Wybierz miasto:

Miasto:

Najlepsze książki dla dzieci?

2018-07-16

Zespół BabyGo przygotował dla Was zestawienie kilku hitów książek dla dzieci. 

 

 

Seria Kicia Kocia - Anita Głowińska

 

kicia dla dzieci.jpg

 

Kicia Kocia jest bohaterką serii książek o jej perypetiach. Ich autorką jest Anita Głowińska, która pisze książki dla najmłodszych. Seria ta jest polecana rodzicom z racji treści i nauk jakie niesie. Kicia Kocia wraz ze swoimi przyjaciółmi (Packiem, Adelką i Juliankiem) uczy się, jak funkcjonować w świecie. Poznaje jego zasady i różnego rodzaju prawidłowości.

"Kicia Kocia" to najchętniej kupowana seria książek dla dzieci. Maluchy wprost kochają przygody kotki. Również rodzice lubią czytać te książeczki swoim pociechom. Z racji tego, że ilustracje są wyraziste i kolorowe. Książka jest doskonała nawet dla dwulatków. Przygody kotki uczą dzieci, jak gotować, jak zachować się u lekarza, poznają policjantów, strażaków.

 

 

Kurczak Karolek. Ruchowe obrazki

 

 

 

 

Jedna z najfajniejszych książek dla dzieci, które bawią i uczą. Ze względu na prosty język dziecko może powtarzać to, co słyszy. Przeznaczona dla najmłodszych dzieci seria zabawnych, pięknych graficznie książeczek z ruchomymi elementami. Każda prostym, ciepłym językiem opowiada o przygodach małego kurczaka, który musi się zmierzyć z trudnymi dla siebie sytuacjami. 

W serii: Kurczak Karolek, Kurczak Karolek idzie do przedszkola, Kurczak Karolek uczy się latać.

 

 

 

Hop! Mały kotek, Kop! Mały piesek Przesuń baw się pociągnij

 

 

 

Na kolejnych stronach poznajemy historię kotka i pieska , którzy są bardzo ciekawi świata i z pewnością pokochają ich dzieciaki :) Dzięki tym interaktywnym książką dzieci nie tylko uczą się natury zwierząt. Poprzez przesuwanie ruchomych elementów rozwijają motorykę małą i uczą się spostrzegawczości. Jednak przede wszystkim dobrze się bawią!

 

 

Złość i smok Lobomił. Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska. Wydawnictwo GWP dla dzieci  ( i pozostałe książki z tej serii). Dodatkowo zeszyt ćwiczeń Garść radości, szczypta złości, wydawnictwo GWP dla dzieci

 

 

 

Jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze, książki do pracy nad emocjami dla dzieci (i dorosłych). Książki nie tyle uczą nazywać emocje, co pomagają je zrozumieć. W serii znajdziemy opowiadania o kluczowych emocjach: strachu, radości, zazdrości, smutku, złości i wstydzie.  Książeczki dają solidną dawkę refleksji do przemyśleń.  Na końcu każdego opowiadania znajdziemy bardzo przydatną instrukcję obsługi danej emocji oraz przemyślane ćwiczenia, karty pracy, propozycję dalszych rozmów dotyczących emocji. Dodatkowo do serii książeczek można też dokupić osobny zeszyt ćwiczeń, w którym znajdziemy jeszcze więcej pomysłów i inspiracji, jak rozwijać inteligencję emocjonalną.

 

 

Książki o miłości – Astrid Desbordes i Pauline Martin

 

 

 

Poetyckie, pełne ciepłego humoru opowieści o miłości macierzyńskiej, siostrzanej  i o rodzicielstwie. Wzruszające i piękne, warto mieć.

 

 

Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Elżbieta i Witold Szwajkowscy

 

 

 

To zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą pełne humoru ilustracje. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. Nie straszy trudnymi do wymówienia łamańcami językowymi, bo rymowanki są dostosowane do wieku dziecka. To również świetna propozycja dla dzieci, które nie mają kłopotu z mową, ale są w wieku, kiedy wymowa się rozwija. Książka w ciekawy sposób pomaga ten rozwój wesprzeć. Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia.

 

 

CzuCzu- seria książeczek, kart edukacyjnych i zestawów łamigłówek

 

 

 

Chyba każdy zna CzuCzu- przeróżne książeczki i materiały edukacyjne dla dzieci od 0 do 12 lat. Dzieci dzięki zagadkom rozwijają umiejętność logicznego myślenia i kojarzenia,  ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację oraz poszerzają wyobraźnię.

 

 

Karty Obrazkowe Poznaję Świat – Kapitan Nauka

 

 

 

Seria kart obrazkowych Poznaję Świat to cztery zestawy tematyczne: Zawody, Dźwięki, Kolory, Emocje wprost od Kapitana Nauki. Każde z pudełek zawiera 17 dwustronnych kart oraz książeczkę informacyjną, z opisem zabaw i krótkim mocno merytorycznym wprowadzeniem opracowanym przez psychologów dziecięcych Natalię i Krzysztofa Minge. Seria ma na celu wspieranie naturalnych etapów rozwoju dziecka, wspomaganie rozwoju mowy i artykulacji, budowanie i bogacenie słownika, poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie oraz szerokopojętą edukację przez zabawę.

 

 

Karty i książka Technik Pozytywnej Dyscypliny

 

 

POZYTYWNA DYSCYPLINA to klasyczna metoda wychowawcza, oparta na wzajemnej miłości i szacunku wywodząca się z nurtu psychologii indywidualnej Alfreda Adlera. Karty są całkowita nowością i najlepszym wsparciem dla zagonionego rodzica. Nie mamy czasu wertować książek, nie mamy czasu uczyć się formułek na pamięć, a kolorowe przykuwające wzrok karty z sugestywnymi obrazkami same się proszą, żeby je przeglądać i… przypominają o tym, co możesz jeszcze zrobić, żeby się dogadać z dzieckiem.

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl