Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Wesołe książki dla dzieci

2021-02-26

Wspaniałym dla mnie odkryciem były książeczki szwedzkiej autorki i ilustratorki, Stiny Wirsén ,wydawnictwa Zakamarki. Są to pełne humoru krótkie historie z cudownymi bohaterami. Seria tych książeczek jest napisana w duchu rodzicielstwa bliskości i oswaja dziecko z jego emocjami. Autorka sama ilustruje swoje książki przez co są one jeszcze bliższe czytelnikowi i bardzo wyjątkowe.

 

 

 

Codzienne sytuacje, czasem trudne, które mogą spotkać nasze dziecko przedstawione są w zabawny sposób, dzięki czemu dziecko się z nimi oswaja i otwiera się na rozmowę o swoich emocjach i odczuciach. Cztery tytuły:Czyje spodnie?”, „Kto się złości?”, „Komu leci krew?” i „Kto decyduje?” w żartobliwy i ciekawy sposób przedstawiają kilka naprawdę ważnych kwestii, a mianowicie- złość i zazdrość dzieci w trakcie zabawy, ubieranie się przed wyjściem na spacer czy wszelkie zranienia, które mogą spotkać nasze dzieci oraz codzienne obowiązki.

 

 

 

To, co najbardziej mnie zachwyciło w tej serii to, że każda książeczka otworzyła moją córeczkę na rozmowy o trudnych zdarzeniach, które spotykają ją w przedszkolu, na placu zabaw czy w codziennych, monotonnych czynnościach. Było to możliwe dzięki autorce, która w niebanalny sposób przedstawiła historie swoich bohaterów. 

 

 

 

Książeczki z pewnością nasycone są dynamiczną fabułą, skrajnymi emocjami i przebojowymi bohaterami, w których młodszy czytelnik dostrzeże cząstkę siebie, swoich emocji i reakcji. Obie z córeczką zaśmiewałyśmy się do łez, gdy nasi bohaterowie mylili się w ubieraniu spodni czy czapek lub gdy duży miś „walczył” z małym misiem o to, kto ma rację. Seria zabawnych sytuacji nie miała końca! Niefortunne i niezwykłe wypadki, zaskakujące puenty każdych historii, komiczne zachowania bohaterów to tylko niektóre cechy, za które wasze dzieci pokochają te książeczki.

 

 

 

Nie można zapomnieć, że książeczki są pięknie wydane i mają niezwykłe ilustracje, które idealnie oddają charakterystykę naszych postaci i sytuacji, w jakich się znaleźli. Seria książek przeznaczona jest dla dzieci o 3 lat, mają niewielki, wygodny format, dzięki czemu dziecko samo chętnie je ogląda.

 

 

WYDAWNICTWO ZAKAMARKI

  https://www.zakamarki.pl/   61 853 41 41        

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl