Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Wprowadź dziecko w dobry nastrój

2021-06-29

Jeśli masz w domu dziecko, które rozpiera energia i nie zawsze potrafi zapanować nad swoimi emocjami lub bardzo ciężko mu się skoncentrować, sięgnij po książeczkę „Oddychaj jak miś” od Wydawnictwa Vimala, która w przypadku naszego synka sprawdziła się idealnie.

 

 

 

Książeczka zawiera 30 prostych ćwiczeń na uważność dla dzieci od 4 roku życia. Dzięki niej synek mógł nauczyć się koncentracji i wprowadzać w dobry nastrój, a wszystko to dzięki technice mindfulness, czyli treningu uważności.

 

 

Mi jako mamie bardzo spodobało się to, że książka podzielona jest na rozdziały, dzięki którym bardzo łatwo mogę znaleźć i dopasować dla synka ćwiczenia, w zależności od pory dnia, czy jego nastroju.

 

W „Oddychaj jak miś” znaleźliśmy ćwiczenia, które pomogły naszemu dziecku w:

  • zapanowaniu nad emocjami,

  • skupieniu się,

  • odprężeniu,

  • uruchomieniu wyobraźni

  • i wytworzeniu energii

 

 

Ćwiczenia są bardzo proste, dlatego nasz maluch wykonywał je bardzo chętnie, z dużą łatwością, a ja nie musiałam martwić się, że zbyt szybko zniechęci się. Zadania bazują na prostej postawie ciała oraz prawidłowym oddechu, dlatego można robić je nie tylko w domu. Synek mógł wcielić się w różne postaci, lwa, królika, chmurki, co jest dużym uatrakcyjnieniem wykonywanych ćwiczeń dla takiego malucha. Dodatkowo sama książeczka posiada przepiękne ilustracje, więc nasze dziecko chętnie sięga po nią nawet tylko dlatego, aby pooglądać obrazki.

 

 

Cieszę się, że trafiliśmy na tę książkę, ponieważ warto, aby dzieci uczyły się panować nad sobą w sytuacjach stresowych i wyciszać złe emocje już od najmłodszych lat, bo w końcu całe życie przepełnione wyzwaniami i stresem dopiero przed nimi więc warto nauczyć się w prosty sposób z tym radzić. Synek, kiedy tylko wpada w zły nastrój przypomina sobie, jakie ćwiczenie uczyliśmy się wykonywać, dzięki czemu o wiele szybciej wracamy do równowagi emocjonalnej.

 

Książka Oddychaj jak miś to pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

 

Możesz zakupić ją tutaj< klik>

 

 

Vimala        

VIMALA

 

WWW: http://vimala.pl/

E-mail: info@vimala.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl