Wybierz miasto:

Miasto:

Gdzie na narty z dzieckiem?

2020-03-11

Rodzice często zadają sobie to pytanie: gdzie wybrać się na narty z dzieckiem? Co zrobić, gdy jedno dziecko jest za małe na narty, a drugie już jeździ na nartach? Jak to pogodzić? Gdzie znaleźć miejsce, gdzie stok jest blisko hotelu i ma różne stopnie trudności jazdy? My podpowiadamy, bo znamy najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi, którzy kochają narty- ***Hotel Wierchomla SKi&Spa Resort!

 

Co oferuje hotel Wierchomla, że jest idealny na wypoczynek dla rodzin z dziećmi?

 


Po pierwsze na 2 piętrze hotelu znajduje się Klub Koziołka Wierchołka, gdzie pod czułym okiem opiekunek można zostawić najmłodsze dzieci, a samemu udać się na stok. To jest takie całodzienne przedszkole dla dzieci, gdzie dzieci się bawią, malują, budują, grają. Jest to miejsce dla tych dzieci, które się same komunikują, korzystają samodzielnie z toalety. Dzieci niesamodzielne mogą tu być pod opieką rodzica. W holu natomiast jest również strefa dla starszych dzieci- konsola, ping pong.


Po drugie codziennie odbywają się przeróżne warsztaty dla dzieci, wieczory filmowe dla dzieci, dyskoteki i wiele innych.
Ponadto hotel dysponuje restauracją Tysina na 1 piętrze, gdzie serwuje w postaci bufetu śniadania i obiadokolacje. Przyznam się, że takiego wyboru i takiej jakości jedzenia nie spotkałam nigdy wcześniej. Są tu dania wegańskie, wegetariańskie, mięsne. Wszystkie produkty są świeże, regionalne i urozmaicone.

 

 

To, co mnie najbardziej pozytywnie zachwyciło w hotelu Wierchomla to codzienne zajęcia przed pójściem na stok i po całym dniu na nartach. Rano hotel proponował zajęcia oddechowe przy ciepłym napoju imbirowym, a wieczorem sesje jogi- rozciąganie mięśni i relaks po całym dniu na nartach lub relaksującą sesję przydźwiękach gongów i mis tybetańskich.
Po stoku można również wygrzać się w saunie lub jakuzzi, a z dziećmi udać się na basen.
Te wszystkie usługi świadczone były w ramach pobytu. Dodatkowo można skusić się na relaksujący masaż całego ciała, zabieg pielęgnacyjny lub regeneracyjny.

 

 

STOKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

 

 

A teraz słów kilka o samym stoku narciarskim, który oddalony jest od hotelu 5 min. Codziennie kursuje ski bus z hotelu do Stacji Narciarskiej Wierchomla. Parking jest bezpłatny. W Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla możesz wypożyczyć profesjonalne narty i deski snowboardowe. Możesz przebierać wśród 500 kompletów TOP oraz VIP znanych marek: Volkl/Marker/Dalbello, Head/Tyrolia i Burton, i z pośród najpopularniejszych obecnie kategorii nart: ALL MOUNTINE, SPORT SKITOUR, BIEGOWYCH oraz FREERIDE z systemem ROCKER. W Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla zjesz, wypijesz, ogrzejesz się i odpoczniesz w kilku wygodnych i dobrze zlokalizowanych punktach gastronomicznych.

 

 

Jeśli jest się początkującym narciarzem to możesz zacząć szkolenie na bezpiecznym płaskim stoku szkoleniowym z wyciągiem orczykowym STONOGA. Stok nie jest połączony z innymi nartostradami, a więc nikt nie zabłądzi i nie zjedzie z trasy. Oprócz najłatwiejszego zjazdu czekają na nas:

 

Wyciągi orczykowe:

  • Polanki (B) - dł. 940 m, różnica poziomów 175 m, szeroki, łagodny i oświetlony stok, często wybierany przez amatorów carvingu
  • Toczek (D) - dł. 470 m, różnica poziomów 100 m, trasa czerwona

 

oraz Wyciąg krzesełkowy:

  •  najdłuższy wyciąg Dwóch Dolin, dł. 1600 m, różnica poziomów 300 m, szerokość trasy zjazdowej 50 – 100 m, w dolnej części trasa czerwona. Stok oświetlony i naśnieżany.
    • krzesło czteroosobowe, taśma najazdowa, czas wjazdu to 12 min
    • punkty gastronomiczne i toalety w góralskiej chacie w połowie stoku
    • połączony z wyciągiem Polanki, Toczek.

 

Warto zaznaczyć, iż karnet narciarski otrzymujemy gratis na cały pobyt w hotelu oraz przechowalnię sprzętu narciarskiego przy stoku.

 

Na terenie Stacji Narciarskiej Wierchomla działa Szkoła Narciarska Dwie Doliny to kilkudziesięciu licencjonowanych instruktorów - pasjonatów sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Wszyscy posiadają uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz MEiS. Skorzystaj z ich doświadczenia i umiejętności. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima/szkola-narciarska

 

 

MARZEC W WIERCHOMLI?

 

Zobacz, co hotel przygotował dla rodzin z dziećmi w Hotelu Wierchomla.

 

Szczegóły dokładnej oferty znajdziecie na stronie: 

https://babygo.pl/wakacje-z-dzieckiem-2020/wierchomlanski-marzec-w-hotelu-skipass-i-obiadokolacja-w-cenie

 

 

LATO W WIERCHOMLI?

 

 

To będzie lato leśnych inspiracji, górskich wypraw i podziwiania niebieskości nieba.
To będzie słoneczne lato szczęśliwych dzieci. Szczegóły dokładnej oferty znajdziecie na stronie: 

 

https://babygo.pl/wakacje-z-dzieckiem-2020/wakacje-w-gorach-oferta-z-obiadokolacja

 

 

 

 

Hotel Wierchomla

Hotel Wierchomla

 

Adres: Wierchomla Mała 42 33-350 Piwniczna Zdrój

WWW: https://www.wierchomla.com.pl/

E-mail: narty@wierchomla.com.pl

Telefon: 18 414 31 30,18 414 31 31

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl