Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Zabawy logiczne dla dzieci

2021-03-30

Jeśli nigdy nie spotkaliście się z Kartami Grabowskiego, to koniecznie musicie to nadrobić, ponieważ  jest to jedna z lepszych zabaw rodzinnych, jaką do tej pory spotkaliśmy. Gra po prostu nigdy się nie nudzi. Ma 6 podstawowych gier, różniących się od siebie stopniem trudności, oraz aż 60 dodatkowych łamigłówek! Ale od początku.

 

 

Z dostępnych zestawów Kart Grabowskiego, w pierwszej kolejności, wybraliśmy do naszej zabawy gry logiczne, które są przeznaczone dla dzieci od 5 do 10 lat, a zatem idealne dla naszej 6 - latki. Zupełnie nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i oczekiwaliśmy raczej, że będzie to nudna gra . Nic bardziej mylnego!

 

W grę można grać samodzielnie, w 2 lub 3 osoby, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by liczba graczy była większa. Zestaw złożony jest instrukcji w formie zeszytu, kolorowych patyczków, kostki i 4 małych pionków oraz kart, które na odwrocie mają kolory - niebieski, zielony i czerwony. Zarówno opakowanie jak i wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości, w przyjemnej i atrakcyjnej dla oka grafice. Każda z gier jest inna od poprzedniej, a dzięki czytelnej instrukcji stopnień trudności, można bezproblemowo dobrać do postępów dziecka oraz jego ciekawości. Każda rozgrywka jest niepowtarzalna, a dodatkowo, zestaw pozwala na tworzenie własnych gier i zabaw, co ograniczone jest tylko pomysłowością i kreatywnością graczy.

 

 

Dlaczego Karty Grabowskiego są takie wyjątkowe?

 

To, co nas najbardziej zaskoczyło to, jak nasza 6 latka szybko przyswajała zasady każdej rozgrywki i nas ogrywała!  A to nie jest takie proste, bo w każdej z gier trzeba myśleć i przewidywać ruchy przeciwnika. Tu nie liczy się szczęście, a to jak bardzo jesteśmy sprytni i pomysłowi. Gry uczą planować działania, oceniać skutki i przewidywać warianty. Dzieci uczą się tego bardzo szybko, w sposób naturalny i automatyczny, ponieważ gry są dobrze przemyślane. Mają czytelne i proste zasady, a przez to są przyjemne dla dzieci, które z każdą rozgrywką chcą bardziej wygrać. Dzięki temu uczą się logicznie i kreatywnie myśleć.

 

 

My codziennie graliśmy w inną grę, a każda kolejna podobała nam się coraz bardziej i była ciekawsza. W trakcie gier dochodzi do różnych zaskakujących i zabawnych sytuacji, dzięki czemu jest ona postrzegana przez dzieci, jako świetna zabawa.

 

Musicie wiedzieć, że te karty logiczne to sprawdzony sposób na naukę liczenia i logicznego myślenia dla dzieci właśnie poprzez zabawę. Te konkretne karty powstały w 2014r. i opracowane zostały przez Pana Andrzeja Grabowskiego i jego córkę. Pan Andrzej Grabowski był nauczycielem matematyki i miał ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, a jego pomysłowość doprowadziły do powstania kart matematycznych i logicznych, znanych dziś jako Karty Grabowskiego.

 

 

 

My jesteśmy zachwyceni mnogością łamigłówek i ilością możliwości nauki poprzez zabawę, jakie dają te karty. U nas stanowią one stały punkt naszej popołudniowej rozrywki rodzinnej i wam ją również serdecznie polecamy.

 

Nie możemy pominąć faktu, iż w sklepie możecie nabyć również gry edukacyjne pomagające dzieciom w nauce liczenia- dodawanie i odejmowanie oraz tabliczka mnożenia, a karty logiczne to idealny wstęp do nich.

 

Karty Grabowskiego

 

KARTY GRABOWSKIEGO

  ul. św. Szczepana 20A 61-465 Poznań

   https://kartygrabowskiego.pl/

  info@kartygrabowskiego.pl  

 

 

Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce liczenia i logicznego myślenia.
Karty i gry opracował nauczyciel matematyki, Andrzej Grabowski.
Dzięki jego doświadczeniu w pracy z dziećmi Karty są tak skuteczne i świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl