Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Matematyczne zabawy dla dzieci

2021-04-06

Jesteśmy Rodzicami i zależy nam na naszych pociechach. Kombinujemy i stajemy na głowie, by pobudzić i zaspokoić ciekawość naszych dzieci, nadrobić to, co w przedszkolu lub szkole nie można było zrobić, nauczyć je czegoś, by potrafiły sobie radzić w życiu, a przede wszystkim chcemy by potrafiły logicznie myśleć.

 

My jesteśmy na etapie nauki naszej córeczki dodawania i odejmowania. Świetnym wsparciem w tym są Karty Grabowskiego- dodawanie i odejmowanie. Nic dziwnego, że karty są tak popularne i nie niknie zainteresowanie nimi. Ich twórca Andrzej Grabowski przez wiele lat trener lekkiej atletyki i nauczyciel matematyki po zaobserwowaniu u dzieci kłopotów z matematyką stworzył specjalne karty, a po uzyskaniu ogromnego uznania tworzył ich kolejne części. Ostatnio opisywaliśmy zabawę kartami logicznymi, o których możecie przeczytać tutaj.

 

 

 

Na swoim przykładzie możemy przyznać, iż gra kartami Dodawanie i Odejmowanie jest wspaniałym narzędziem do nauki matematyki. Pierwszą gra, w którą zagraliśmy polegała na liczeniu do 10. Tutaj córeczka nie miała większych problemów. Następnym razem liczyliśmy do 11, potem do 12, a potem zbliżaliśmy się powoli do 20. Z każdą grą córeczka coraz lepiej sobie radziła. Przede wszystkim nie traktowała matematyki jako nauki tylko jako zabawę. A to przecież podstawa.

 

 

 

Staraliśmy się grać codziennie, ale krótko po 10-15 minut, by córeczka powoli wciągała się w świat matematycznej podróży. Do dyspozycji kart mamy aż 9 różnych wariantów gry i każda kolejna jest zupełnie inna od poprzedniej. My, jako rodzice dostosowujemy grę do poziomu dziecka i decydujemy czy gramy do 10 czy do 20. Nie ma, więc problemu, że dziecko zrazi się podczas kolejnej rozgrywki. Najważniejsze w tej grze jest to, że dziecko czerpie z niej niesamowitą radość, gdy rozwiązuje kolejne zagadki. 

 

 

 

Pomysłowość kolejnych rozgrywek sprawia, że dziecko szybko reaguje na kolejne zawiłości matematycznych równań. Do dyspozycji mamy kafelki, czyli figury, które ułatwiają dziecku dodawanie oraz ścianki kostek do gry, które również pozwalają dziecku szybciej liczyć. Zasady gry są proste i zrozumiałe dla dzieci, dzieci czemu dzieci najpierw liczą na palcach, liczą narysowane na kartach koła, trójkąty czy gwiazdki, a później już liczą w pamięci.

 

 

 

Jesteśmy zachwyceni mnogością możliwości nauki dodawania i odejmowania poprzez zabawę, jakie dają te karty. U nas stanowią one stały punkt naszej popołudniowej rozrywki rodzinnej i wam ją również serdecznie polecamy. Dzięki temu nasza córeczka nie będzie miała większych problemów w szkole, a to nas bardzo cieszy.

 

Nie możemy pominąć faktu, iż w sklepie możecie nabyć również gry edukacyjne pomagające dzieciom w nauce tabliczki mnożenia, a karty logiczne i karty dodawanie i odejmowanie to idealny wstęp do nich.

 

 

 

KARTY GRABOWSKIEGO

  ul. św. Szczepana 20A 61-465 Poznań

   https://kartygrabowskiego.pl/

  info@kartygrabowskiego.pl  

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl