Wybierz miasto:

Miasto:

Najlepsze zajęcia dla dzieci w Krakowie- Krakowskie Forum Kultury

Typ: Warsztaty/Przedstawienia dla dzieci Region: Grzegórzki

Krakowskie Forum Kultury to miejsce, które zostało wyróżnione przez Portal rodzinny BabyGo, gdyż oferuje Najlepsze zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców w Krakowie. Zlokalizowane jest przy ul. Mikołajskiej 2.

Portal rodzinny BabyGo wyróżnił Krakowskie Forum Kultury, ponieważ:

 

-Oferta Krakowskiego Forum Kultury  jest bogata w aktywności, pozwalające na edukację w obszarze kultury i sztuki, dostępne dla wszystkich – od najmłodszych do seniorów. Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zajęcia lub propozycje kulturalne – wernisaże, wystawy, spektakle, warsztaty, kursy, koncerty, spotkania.

 

Wśród zajęć dla dzieci w Krakowskim Forum Kultury organizowane są:

 

- zajęcia plastyczne:

Warsztaty kreatywnej plastyki dla dzieci przedszkolnych (5+)- Zajęcia plastyczne, pomagające rozwijać kompetencje manualne. Wykonujemy prace tematyczne i sezonowe (np. stroiki jesienne, prace zimowe, ozdoby choinkowe, upominki na Dzień Babci i Dziadka), a także projekty kreatywne z użyciem zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych materiałów (papier, tkaniny, masy plastyczne i inne).

Warsztaty kreatywnej plastyki dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej- W czasie warsztatów staramy się zapoznać dzieci z nieskończonymi kreatywnymi możliwościami, jakie daje własnoręczne przygotowanie pracy plastycznej. Pobudzając wyobraźnię, pomagamy dzieciom wydobywać zdolności manualne i artystyczny potencjał drzemiący w każdym z nas.

Kreatywna plastyka dla przedszkolaków-Warsztaty plastyczne inne niż wszystkie! Popuszczamy wodze wyobraźni, tutaj liczy się przede wszystkim rozbudzenie kreatywności dziecka… i opiekuna!  W sposób twórczy będziemy uczyć się nowych technik artystycznych, odkrywać różnorodność materiałów oraz rozwijać zmysł estetyki. Zapraszamy mamy, tatusiów, babcie, dziadków i wujków. Okazja, żeby spędzić czas z najmłodszym członkiem rodziny, o którego zainteresowanie zadbają prowadzący z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Pracownia papierniczo-graficzna dla uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej- Pracownia papierniczo-graficzna to spotkania z papierem użytkowym. Uczestnicy warsztatów poznają techniki pracy z zakresu papieroplastyki czy introligatorstwa (np. embossing, cardmaking,  scrapbooking, szycie japońskie etc.). Na warsztatach nie zabraknie tworzenia: artbooków, plakatów, kolaży, albumów i notesów.

 

-zajęcia językowe:

Język angielski dla dzieci przedszkolnych (5+)- warsztaty prowadzone w języku angielskim przy wykorzystaniu interaktywnych metod (flashcards, nagrania audio i video, zabawy ruchowe), na których dzieci motywowane są do rozwoju swoich technik komunikacyjnych.

Giochiamo all'italiano - ruchowy kurs języka włoskiego- Metoda nauki języka włoskiego autorstwa Wirginii
Cristin umożliwia uczestnikom kursu opanowanie podstaw języka włoskiego w łatwy i przyjemny sposób. Poprzez zabawy ruchowe połączone z nauką oraz proste ćwiczenia językowe oparte na łączeniu kilku elementów, przede wszystkim brzmienia („muzyki”), obrazu (ortografii) i ruchu (ciała, mimiki i gestów),forma ta pobudza umysł do aktywnego przyswajania wiedzy.
Parliamone, czyli porozmawiajmy po włosku-Poziom A2 - B1

Zajęcia polegające na rozwijaniu danego zagadnienia gramatycznego i tematu (sprawy bieżące, historia, przyszłość itp.) poprzez debatę i przemawianie publiczne w grupie.

 Debatowanie to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie kompetencji językowych, pokonywanie strachu przed wypowiadaniem się w obcym języku, wzbogacenie słownictwa i ćwiczenie wypowiadania się na ważne tematy zawodowe, społeczne czy polityczne. Co więcej, debatowanie to także nauka przekonywania do swoich racji.

 

- zajęcia muzyczne

Zajęcia muzyczne dla 3 i 4-latków i opiekunów-Są to zajęcia, które łączą w sobie różne metody umuzykalniające. Opiekunowie wspólnie z dziećmi biorą udział w zabawach muzycznych, uczą się łatwych, tematycznych piosenek, grają na instrumentach, bawią się twórczo przy muzyce klasycznej i rozrywkowej. Zajęcia te mają na celu uwrażliwienie zarówno dzieci, jak i dorosłych na muzykę oraz pogłębienie więzi między dziećmi i ich opiekunami.

Nauka gry na skrzypcach dla dzieci od 7 roku życia- Zajęcia indywidualne, 45-minutowe, raz w tygodniu. Program dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestnika. Zakup materiałów nutowych, doradza nauczyciel.

Nauka gry na fortepianie, keyboardzie dla dzieci od 7 roku życia- Zajęcia indywidualne, 45-minutowe, raz w tygodniu. Program dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestnika. Zakup materiałów nutowych, doradza nauczyciel.

Zajęcia Mini Disco dla dzieci z klas I – III szkoły podstawowej-Kształtujemy sylwetkę, poznajemy tańce z różnych części świata, rozpoznajemy rytmy. Liczne style taneczne i choreografie nie są nam straszne! Na zajęciach nauczysz się hip-hopu, tańca nowoczesnego, towarzyskiego, a przy okazji świetnie spędzisz czas w wesołej atmosferze.

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat i opiekunów- Zajęcia umuzykalniające mające na celu uwrażliwienie dzieci na muzykę, zapoznanie z podstawowymi pojęciami muzycznymi, naukę piosenek, zabawa przy muzyce klasycznej i rozrywkowej! Podczas zajęć będę wykorzystywane elementy rytmiki oraz dramy, elementem dodatkowym będzie zapoznanie i używanie instrumentarium dostępnego w Klubie Malwa. W zajęciach uczestniczą dzieci wraz z opiekunami, co ma na celu pogłębienie więzi z dzieckiem. Repertuar zostanie dopasowany do wieku dzieci oraz ich potrzeb. W miarę rozwoju zajęć będą dodawane nowe elementy.

Klub Rodziców: warsztaty muzyczne metodą Gordona-Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 0 – 3 lata. Na zajęcia gordonowskie przychodzą rodzice z dzieckiem lub ktoś z najbliższego otoczenia dziecka. Zajęcia składają się z prostych rytmiczanek i śpiewanek, w których także aktywnie uczestniczą rodzice. Ponadto do zabawy wykorzystywane są m.in. chusta Klanzy, chusty, piłki miękkie, instrumenty orffowskie i inne akcesoria, które pobudzają wyobraźnię małego dziecka. Dzieci, które samodzielnie się poruszają mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Rodzice na każdych zajęciach obserwują dzieci i ich pierwsze poczynania w świecie muzyki.

Rodzinne muzykowanie-Okazja do wspaniałej, wspólnej zabawy przy muzyce klasycznej i rozrywkowej. Inspirujące spędzanie czasu z muzyką i niezwykła instrumentalna podróż pod przewodnictwem animatorów.

Klub Rodziców – Strefa Rodzica-Spotkania dla rodziców z dziećmi do 3. roku życia. Rodzice mają możliwość spotkań ze specjalistami oraz korzystania z przestrzeni do spotkań towarzyskich, a także okazję do rozmów i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Dzieci uczestniczą w zajęciach stymulujących oraz rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. W ramach Klubu Rodziców odbywają się zajęcia muzyczne prowadzone metodą Gordona.

Klub Rodziców – Zajęcia z animatorem-Spotkania dla rodziców z dziećmi do 3. roku życia. Rodzice mają możliwość spotkań ze specjalistami oraz korzystania z przestrzeni do spotkań towarzyskich, a także okazję do rozmów i dzielenia się swoimi doświadczeniami. Dzieci uczestniczą w zajęciach stymulujących oraz rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. W ramach Klubu Rodziców odbywają się zajęcia muzyczne prowadzone metodą Gordona.

Kurs tańca flamenco-  kursy tańca flamenco na poziomie początkującym. W planie kursu m. in.: Technika rąk, podstawy stepu flamenco oraz choreografia: TANGOS z małym wachlarzykiem

Inne warsztaty organizowane przez Krakowskie Forum Kultury:

 

Kurs pisania scenariuszy do filmów i seriali- Wszystkich zainteresowanych polską produkcją telewizyjną i mających pomysł na historię wartą projekcji serdecznie zapraszamy na kurs scenopisarstwa.
Kurs prowadzony przez uznanych kreatorów polskiego ekranu: Ewelinę Chyrzyńską i Mariusza Sykuta. Zajęcia umożliwią nabycie wiedzy teoretycznej oraz zmierzenie się z warsztatem scenopisarskim, a wysiłki kursantów zostaną nagrodzone dyplomami ukończenia kursu.

 

 

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców- Wszystkich rodziców pragnących lepiej rozumieć swoje dziecko i chcących zwiększyć swoje umiejętności wychowawcze zapraszamy na spotkania Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. W przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, wymienisz się doświadczeniami z innymi rodzicami, nauczysz się jak zbudować głębszą i cieplejszą relację z dzieckiem, w jaki sposób z nim rozmawiać i odczytywać jego emocje oraz potrzeby, a w rezultacie stworzysz więź opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

 

 

 

-W Krakowskim Forum Kultury jest miejsce dla każdego kto kto chce zdobywać wiedzę. Wiele warsztatów skierowanych jest również dla seniorów:

 

Kurs obsługi komputera i Internetu dla Seniorów- Kurs przeznaczony jest dla osób, które pragną oswoić i poznać komputer oraz rozpocząć korzystanie z sieci Internet.W niewielkiej, czteroosobowej grupie każdy uczestnik kursu będzie indywidualnie pracował z komputerem. Podczas zajęć stopniowo będziemy zdobywać zarówno wiedzę, jak i umiejętności, a spędzony czas pokaże, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”,a współczesne technologie ułatwiają życie i są oknem na świat, nie utrudnieniem.

 

Kurs rysunku i malarstwa dla Seniorów- Przeznaczony jest dla osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę ze sztuką lub miały już wcześniej kontakt z pędzlem i rysikiem. Podczas zajęć prowadząca stopniowo wprowadza uczestników w arkana sztuki, a bardziej zaawansowanym umożliwia rozwój. Indywidualny tok zajęć pozwalają odnaleźć swoje miejsce każdemu artyście

 

Kurs obsługi smartfona i tabletu dla Seniorów- Kurs obsługi smartfona i tabletu przeznaczony jest dla Seniorów posiadających jedno z tych urządzeń (z systemem Android) i chcących się nauczyć ich obsługi. Kurs bez pośpiechu i ze spokojem wprowadza w świat nowoczesnych urządzeń multimedialnych. 

Krakowskie Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków
e-mail: kfk(at)krakowskieforum.pl

http://krakowskieforum.pl/

tel. 12 422 08 14, 12 422 19 55

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl