egzaminów maturalnych oraz dla osób dorosłych, podróżników, laików pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

 

 

-Zajęcia teatralne

Studio teatralne- W programie zajęć m.in.: wspólna praca nad spektaklem teatralnym, zabawy i warsztaty aktorskie, ćwiczenia z zakresu poprawnej wymowy i ruchu scenicznego.

 

-Zajęcia edukacyjne:

Akademia Architektury- Zajęcia dla młodzieży od 12 roku życia, które oprócz przekazywanej w formie wykładów wiedzy teoretycznej, gwarantują też indywidualne i zespołowe ćwiczenia dopasowane do omawianej tematyki. Przedmiotem zajęć są: architektura, urbanistyka, design oraz dziedziny pokrewne takie jak: historia sztuki, malarstwo, grafika, fotografia itp..

LinguArte- Zajęcia z języka angielskiego dla młodzieży (13 - 18 lat) w formie warsztatów teatralnych. Uczą otwartego i ekspresyjnego wyrażania uczuć i myśli przy jednoczesnym pogłębianiu kompetencji językowych. W programie m. in.: scenki w języku angielskim, techniki improwizacyjne, ćwiczenia dykcji, plastyka ruchu, wyobraźnia sceniczne, praca z ciałem, emocjami i rekwizytem. Na zakończenie kursu przedstawienie w języku angielskim.

Bystry Bobas-Zajęcia sensoryczno - rozwojowe z elementami języka angielskiego dla dzieci w wieku 0 - 3 lat. Stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i małych dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem.

Matplaneta- Zajęcia rozwijające zdolności matematyczne i logicznego myślenia dla dzieci w wieku 4 - 12 lat, oparte na unikatowym projekcie Uniwersytetu Harvarda w USA, rozwijające potencjał Twojego dziecka w zakresie nauk ścisłych.

 


 

Poza zajęciami stałymi w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki realizowane są tutaj także zajęcia cykliczne o różnej tematyce- literatura, podróże, zdrowie, kulinarne itp.

Zapraszamy do  regularnego odwiedzania strony Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki pod adresem https://dworek.eu/

 

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki to miejsce, które polecamy wszystkim dzieciom i rodzicom.

 

miejsce przyjazne dzieciom w krakowie.jpg

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków, 

https://dworek.eu/

sekretariat@dworek.eu

tel: 12 420 49 50

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.