Wybierz miasto:

Miasto:

Jak wybrać kolonię dla dziecka

Wiek:

Planujesz wysłać swoją pociechę na pierwszą w życiu kolonię? A może będzie to już kolejny wyjazd, a dziecku znudziły się sztampowe wakacje? W każdej sytuacji trzeba przemyśleć sprawę i wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Zobacz, jak wybierać odpowiednie kolonie dla syna lub córki!

 

Program kolonii – sportowo czy artystycznie?

 

Zanim Twoje dziecko spakuje plecak na kolonię i podekscytowane wyruszy na wakacje – zastanówcie się, co pociecha chce robić. Czy marzy o tym, aby spędzać z rówieśnikami czas aktywnie? A może woli spokojne zajęcia, podczas których rozwinie swoje zamiłowania do sztuki? Na podstawie zainteresowań i pasji można wybrać najlepszą z wielu tematycznych kolonii.

Pamiętaj, że wakacyjny wyjazd ma być czasem relaksu i wytchnienia. Dlatego tak ważne jest, aby każdy spędzał go w zgodzie ze swoimi potrzebami. Jeśli syn nie jest fanem gier zespołowych – nie przekonuj go, aby jechał na kolonię sportową. Z kolei, gdy córka nie cierpi anime, wysłanie jej na kolonię dla otaku odpada. Przemyślcie więc wspólnie z dzieckiem tę decyzję, aby wybrany wyjazd naprawdę spełnił oczekiwania pociechy.

 

Kto organizuje kolonię?

 

Chcesz, żeby dziecko spędziło bezpieczne i jednocześnie emocjonujące wakacje? Sprawdź zatem, kto jest organizatorem. Jak wybrać kolonię dla dziecka? Istotne, aby wybrana przez Ciebie firma:

  • zgłaszała wszelkie wyjazdy do Kuratorium Oświaty,
  • miała doświadczenie w organizowaniu letniego wypoczynku dla dzieci w wieku 7-12 lat,
  • istniała w wykazie: Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych,
  • zatrudniała wykwalifikowanych opiekunów, posiadających stosowne uprawnienia,
  • miała gwarancję ubezpieczeniową,
  • udostępniała do wglądu rodziców uzyskane zezwolenia,
  • miała rzetelne, prawdziwe i pozytywne opinie na temat organizowanych kolonii.

Zweryfikowanie tych informacji jest kluczowe, by zapewnić dziecku udane wakacje. Sobie natomiast – spokój i pewność, że jest pod odpowiednią opieką.

 

Odległość od domu a wiek dziecka

 

Ile lat ma pociecha i jakie doświadczenie ma w samodzielnych wyjazdach? Czy do tej pory zawsze spędzała wakacje z rodziną? Jeżeli tak, to warto na początek posłać ją na wyjazd do niezbyt odległej miejscowości. Dzięki temu, w razie potrzeby będzie istniała możliwość odwiedzenia dziecka. Pierwsza kolonia może wywołać tęsknotę za domem. Jednak świadomość, że rodzic jest blisko zazwyczaj jest bardzo pomocna i uspokaja.

Upewnij się, czy syn albo córka poradzi sobie z samodzielnym pakowaniem, ubieraniem się i innymi codziennymi czynnościami. Kolonie dla dzieci uczą też niezależności i radzenia sobie, gdy mamy nie ma tuż obok. Warto jednak, aby dziecko było w stanie uporać się z rutynowymi zajęciami.

Żeby kolonijny czas był wartościowy, trzeba dokonać właściwego wyboru kolonii dla dziecka. To nie tylko kwestia wskazania odpowiedniego biura, ale i wzięcia pod uwagę zainteresowań pociechy i jej charakteruVogue Travel przygotowało atrakcyjną ofertę wyjazdów na lato 2023. Zobacz, dokąd najlepiej wysłać dziecko: https://voguetravel.pl/kolonie-letnie

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl