Wybierz miasto:

Miasto:

Zabawa dla dziecka na dłużej

2021-04-08

Jestem rodzicem i wiem z iloma obowiązkami każdy z nas musi sobie radzić. Czasem i my rodzice też musimy sobie odpocząć, ale tu pojawiają się nasze dzieci, nie okłamujmy się- które są niestrudzone. Pomimo, że są dla nas najcenniejsze, w pewnych momentach potrafią być prawdziwymi potworkami bez cienia wyrozumiałości. Jakoś dziwnie jest tak, że ta przemiana zbiega się to w czasie z chwilami, gdy jesteśmy wyczerpani lub po prostu chcemy mieć chwilę dla siebie. Kto rodzic, ten dobrze wie.

Oczywiście na takie sytuacje podbramkowe, spieszą nam z pomocą magiczne zapychacze czasu, jak bajki, komórki czy tablety. Ale czy to jest rozwiązanie? I ile można? Jestem pomysłowym człowiekiem, często zastanawiam się co tu zrobić, by dziecko zajęło się samo sobą. Macie tak?

 

My tak, dlatego staramy szukać takich zabawek i takich rozrywek dla dziecka, aby zajęło go na dłużej z równoczesnym dbaniem o jego rozwój. Z pomocą przyszły nam zabawki i gry od firmy Alexander. Przedstawiamy Wam aż 3 różne pomysły na zabawę dla dziecka, które zajmą go na dłużej.

 

 

 

Montino – Rurki 3 D

 

 

 

To jest dopiero zajęcie dziecka na dłużej! Córeczka zaszalała i już na początku chciała stworzyć pałac. Na początku wytłumaczyliśmy jej, jak czytać instrukcje i jak utworzyć jego podstawę. I potem zapadła cisza na... 1, 5 h! My czytaliśmy książki, a nasza pociecha składała swój zamek. Z przyjemnością patrzyliśmy na nią, gdy budowała kolejne części i jak była zadowolona ze swoich efektów. 

 

Z początku nie było jej łatwo, bo na instrukcji pokazany jest tylko efekt końcowy, a dziecko musi samo wybrać, jak zbudować to na, co patrzy. To zdecydowanie uczy dzieci konstruowania w przestrzeni.  Rurki 3D są wspaniałą alternatywą dla klocków Lego, ponieważ uruchamia wyobraźnie przestrzenną i pozwala dziecku nauczyć się odwzorowywać to, co widzi w instrukcji. 

 

 

 

Katalog z inspiracjami, dołączony do zestawu, zawiera kilka przykładowych konstrukcji, ale można oczywiście tworzyć swoje konstrukcje. A to wszystko jest możliwe do wykonania o dziwo tylko dzięki kolorowym, plastikowym rurkom o różnej wielkości i złączkom. Największe rurki można zginać i tworzyć na przykład koła. Rurki są bardzo dobrej jakości, są atrakcyjnie kolorystycznie i przede wszystkim nie są łamliwe i dzięki temu są bezpieczne dla dzieci.

 

Nam, jako rodzicom bardzo podobało się, że córeczka z takim zapałem i dużą dawką cierpliwości podeszła do zabawy. Kombinowała, zmieniała, aż w końcu osiągała wymarzony rezultat. 

 

 

A to nie koniec zabawy. Następnego dnia córa zapragnęła stworzyć rakietę i sama ją zbudowała, a potem "leciała" nią w kosmos bawiąc się przy tym doskonale. To nam pokazało, jak wiele możliwości ma ta zabawka i ile daje dziecku satysfakcji. 

 

Rurki 3D uczą dzieci również podstaw statyki, czyli jak za pomocą małych elementów zbudować stabilny budynek. W następne dni zrobiliśmy okulary, domek dla lalek, koronę, śmieszną czapkę:)

 

Rurki 3D możecie zakupić tutaj: Montino - Rurki 3 D - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

Składaki Drewniaki – Straż Pożarna

 

 

Kolejna nasza propozycja na zabawę dla dzieci na dłużej to Składaki Drewniaki. Dzięki dokładnej instrukcji dziecko samo krok po kroku składa swoją zabawę, potem ją koloruje, przykleja naklejki i bawi się nią. Nasza córka wybrała wóz strażacki i była zachwycona, że mogła od A do Z go złożyć. To, co jest wspaniałe w tej zabawce to, że do składania dziecko nie potrzebuje żadnych narzędzi ani nawet kleju. Wszystkie elementy dziecko po prostu wpina i cieszy się z kolejnych elementów układanki. 

 

 

Tutaj znów dziecko nabywa umiejętności zdolności planowania, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.

 

Drewniane elementy są wytrzymałe, a cały pojazd po złożeniu niezwykle stabilny, dzięki czemu dziecko może się nią bawić do woli:). W zestawie znajdziemy oprócz drewnianych elementów- komplet plastikowych kół wraz z osiami, zestaw kredek oraz naklejek, które pozwalają na  przyozdobienie pojazdu wedle uznania. 

 

Składaki Drewniaki możecie zakupić tutaj: Składaki Drewniaki - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

Top Fashion

 

 

Nasza córeczka wprost zwariowała na punkcie laleczki z Top Fashion. Godzinami może wycinać stroje i dodatki i ubierać swoją modelkę w różne stylizacje. Możliwości jest naprawdę dużo, bo w skład opakowania wchodzi aż 11 plansz do wycinania. Modelka z tektury może ubrać się zarówno na plażę, na lunch z przyjaciółką czy na wystawną kolację. To czysta przyjemność tworzenia i prawdziwa frajda dla dzieci. 

 

Teraz córeczka codziennie układa dla lalki inne kreacje, a potem bawi się nią przez co najmniej godzinę. Dzięki lalce córeczka sama zaczęła rysować różne ubrania dla lalek i tworzyć własne ciuchy i ich kombinacje. Wspaniała rozrywka dla dziewczynek!

 

Możecie wybrać aż 5 różnych modelek- Top Fashion - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne. 

 

Piaskowe Malowanki

 

 

Miały być tylko 3 propozycje zabawy dla dziecka na dłużej, ale nie mogłam się oprzeć i nie napisać o piaskowych malowankach. To może krótsza forma zabawy, ale angażuje dzieci w nią bezgranicznie. Zadaniem dziecka jest sukcesywne odklejanie obrazka dołączonego do opakowania i sypanie kolorowego piasku w klejących miejscach. Początkowo dziecko może rozsypywać piasek na inne elementy obrazka, ale szybko uczy się, jak go oszczędzać i jak stworzyć piękne obrazy. Nasza córeczka odwzorowywała kolorystykę swoich obrazków, ale można także dać ponieść się fantazji i "pomalować" swoje dzieło w dowolny sposób. To, co jest fajne w tej zabawie to, że dzieci już od 3 roku życia mogą się nią bawić, a te z nich, które nie mają w ogóle zdolności artystycznych pozwala docenić siebie i stworzyć przepiękny obrazek. Dzieci ćwiczą swoje rączki, precyzje ruchów i zręczność, bo zabawa motywuje do dokładności i rzetelności. 

 

Piaskowe malowanki możecie kupić tutaj: Piaskowe Malowanki - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

ALEXANDER TOYS - GRY I ZABAWKI

 

https://www.alexander.com.pl/

Telefon: 58 552 83 70

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl