Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Bo świat robotem stoi

2018-04-24

22 kwietnia w niedzielę Kraina Twórczości zorganizowała na terenie Akademii Ignatianum Rodzinne Warsztaty Robotyki i Programowania, w których mieliśmy zaszczyt uczestniczyć.

Czy jest może coś lepszego od zabawy klockami lego w niedzielę? Jest, zabawa klockami programowalnymi. Jak zawsze Kraina Twórczości nas nie zawiodła. Oprócz standardowego repertuaru LEGO i nauki programowania, Pan Piotr zaprosił również swoich przyjaciół, którzy pobudzili kreatywne myślenie zarówno dzieci, ale i rodziców. Wydarzenie zaplanowane dla dzieci od 5 lat, ale i 3 latki znalazły coś dla siebie.

Co działo się na Rodzinnych Warsztatach Robotyki i Programowania? Jednym słowem: sporo!​

 

 

Wydarzenie rozpoczęło się w Auli Akademii Ignatianum od wystąpienia praktyków “Zawodów Przyszłości” szalenie ciekawych wykładów: "Inżynier 4.0" Jarosława Gracela z firmy ASTOR, "Informatyk Przyszłości" Pana Piotra Marczydło, oraz wykładu Tomasza Stachury dotyczącego "Map Myśli", których słuchały dzieci wraz z rodzicami. Wykłady były krótkie, interesujące i pełne praktycznej wiedzy.

Następnie rozpoczęły się warsztaty z robotyki i programowania dla dzieci od lat 5 do 12. Każdy uczestnik otrzymał pakiet technologicznych upominków :koszulkę tematyczną, pendrive i materiały dotyczące rozwoju uzdolnień i zawodów przyszłości.

 

Równolegle do zajęć warsztatowych rodzice mogli brać udział w wykładach w Auli Akademii Ignatianum:. Pana Marcina Konik-Korn "Twoje dziecko inżynierem" , "Twórczość dziecka w wieku szkolnym." Pani Dr Irminy Rostek, czy "Wspomaganie kompetencji matematycznych i informatycznych w wieku szkolnym", Pani Dr Katarzyna Szewczuk i Pani Dr Irena Pulak.

Jednocześnie dla dzieci odbywały się jeszcze Warsztaty kreatywnej nauki języka angielskiego od lat 5 - 13 lat oraz zajęcia dla dzieci "Narysuj Zawód Przyszłości", budowanie "Centrum Sterowania Wszechświatem" z LegoDuplo i Lego classic. Na sam koniec odbyły się Warsztaty z Map Myśli dla dzieci powyżej 8 r. życia oraz dla dorosłych.

Rodzinne Warsztaty Robotyki i Programowania Krainy Twórczości to strzał w dziesiątkę. Prelegenci z branży IT, inżynierskiej i mnemotechnik, dyskusje wykładowców Ignatianum o rozwijaniu kompetencji matematycznych, języka angielskiego oraz twórczości, twórcze warsztaty dla dzieci to wszystko sprawiło, że te warsztaty należały do niezwykle udanych. Bardzo dobra organizacja, mnóstwo rzetelnej wiedzy i zabawa poprzez naukę. Czego chcieć więcej. Serdecznie zapraszamy już na kolejne warsztaty do Krainy Twórczości.

Kraina Twórczości

http://krainatworczosci.pl/

502 949 099

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.