Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Zwierzęta z mojego lasu- wyjątkowa seria

2021-11-05

Jestem zachwycona, że trafiliśmy na wspaniałą serię książek dla dzieci- "Zwierzęta z mojego lasu" Wydawnictwa Studio Koloru. Każda jest inna i wyjątkowa, ale wszystkie trzy to istny majstersztyk. 

 

Wszystkie 3 książki mogą być dla maluszków, ale również dla starszych dzieci, ponieważ tematyka jest zarówno prosta, jak i momentami bardziej szczegółowa. Wszystkie zabierają nas do lasu i zapoznają blisko z życiem zwierząt. Jedna dotyczy rysia, druga jelonka i trzecia wilczka. Wszystkie to małe zwierzęta, więc dziecko szybko się z nimi utożsamia i jest ciekawe ich historii.

 

Za serią tych niezwykłych, pełnych magii książek stoi Joanna Kowalczyk-Bednarczyk, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wyprawy do lasu, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość. 

 

Książki są pięknie zilustrowane i cieszą oczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Za ilustracje odpowiada Paulina Nachman, ilustratorka, graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

 

 

 

Staramy się często chodzić do lasu i dzięki książkom udało nam się opowiedzieć o zwierzętach, które tam mieszkają. Dzięki temu nie musiałam córeczce powtarzać, że nie wolno głośno krzyczeć, że należy po sobie sprzątać i dbać o naturę. Sama uciszała innych, by ryś, jelonek i wilczek mogły spokojnie spać. Zapraszamy Cię do cudownego świata zwierząt i poznania każdej książki z osobna. Wszystkie pozycje są teraz na promocji, więc warto je nabyć, by obdarować dziecko czymś wyjątkowym. 

 

 

Mały Ryś

 

 

 

 

Pierwsza z serii, która do nas trafiła to książka Mały Ryś.

 

To historia o dwóch małych rysiach wędrujących z mamą przez las oraz o tacie z synami, którzy prowadzą obserwacje dzikich zwierząt.

 

Książka zawiera garść faktów na temat rysiów. Jest to idealna porcja wiedzy dla zaspokojenia potrzeb dziecięcego umysłu, ale również dobre źródło informacji dla dorosłych.

 

To, co najbardziej mnie urzekło w tej pozycji, że nie jest ona ciepłą opowieścią o dzikich kotach, ale niesie przesłanie o tym, że każdy z nas jest nieprzeciętny i wyjątkowy. Jak mały Ryś. Ta książka, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat, z pewnością zachwyci niejednego czytelnika.

 

 

 

Mały Wilczek

 

 

Serce córeczki skradł najbardziej Mały Wilczek. Nasza 6 latka staje się już duża i coraz bardziej samodzielna, a ta historia jest o bardzo bliskiej więzi mamy z dzieckiem i ich miłości. Jest w niej pełno ciepła, troski i czułości. 

 

Poznajemy dzięki niej zwyczaje i fragment z życia wilczej rodziny. Cudownie piękna książka, która wypełnia serce zrozumieniem i czułością w stosunku do wilków.

 

 

 

Mały Jelonek

 

 

 

Mały Jelonek to historia o dorastaniu, o jednym z ważniejszych i ciekawszych momentów w życiu każdego jelenia. Koniecznie sięgnijcie po „Małego Jelonka” i zachwyćcie się opowieścią o tym pięknym zwierzęciu naszych lasów! Tak, jak w poprzednich książeczkach z cyklu „Zwierzęta z mojego lasu” również tutaj znajdziecie wiele faktów na temat jeleni.

 

Jeśli zastanawiacie się po co jeleniowi poroże, kiedy się pojawia na jego głowie i dla złego na jakiś czas znika, to  ta książka „Mały Jelonek” z pewnością pozwoli Wam znaleźć odpowiedź na te pytania, a także wiele innych.

 

 

 

WYDAWNICTWO STUDIO KOLORU

 

  http://www.studiokoloru.eu   biuro@studiokoloru.eu   501 502 136

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl