Wybierz miasto:

Miasto:

Rodzinne popołudnia z Wydawnictwem Zielona Sowa

2021-12-09

Spędzanie wolnego czasu z dzieckiem jest czasem niezwykle wartościowym zarówno dla nas Rodziców jak i samego dziecka. My mając wolne popołudnie spędzamy je na czytaniu synkowi ciekawych książek lub na wspólnych grach rodzinnych. Tym razem trafiliśmy na Wydawnictwo Zielona Sowa, z którym przyjemnie mijały nam ostatnie tygodnie, a oto propozycje, na które postawiliśmy i które nas zachwyciły:

 

 

    W przedszkolu jest fajnie

   

 W przedszkolu jest fajnie to idealna propozycja dla naszego synka, który dopiero co rozpoczął przygodę z przedszkolem. Już przeglądając książeczkę po raz pierwszy stwierdził, że jest to lektura o jego przedszkolu, ponieważ na kolorowych ilustracjach rozpoznał sytuację, jakie zna ze swojej placówki. Książeczka ta posiada piękne ilustracje, które pokazują maluszkom, że przedszkole to fajne, przyjazne dla nich miejsce. Dodatkowo obrazki przedstawiają krok po kroku plan dnia i to co dzieje się w przedszkolu, od wyjścia z domu, poprzez przebieranie się w szatni, śniadanie, czas zabawy i nauki, obiad po leżakowanie. Nie zabrakło również uroczystości jakie będą czekały na dzieci, takich jak chociażby bal karnawałowy. Moim zdaniem jest to również doskonała książka dla dzieci, które będą dopiero uczęszczały do przedszkola, ponieważ może im pomóc zapoznać się z nowym miejscem i oswoić z tym, co będzie się działo.  

 

Książkę nabędziecie tutaj  

 

 

 

Wszystko wiem! Dinozaury  

 

 

 

Ta książeczka to prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. Co prawda książeczka skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, ale nasz synek, który fascynuje się tymi prehistorycznymi zwierzętami, jest nią zachwycony. W książeczce znajdziemy mnóstwo informacji i ciekawostek o dinozaurach, do tego jest cała masa naklejek i przeróżnych zadań, które dodatkowo zachęcają dziecko, aby zajrzeć do środka.    

 

Książeczkę znajdziecie tutaj    

 

 

 

Przeplatanki-rymowanki. Zawodowcy

 

   

 

To bardzo ciekawa książeczka o zawodach, która wywołała u Nas dużo radości. Jej sztywne strony podzielone zostały na 3 ruchome części. Synek miał mnóstwo frajdy mogąc przekładać jej dowolne elementy i łączyć z sobą fragmenty ubioru różnych postaci, np. głowę i nogi policjanta z tułowiem pielęgniarki, dzięki czemu tworzył zabawne postaci. Dodatkowo po drugiej stronie tworzyła się śmieszna rymowanka, która rozbawiała nas do łez.  

 

Książka jest do nabycia tutaj    

 

 

 

Tola na biwaku      

 

 

To doskonała propozycja dla Małego czytelnika, który marzy o biwaku i jest ciekaw, jak taki rodzinny, wakacyjny wyjazd wygląda naprawdę.  Dla mnie, jest wspomnieniem z dzieciństwa, które doskonale odzwierciedla to, co zostało mi w pamięci: rozkładanie namiotu, pompowanie materaca,  nocne oglądanie gwiazd czy taniec w deszczu. Jest to niezwykle ciepłe opowiadanie, z pięknymi ilustracjami, które sprawia, że marzymy o lecie i wyjeździe na łono natury. Dla naszego synka historia Toli, to przygoda, którą sam chciałby przeżyć, więc już dziś mamy pomysł na spędzenie przyszłych wakacji :)

 

Książkę znajdziecie tutaj

 

 

 

 

  Jadzia Pętelka ćwiczy pamięć

 

 

 

To świetna gra, na zasadach MEMORY, która wciągnie całą rodzinę. Jednak kiedy chwilowo nie mamy czasu, a synkowi zależy na zabawie, wtedy wykorzystujemy połowę puli i wówczas gra jest wprost idealna na chwilę samotnej rozgrzewki przed wspólną grą. Przygody Jadzi Pętelki to świetna propozycja na długie zimowe wieczory, gdzie dziecko może ćwiczyć pamięć, koncentracje i spostrzegawczość. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona tym, jak Nasz trzylatek doskonale sobie radzi i łączy obrazki w pary.  Sama gra jest bardzo starannie wykonana. Na grubych, tekturowych chmurkach znajdują się ciekawe ilustracje, dzięki czemu łatwo nie ulegnie zniszczeniu.   

 

Grę znajdziecie tutaj  

 

 

 

Kreatywne zabawy. W krainie bajek

 

 

Kreatywne zabawy. W krainie bajek to książeczka, która pozwoliła synkowi na twórcze spędzenie czasu. W jej wnętrzu znalazł masę zadań polegających na dorysowywaniu postacią i przedmiotom różnych elementów, np. musiał domalować królowi koronę lub kwiaty w doniczce. Z książeczka może rozwinąć wyobraźnię projektując stroje kukiełom  czy domek Baby-Jagi. Dodatkowo w książeczce znalazł naklejki, którymi  dekoruje swoje prace, co sprawia mu dużo frajdy. 

 

Kreatywną książeczkę znajdziecie >tutaj<

 

 

 

https://www.zielonasowa.pl/

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl