Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

"Niesamowite Przygody dziesięciu skarpetek" Justyna Bednarek- Recenzja książki

2020-03-30

W skarpetkowym świecie

 

 

        Czy słyszeliście już o "Niesamowitych Przygodach dziecięciu skarpetek" Justyny Bednarek? Część z Was na pewno zna tę ciekawą lekturę przeznaczoną dla młodszych czytelników. My zapoznaliśmy się z nią całkiem niedawno i od pierwszej strony urzekła nas swoim niebanalnym, ciepłym i pełnym przygód podejściem do tematu zagubionych skarpetek....

 

 

      Autorka przedstawia dzieciom niezwykłe przygody dziesięciu zagubionych skarpetek w humorystyczny sposób opisując ich małe skarpetkowe dramaty, fascynujące miejsca i niezwykłe wydarzenia, jakie na zawsze odmieniają ich życie. Okazuje się, że skarpetki nie gubią się przypadkowo, jak zawsze nam się zdawało. Skarpetki opuszczają nasz dom, by przeżyć coś niezwykłego, odkryć jakąś ważną prawdę o życiu lub pomóc słabszym w potrzebie. Jedne spośród nich robią zawrotne kariery w show-biznesie, inne zostają politykami, są i takie, którym wystarczą mniej eksponowane role - uratują bezbronne wronięta lub przegonią niegrzecznego chłopca. Odważne i ciekawskie, znudzone życiem w koszu z brudną bielizną, opuszczają domowe pielesze, by zaznać przygód, rozwikłać detektywistyczne zagadki czy udać się w daleką morską podróż. A wszystko po to, by poczuć się ważnymi, niezwykłymi, jedynymi w swoim rodzaju.

 

 

 

     My też wraz z nimi przemierzamy świat, zaznajemy ciekawych przygód, spotykamy niezwykłych ludzi. Bo powiedzcie, czy często zdarza się Wam dostrzec w bezdomnym Króla? Czy przyszło Wam do głowy, że można uszczęśliwić drugiego człowieka przyjmując na siebie rolę kwiatu róży?

 

 

 

    Bezinteresowne i ciepłe, dziurawe i atłasowe, wyjściowe i zupełnie zwykłe - wszystkie są piękne, wszystkie maja nam coś do opowiedzenia, wszystkie wymagają naszej uwagi.

 

 

     Kiedy następnym razem założymy na stopy nowe skarpetki, a potem wrzucimy je do kosza z brudną bielizną, zastanówmy się, czy dobrze je traktowaliśmy... A kiedy zaginą w niewyjaśnionych okolicznościach, kiedy nie znajdziecie ich w Waszym koszu, może z przymrużeniem oka poczekajcie, aż wrócą... Może opowiedzą Wam o swoich przygodach?

 

   Ta pełna humoru i ciepła opowieść zainspirowała nas do wymyślenia świetnej zabawy w skarpetkowe podróże po domu i działce;) Nasze zdjęcia nie oddają w pełni uroku ilustracji D. de Latour, jednak pokazują jak bardzo spodobała nam się lektura ksiiążki. Z niecierpliwością szykujemy się do przeczytania następnej części;)

 

Zachęcamy również Was do przyłączenia się do zabawy w wymyślanie fascynujących przygód skarpetek:)

 

 

 

Książkę znajdziecie w Księgarni internetowej Gandalf.

 

Gandalf.com.pl

 

 

 

 

 

 

Daj się wciągnąć w świat skarpetek...:)

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl