Wybierz miasto:

Miasto:

Nauka poprzez zabawę dla dzieci

2020-06-18


Każdy rodzic się ze mną zgodzi, że najlepsze zabawki dla dzieci to takie, dzięki którym dzieci mogą się czegoś dodatkowego nauczyć. Dziś przedstawimy Wam dwie takie zabawki, które przetestowaliśmy i które z czystym sumieniem możemy Wam polecić.

 

 


Dla mojej pięciolatki fascynującą zabawą i jednocześnie nauką były klocki konstrukcyjne firmy Loowi od Klocki. Edu.pl. Nie są to zwykłe klocki, bo są one okrągłe z różnymi końcówkami, więc córeczka musiała najpierw sporo pogłówkować, aby stworzyć z nich jakąś konstrukcje. Najpierw zbudowała coś małego, a z każdą zabawą coraz bardziej się rozkręcała. 

 

 


Klocki są lekkie, dostosowane do rączek dziecka i mają niezliczone możliwości budowy. Córeczka najpierw zbudowała mały samochód dla lalki Barbie, potem powoli zaczęła tworzyć bardziej skomplikowane modele. Udało jej się stworzyć samolot oraz robota i była z siebie bardzo dumna.
Ostatnio złożyła już bardziej złożony model samochodu, który nazwała robo-samochodem, czyli przymierzała się do wykonania prawdziwego transformersa. Z pewnością klocki uczą wyobraźni przestrzennej, logicznego myślenia, przewidywania swoich działań i rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Polecam dla każdego dziecka powyżej 4 lat. 

 

 

 

Znikopis to druga fajna zabawka  i nauka dla całej rodziny. Po otworzeniu opakowania zachwycił nas kształt zabawki, zwłaszcza najmłodszego domownika. Niekończąca się możliwość rysowania kółek, kresek oraz różnych znaczków bez pobrudzenia się tuszem czy farbą ucieszy każdą mamę. A co najważniejsze - jednym przyciskiem zmazujemy i bawimy się od nowa.

Gdy tablet – znikopis przechwyci starsze dziecko zaczynają pojawiać się piękne rysunki, lalki, domki drzewa. Obrazki wydają się bardzo dokładne , ponieważ długopis , którego używamy dobrze się prowadzi po tablicy tworząc precyzyjną cienką kreskę. Reszta zależy od wyobraźni dziecka.

Po zabawie możemy przejść do nauki. Liczenie, mnożenie, ćwiczenie literek , pisownia pierwszych zdań, robienie notatek. To bardzo fajne narzędzie , które wspomoże każde dziecko w szkolnej nauce.

 

W zestawie są dwa długopisy , jeden bardziej grubszy i okrągły a drugi cienki i płaski. Jest to przydatna rzecz ponieważ idealnie możemy dostosować narzędzie do rączki dziecka a gdy w domu mamy dwójkę dzieci - nie ma wtedy bitwy o długopis!

Zabawka leciutka, płaska i małych rozmiarów , przez co można zapakować ją do plecaka lub torebki i zawsze mieć przy sobie!

 

Klocki.edu.pl

Klocki.edu.pl

Adres: Matejki 22 42-202 Częstochowa

WWW: https://klocki.edu.pl/

E-mail: sklep@klocki.edu.pl

Telefon: 730 730 082

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl