Wybierz miasto:

Miasto:

"Magiczne drzewo - Pióro T-Rexa" Andrzeja Maleszki - recenzja

2020-04-19

Przygoda w świecie dinozaurów.

 

 

    Seria  "Magiczne Drzewo" Andrzeja Maleszki to obok serii książek o fascynujących przygodach grupy przyjaciół, popularny cykl filmowy, nagrodzony Emmy w 2007 r. - telewizyjnym Oscarem - za wyobraźnię, mądrość i humor.

 

 

 

    "Pióro T-Rexa" to 11 tom cyklu "Magiczne Drzewo". Każdą z części serii można bez problemu czytać niezależnie od siebie. Każda bowiem opisuje inną przygodę, inną historię. W "Piórze T-Rexa" cofamy się w czasie do świata dinozaurów, żeby wraz z bohaterami: Budyniem, Julką, Idą, Kajetanem i Alikiem odwiedzić świat sprzed milionów lat. Kuki nie uczestniczy w tej przygodzie, bo zostaje wcześniej ranny i tylko niezwykła mikstura z pięciu magicznych składników dostępnych w świecie dinozaurów jest w stanie uratować mu życie.

 

 

 

 

   Przyjaciele nie wahają się ani przez sekundę i rzucają się wraz z nami w nową przygodę, gdzie niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku a seria przypadków i zbiegów okoliczności piętrzy na ich drodze przeszkody, rzuca im wyzwania  i pozwala umknąć niebezpieczeństwom. Tempo jest zawrotne, fabuła powieści pełna zwrotów akcji i umiejętnie budowanego napięcia a doskonałe ilustracje Andrzeja  Maleszki dopełniają obrazu całości.

 

 

    Młody czytelnik zostaje wciągnięty w lawinę wydarzeń wraz z bohaterami, a skrajne emocje, jakie towarzyszą dzieciom - od strachu po chwile wytchnienia, gwarantują niezwykłą zabawę i dają pole do użycia wyobraźni. Z Andrzejem Maleszką nie można się nudzić! My czytaliśmy powieść wieczorami i kiedy nadchodziła pora na przerwę, młodzi czytelnicy krzyczeli; "Jeszcze!";)

 

 

 

 

 

   Tu daje o sobie znać reżyserska strona osobowości twórcy, który jak sam mówił o sobie przy okazji wywiadu udzielonego Ewie Świerżewskiej dla portalu Qulturka.pl : "Baśnie, jakie daję dzieciom, mówią, że świat jest pełen cudownych możliwości, ale korzystanie z nich wymaga wysiłku i odwagi. Staram się dawać taką odwagę (...) Dzieci mają większe poczucie własnej wartości, są inteligentne, szybko chłoną informację.  Dlatego komunikat może być krótszy a tempo zdarzeń szybsze. To jest mi bliskie, bo lubię historie „gęste” od zdarzeń."

 

 

 

 

 

   Historia przedstawiona w "Magicznym drzewie. Piórze T-Rexa" jest opowieścią magiczną, mówi o magii, która tkwi w każdym z nas i uruchomiona zostaje dzięki użyciu naszej wyobraźni a jednocześnie stanowi doskonałą gratkę dla pasjonatów dinozaurów. Dzięki książce dzieci mogą poznać nowe gatunki dinozaurów, wyobrazić sobie, jak niesamowitymi stworzeniami były, obejrzeć latającego T-Rexa po przeobrażeniu, zostać porwanym w głębiny morskie przez przerażającego mozazaura, umykać przed obrzydliwym deinozuchem. Co za przeżycia i emocje, najwyższej klasy;) Ile wypieków na buziach i pola do rozmów o fascynującym świecie sprzed milionów lat!

 

 

 

    Do tego dodajcie dociekliwość Kajetana, niesamowity głos Julki, odwagę Alika, opiekuńczość Idy i niezwykłe umiejętności Budynia. Ech chciałoby się polecieć razem z nimi czy to magiczną bazą, czy też Dra-Kulą. Kto z nas nie chciałby mieć magicznego pióra, dzięki któremu mógłby zmienić świat wokół? Tylko ile kłopotów mogłaby na nas ściągnąć realizacja jednego niewinnego marzenia? Ale ile też moglibyśmy przeżyć przygód?

 

 

 

   Polecamy "Magiczne drzewo. Pióro T-Rexa" Andrzeja Maleszki z całą stanowczością dużym i małym dzieciom;) Nie bójcie się wybrać w podróż na nieodkryte lądy!

 

 

 

    Książka dostępna jest w Księgarni Internetowej Gandalf.com.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl