Wybierz miasto:

Miasto:

Poznaj legendarne zestawy klocków LEGO

2020-04-03

Klocki LEGO to już niemal legenda wśród zabawek. Chyba żadne inne klocki nie mogą poszczycić się tak bogatą historią i popularnością liczoną w pokoleniach. Swoistym fenomenem są kolekcje już nierozwijane przez markę, a nadal chętnie kupowane przez miłośników „klocków, z których można zbudować wszystko”.

 

Klocki LEGO – w czym tkwi ich sekret

 

 

Nieduże, płaskie, wymagające dużej precyzji palców, oferowane w bardzo wielu rozmiarach i kolorach – tak w uproszczeniu wyglądają klocki LEGO. W uproszczeniu, bo LEGO to też konkretne kształty stworzone specjalnie na potrzeby określonych zestawów.

 

Sekretem klocków LEGO jest nieograniczona zabawa, jaką mogą zaoferować swoim użytkownikom. Z tych klocków naprawdę można zbudować wszystko. Udowadniają to organizowane rokrocznie wystawy budowli z klocków LEGO. Ponadto wydawane cyklicznie kolekcje adresowane do użytkowników o określonych zainteresowaniach sprawiają, że LEGO to nie tylko klocki dla dzieci. To pasja, której oddają się także dorośli.

 

 

Klocki LEGO – zestawy, które nie są rozbudowywane, a nadal cieszą się dużą popularnością

 

 

Żyłka kolekcjonerska nakazuje celować w zestawy, w których wciąż pojawiają się nowe elementy. Jednak LEGO po raz kolejny udowadnia, że łamie utarte schematy. Istnieje wiele kolekcji, których rozbudowywanie zakończono, a które wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wśród nich można wymienić:

 

LEGO Bionicle – seria inspirowana mitologią polinezyjską, składa się z sześciu wojowników i masek mocy. Osadzona w świecie fantasy kolekcja była impulsem do stworzenia czterech filmów i gier komputerowych. Serię LEGO Bionicle można kupić tutaj: https://allegro.pl/kategoria/pozostale-serie-bionicle-17871.

 

 

LEGO BrickHeadz – seria klocków adresowana do użytkowników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Charakterystyczne dla niej są duże głowy, nieproporcjonalne względem tułowia i kończyn. Przedstawiają bohaterów filmów, gier, komiksów, seriali i bajek.

 

LEGO HeroFactory – seria dla miłośników walki dobra ze złem. Pozwala na budowanie mechanicznych robotów inspirowanych światem fantasy. LEGO HeroFactory oferowane jest zarówno w małych, jak i dużych zestawach.

Zestawy LEGO HeroFactory można kupić tutaj: https://allegro.pl/kategoria/pozostale-serie-hero-factory-93200.

 

LEGO Chima – kolejna seria adresowana dla młodszych użytkowników, tym razem w wieku szkolnym. Wojownicy osadzeni w świecie zwierząt i niezwykłe pojazdy są jedną z cech charakterystycznych tego zestawu. Zazwyczaj każdy zestaw umożliwia odegranie konkretnego scenariusza, stąd klocki LEGO Chima zasługują na miano zabawki wielowymiarowej.

 

LEGO Indiana Jones – tu chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, o co chodzi. Zestawy inspirowane kinowymi hitami pozwalają niemal wiernie odtworzyć plan filmowy. Kolekcja dla wielbicieli amerykańskiego kina, którzy na dobitkę mają dużo miejsca w domu, bo liczba dostępnych zestawów jest całkiem spora.

 

LEGO Racers – na koniec coś dla miłośników wyścigów samochodowych. Każdy zestaw pozwala na stworzenie repliki wyścigowego auta lub toru wyścigowego. Inspiracją dla tej kolekcji była gra komputerowa. LEGO Racers to jedna z tych kolekcji, z których się nie wyrasta. Zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych fanów motoryzacji.

 

LEGO to nie zabawka. To styl życia, pasja i niekończąca się przygoda. Szukasz zestawu idealnego na początek? Czegoś brakuje w twojej kolekcji? Zajrzyj tutaj: https://allegro.pl/kategoria/zestawy-pozostale-serie-305613.

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl