Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Doskonała zabawa z mini panelami sensorycznymi

2021-04-06

Dzieci to wspaniali mali odkrywcy, ciekawi otaczającego je świata. Dlatego rodzice powinni wspierać ich rozwój i pomagać w poznawaniu otoczenia wszystkimi zmysłami. My robimy to min. przy pomocy Zestawu Mini Paneli Sensorycznych z Fabryki Małego Odkrywcy.

 

 

 

Nasz zestaw zawiera 11 mini paneli o różnej fakturze. Na panelach pojawiły się guziki, otoczak biały, ciecierzyca, kolorowy makaron, przepiękny panel z muszelkami, koreczkami, kolorowym pieprzem, goździkami, kawą, cynamonem oraz plastrem pomarańczy. Te z przyprawami i pomarańczą, dodatkowo mają cudowny, naturalny zapach.

 

 

Dzięki tym mini panelom, które idealnie wpasowują się w małe rączki naszego dziecka, synek stymuluje zmysł dotyku poprzez zabawę z różnymi fakturami. Panele te również pobudzają jego zmysł węchu, wzroku, a jednoczesna aktywizacja tych układów zmysłowych sprzyja tworzeniu nowych połączeń w układzie nerwowym (integracja sensoryczna). Są pomocne w rozwijaniu funkcji poznawczych np. koordynacji wzrokowo- ruchowej czy  koncentracji uwagi i pamięci.

 

 

Panele można wykorzystać do zabawy na wiele sposobów. Synek bawi się nimi dotykając je zarówno rączkami jak i nóżkami, mając przy tym mnóstwo frajdy.  Bawiąc się wspólnie układamy je tworząc różne figury i wzory, następnie zamieniamy kolejność i staramy się przypomnieć, jakie było ich pierwotne ułożenie. Uczymy się też zapachów, pokazujemy synkowi jak pachnie kawa czy pomarańcz. 

Do zestawu dołączony był lniany woreczek, w który możemy spakować panele i zabrać z sobą na spacer.

 

 

Warto dodać, że wszystkie produkty użyte do  tworzenia paneli w Fabryce Małego Odkrywcy posiadają atesty PZH. Żywica użyta do produkcji paneli jest bezpieczna dla śliny ludzkiej, a olej jest jadalny, ze specjalnym przeznaczeniem dla niemowląt. Panele nie posiadają ostrych krawędzi, są wytrzymałe, zatem są bardzo bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Nie mniej jednak, nie są to zabawki, a pomoce dydaktyczne, które podczas użytkowania przez dziecko wymagają obecności osoby dorosłej.

Każdy panel jest wykonany ręcznie i z należytą dbałością, nie ma dwóch identycznych- każdy jest wyjątkowy i piękny. Mnie oczarowały od pierwszej chwili, nie tylko wyglądem, ale również dbałością z jaką zostały wykonane. Widać, że są tworzone z pasją, dlatego są tak wyjątkowe :)

 

 

 

Panele sensoryczne znajdziecie tutaj: https://fabrykamalegoodkrywcy.pl/

 

 

 

FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY

WWW: http://www.fabrykamalegoodkrywcy.pl/

E-mail: fabrykamalegoodkrywcy@gmail.com

Telefon: 883758448

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl