Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

„Jaśminka uratowana świnka” L. Crawford, S. Stangl - Recenzja książki

2020-05-07

Mieliśmy przyjemność po raz kolejny sięgnąć po książkę Wydawnictwa Studio Koloru- „Jaśminka uratowana świnka” L. Crawford, S. Stangl, również skierowaną do dzieci.

 

 

 

Tym razem zetknęliśmy się z przygodami niezwykłej świnki, która zaznała zupełnie nowego życia.

Historia rozpoczyna się podczas transportu, kiedy świnki znajdują się w pędzącej ciężarówce, jadącej nie wiadomo dokąd. W jednej chwili ciężarówka zatrzymuje się, a jedna ze świnek zaczyna podążać za wonią lasu. Jednym skokiem opuszcza pozostałe kompanki i rusza przed siebie. Poznaje zupełnie inny, lepszy świat. Może biegać, ryć w ziemi, cieszyć się wolnością.

 

 

 

W pewnym momencie zwierzątko udaje się w pogoni za nowym smakowitym zapachem. Ta woń przywiodła ją na polane, na której to piknik miała dziewczynka Rózia z mamą. Świnka bardzo zaprzyjaźniła się z dziewczynką, która nazwała ją Jaśminką. Rózia za zgodą mamy zabiera świnkę do domu. Lecz czy zostanie z dziewczynką na zawsze? Jak potoczą się dalsze losy Jaśminki? O tym koniecznie musicie przeczytać sami.

 

 

Książeczka ma mnóstwo barwnych, radosnych ilustracji, które przyciągają wzrok nie tylko czytelnika, ale również małych dzieci, które nie potrafią czytać, ale za to są bardzo ciekawe, co kryje kolejna strona. Ukazuje prawdziwą naturę świń i to jak niezwykłe są to zwierzątka. Dodatkowo na końcu książki znajduje się kilka ciekawostek o świniach, które mogą okazać się nowością również dla rodziców.

W książeczce pojawiają się również wyrazy dźwiękonaśladowcze, które dodatkowo powodowały u mojego synka wybuchy radości.

 

 

Polecamy wszystkim małym czytelnikom i ich rodzicom „Jaśminkę uratowaną świnkę”. Koniecznie musicie poznać jej przygody!

 

 

 

Wydawnictwo Studio Koloru

 

ul. Tymienieckiego 22/24,

90-349 Łódź

WWW: http://www.studiokoloru.eu

 E-mail: biuro@studiokoloru.eu 

Telefon: 501 502 136

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl