Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Jak było na Pikniku Rodzinnym w Wieliczce?

2019-08-26

W ostatnią sobotę w Wieliczce na Osiedlu Bogucice, 24 sierpnia odbył się Piknik rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Integracja'' wraz z partnerami wydarzenia Radą Osiedla Bogucice oraz Fundacją 3-4-Start oraz Portal Rodzinny BabyGo.

Pogoda dopisała, atrakcji co nie miara i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

fot. Krystyna Sudoł

 

Przygotowane były dla dzieci i rodziców wspaniałe atrakcje w plenerze, gdzie za darmo dzieci mogły zapoznać się z malowankami sylabowymi- wczesną nauką czytania dla dzieci z Kraina słówek, bawić się malowaniem piaskiem z  firmą Alexander Toys, bawić się w gry i zabawy z Klocki Blocki,  z Pytakami, Czytaj z Albikiem, Albi Polska.

Na Pikniku Rodzinnym odbywały się  warsztaty plastyczne, zabawy z twister, gry plenerowe i Rodzinne malowanie z babcią i dziadkiem.

 

 

Atrakcji dla dzieci na Pikniku było co nie miara:
- malowanie twarzy z Kraina Zabaw Dżungla Wieliczka
- występy Dinozaura  Rexton Digital
- niespodzianki od Krakowska Jaskinia Solna Wellness & Spa
- dmuchaniec dla małych cyrkowców Rexton Digital
- animacje futbolu amerykańskiego z Football Kings
- pokazy filmowania z Drona Rexton Digital
- Cyrk Skarbonka - nagrody od partnerów
- Warsztaty Chemiczne z Akademia Kreatywności KREOŚ Wieliczka

 

 

Dzieci wygrywały wspaniałe wejściówki do kina, teatru, parków rozrywki, szkół językowych i szkół pływania i skorzystać z rabatów w wielu krakowskich miejscach przyjaznych dzieciom. (więcej o akcji tutaj: https://babygo.pl/miejsca-przyjazne-dzieciom-w-krakowie).  Portal Rodzinny BabyGo zorganizował dodatkowy konkurs dla tych, którzy chcą wygrać kolejne nagrody(bilet do Cinema City) , zapraszamy do zabawy: https://www.facebook.com/babygo.portal.

 

 

fot. Krystyna Sudoł

 

To nie były wszystkie atrakcje zorganizowane tego dnia:) Dzieci mogły wejść do radiowozu policyjnego, do karetki pogotowia czy straży pożarnej i wcielić się w rolę i poczuć jak prawdziwy strażak, lekarz czy policjant. Poza tym dzieci otrzymały gratis watę cukrową, pączki oraz pizzę od  Pizzeria Mexicana Wieliczka. Poza tym rodzice otrzymali bezpłatne konsultacje w zakresie rozwoju mowy dziecka z Kraina słówek-terapia logopedyczno-pedagogiczna, mogli skorzystać z niespodzianek mBanku, gdzie mogli wesprzeć Fundacje3-4-Start i odebrać voucher w wysokości 100zł do Galerii Handlowej.

 

fot. Krystyna Sudoł

 

Piknik ,,CYRK -SZTUKA I PRAKTYKA ZAPROŚ BABCIĘ I DZIADKA ZAGADKA'' trwał od godziny 11.00 aż do 19:00 i był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe-Powiat Wielicki. Co godzinę był wyrzut proszków Holi, więc rodzice z dziećmi mogli poczuć się jak na Festiwalu Latających Kolorów.

 

Piknik odwiedzili Posłanka na Sejm  RP Polska Urszula Rusecka  która uczestniczyła w zabawach z dziećmi, zastępca Starosty Powiatu Pan Henryk Gawor  I Radny Wieliczki Pan Michał Roehlich oraz Pan Wojciech Kozak były Marszalek Województwa Małopolskiego. Wraz z organizatorkami Urszulą Dąbrowską Czapkiewicz oraz Grażynką Szwed konkurs z nagrodami prowadziła Radna Miasta i Gminy Wieliczka Joanna Kordula.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim partnerom i współorganizatorom Pikniku za wszystkie atrakcje i nagrody!

 

Frekwencja dopisała, wszyscy bawili się doskonale i tym goręcej zapraszamy na przyszłą sobotę na kolejne wspaniałe wydarzenie pełne zabawy i atrakcji, szczegóły: https://babygo.pl/atrakcje-dla-dzieci/wielkie-otwarcie-akademia-kropki

 

 

Fundacja 3-4-Start

https://www.facebook.com/Fundacja34Start/

 

 

Razem Możemy Wszystko- Mieszkańcy Gminy Wieliczka

https://www.facebook.com/razemmozemywszyskomieszkancygminywieliczka

 

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.