Wybierz miasto:

Miasto:

Po co dzieciom ruch?

2018-11-23

 

Ruch to zdrowie! Wzmacniaj swoje dziecko!

 

 

 

 

Ostatnio w artykule Sport to zdrowie! Hartuj swoje dziecko! pisaliśmy, jak ważny jest ruch w rozwoju dzieci. Polecaliśmy Wam wtedy zajęcia dla waszych maluchów i dla Was - zajęcia ogólnorozwojowe Socatots. Obiecaliśmy Wam ostatnio, że będziemy w Was wzbudzać coraz większą świadomość, jak wielkie znaczenie ma dla dzieci ruch i polecać Wam sprawdzone miejsca, gdzie Wasze dzieci otrzymają solidną dawkę ruchu.

Dziś w ramach cyklu zajęć ruchowych dla dzieci i wsparcia kampanii „KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany” będziemy polecać Wam zajęcia piłkarskie. Nie byle jakie, bo brazylijskie szkoły piłkarskie!

 

Co dają naszym dzieciom takie zajęcia?

- zdrowy rozwój psychofizyczny

- poprawa kondycji i koordynacji ruchowej

- nauka koncentracji, podejmowania wyzwań, ale także zdrowej rywalizacji

- kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród dzieci

 

Zajęcia piłkarskie rozwijają w zawodnikach umiejętności współpracy w grupie, wspierając tym samym proces uspołecznienia dziecka. Regularne treningi uczą ponadto samodyscypliny, odpowiedzialności za siebie i za drużynę. Zajęcia piłkarskie dla dzieci wychowują dzieci w przekonaniu, że trzeba zachowywać się uczciwie, że każdy, kto przystępuje do zawodów, ma na starcie takie same szanse. 

Takie cechy wzmacnia się na zajęciach w Brazylijskich Szkółkach Piłkarskich.

 

 

Nie bez powodu szkółka w swojej nazwie odwołuje się do kraju kawy, gdzie rodzą się najlepsi technicznie zawodnicy na świecie. W BSS najważniejsza jest właśnie technika. Specyficzne dla metody stosowanej w Brazilian Soccer Schools są tzw. Skills Badges. Co to takiego? - To 7 obszarów pracy m.in Core Skil​l​s - umiejętności podstawowe tj. 10 elementów ćwiczeń z piłką w miejscu, zaczynając od "Pele Sprint", czyli dotykania futbolówki podeszwą prawą i lewą na przemian. Polski rekord w tym ćwiczeniu wynosi 159 powtórzeń w 30 sekundach. Brazilian Soccer Schools to radosny futbol oparty na doskonaleniu techniki. Być może polska piłka nożna potrzebuje właśnie "inwestycji" w umiejętności kontrolowania futbolówki. Ile razy to widzieliśmy w meczach polskich drużyn czy reprezentacji narodowych jak piłka odskakiwała zawodnikom od nogi przy wydawałoby się łatwym do przyjęcia podaniu. Braki techniczne polskich zawodników są łatwo dostrzegalne. Może receptą na ich wyeliminowanie są właśnie szkolenia typowo techniczne. A poza tym w naszym futbolu na pewno przydałoby się trochę radosnego brazylijskiego ducha.

 

Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi, realizowany tu trening piłkarski dla dzieci uczy pięknej gry. Pielęgnowanie talentu, rozwijanie do perfekcji umiejętności technicznych, radość z gry - taka jest piłka nożna dla dzieci w brazylijskim stylu.

 

 

 

Zapisy na zajęcia:

 

733 030 707

babygo.brazylijskieszkolki.pl

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl