Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Rodzinny weekend w sercu lasu

2020-02-21

 

Jeżeli szukacie idealnego miejsca do wypoczynku, w ciszy i bliskości z naturą mamy dla was rewelacyjną propozycję, a jest nią Rezydencja nad jeziorem – Pestkownica.  Jest to kameralny hotel o wysokim standardzie, położony w środku lasu, w pobliżu Drawieńskiego Parku Narodowego.

Co prawda szczyt sezonu przypada tutaj od wiosny do jesieni, ale my postanowiliśmy wybrać się już teraz – zimą. Ale czy mieliśmy chwilę, aby się nudzić? Oczywiście, że nie. Wybraliśmy się do Pestkownicy na weekend Walentynkowy z małym synkiem, gdzie czekała na Nas masa atrakcji.

 

 

Po przyjeździe na miejsce od samego początku mogliśmy poczuć, że wszystko jest tutaj dobrze zaplanowane, a hotel jest przyjazny dzieciom.

Otrzymaliśmy duży przestronny pokój na piętrze, na końcu korytarza, dlatego, że w Pestkownicy nazajutrz organizowana był taneczna impreza Walentynkowa z DJ. Właściciele ty samym zadbali o to, aby podczas snu naszemu dziecku nie przeszkadzała głośna muzyka, ani goście wracający z zabawy. Oczywiście był to strzał w dziesiątkę. Muzyka była niesłyszalna, a maluch słodko spał.

W pokoju czekało już na Nas łóżeczko z kolorową pościelą i wanienka dla dziecka. Chociaż największą radością okazały się włączniki do światła, które znajdują się w zasięgu małych rączek, tak, aby nawet najmłodszy gość hotelu, mógł samodzielnie zapalić sobie światełko.

 

W hotelowej Restauracji nie mogło zabraknąć fotelika dla dzieci oraz plastikowych naczyń, wszystko z myślą o dzieciach i ich upodobaniach. Synek miał swój plastikowy talerzyk i kubeczek, a rodzice nie musieli obawiać się, że coś upadnie i się potłucze.

Dodatkowo dużym plusem jest umiejscowienie bawialni przy samej restauracji- podczas gdy My mogliśmy spokojnie dokończyć jedzenie posiłku, najedzone dziecko mogło oddać się zabawie(w bawialni jest mnóstwo klocków, książeczek gier, czy zabawek interaktywnych), widząc, że rodzice są tuż obok.

Obsługa bardzo miła i serdeczna, można było poczuć wręcz rodzinną atmosferę. Cały hotel był bardzo czysty.

 

Jeśli chodzi o jedzenie, to każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Śniadania bardzo urozmaicone, więc nawet największy niejadek mógł znaleźć coś dla siebie. W karcie jest wyodrębnione menu dla dzieci. Kuchnia bazuje na świeżych lokalnych produktach i jak na pobyt w puszczy przystało, w karcie również znalazły się dania z dziczyzny. My próbowaliśmy min. burgera z dzika i był przepyszny.

 

 

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci, to nawet zimą, nie będą narzekać na nudę.

Największa atrakcją są tutaj zwierzęta. Mogliśmy karmić barany, owce oraz daniele. Oprócz tego można jeszcze zobaczyć tutaj króliki, oraz bardzo sympatycznego kota Garfielda.

 

Jest stół do ping-ponga, piłkarzyki, bilard, rzutki. Dla mniejszych dzieci plac zabaw.

W sezonie letnim dzieci mogą korzystać z hamaków, zewnętrznego basenu z podgrzewaną wodą, rowerów, jeździków, oraz sprzętu wodnego.

Poza tym organizowane są wycieczki do lasu w poszukiwaniu skarbów, budowanie domków dla nietoperzy, turniej strzelecki zarówno dla dorosłych jak i dzieci, ogniska oraz wiele innych.

W bezchmurne i pogodne wieczory istnieje możliwość obserwacji astronomicznych przez teleskopy obserwatorium astronomicznego.

 

Na terenie hotelu znajduje się także kort tenisowy, pole do minigolfa i tor do bucce.

Wyjątkową cechą hotelu w Pestkownicy jest położenie w sąsiedztwie Drawieńskiego Parku Narodowego, gdzie rzeka Drwa umożliwia zorganizowanie w czasie wolnym jedynej w swoim rodzaju atrakcji, jaka jest parogodzinny spływ kajakowy dziką i malowniczą rzeką.

  

Dużym atutem rezydencji jest 50 hektarowy teren, w skład którego wchodzą lasy, łąki, a także prywatne jezioro. Nie mogliśmy nie skorzystać z możliwości poznania choćby namiastki tego terenu i wybraliśmy się na spacer wokół jeziora z przewodnikiem, dzięki czemu mogliśmy zapoznać się bliżej z lokalną przyrodą, poznać jej właściwości oraz zwyczaje zwierząt

 

Wieczorem, tak jak wspominałam odbyła się impreza Walentynkowa, w stylowej sali z oświetleniem dyskotekowym i nagłośnieniem. Nie były to tylko tańce dla dorosłych, tuż obok w bawialni był drugi bal dla najmłodszych, którzy mieli własny stół z przekąskami oraz Panią do opieki, dzięki czemu rodzice mogli spokojnie zjeść kolację i zatańczyć kilka kawałków zanim dziecko zmorzył sen :)

Nie da się ukryć, że dzieci są traktowane tutaj jak goście VIP- są najważniejsze. Jest tutaj dla nich tyle samo, o ile nie więcej atrakcji jak dla dorosłych. Jeżeli organizowany jest bal dla dorosłych, to dzieci mają swój. Właściciele organizują różnego rodzaju turnieje, tak, aby nikt narzekał na nudę. My braliśmy udział w turnieju w ping-ponga oraz siłowaniu na rękę.

Szkoda, że weekend minął tak szybko. Rezydencja nad jeziorem - Pestkownica to hotel prowadzony przez rodzinę i stworzony dla rodzin, z myślą o aktywnym, zdrowym i sielskim wypoczynku. Z całego serca polecamy Wam to miejsce, które zachwyciło nas gościnnością i profesjonalizmem. W Pestkownicy jest przepięknie i z pewnością jeszcze tutaj wrócimy.

 

 

Rezydencja nad jeziorem - Pestkownica

Pestkownica 1

64-761 Krzyż

woj. wielkopolskie
www.pestkownica.com.pl

tel. +48 502 606 847
www.facebook.com/Pestkownica
mail info@pestkownica.com.pl

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.