Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

TARGI MAMAVILLE: KRAKÓW -relacja z targów rodzinnych

2019-03-10

3 marca w niedzielę, między 10:00, a 17:00 odbyły się Targi dla Mamy i Dziecka MAMAVILLE, które gościły pierwszy raz w Krakowie. EXPO KRAKÓW w ten dzień zmieniło się w prawdziwy raj dla rodziców i dzieci. Nasz Portal Rodzinny BabyGo również aktywnie brał udział w Targach. Na naszym stoisku można było zdobyć bilety do wielu wspaniałych miejsc dla dzieci od 0 do 12 lat. Wielu rodziców otrzymało wejściówki do parków rozrywki, kina, teatrów, muzeów czy na zajęcia i warsztaty dla dzieci:)

 

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW

 

Co jeszcze działo się na Targach MAMAVILLE? Odpowiadamy - a co tam się nie działo! Każdy mógł coś znaleźć dla siebie. Dla rodziców została przygotowana seria wykładów związana z tematyką macierzyństwa, prowadzona przez doświadczonych prelegentów. Można było spotkać się z doradcą noszenia dzieci, ratownikiem medycznym, który uczył, jak postępować podczas: bezdechu dziecka, oparzenia skóry, zadławienia, drgawek, ugryzienia przez kleszcza, zatrucia. Rodzice mogli porozmawiać o tym jak odnaleźć radość i przyjemność w roli rodziców i jak się nie dać, gdy przychodzą trudniejsze chwile czy co robić, gdy ogarnia nas bezsilność i złość na siebie i dziecko. Rodzice mogli spotkać się z fizjoterapeutą, który przedstawił najczęstsze dolegliwości okresu połogu, m. in. rozstęp mięśnia prostego brzucha, dysfunkcje blizny po cięciu cesarskim. Również do dyspozycji rodziców był prawnik, na wykładzie którego rodzice mogli dowiedzieć się o nowych zmianach i zapisach w Standardzie Organizacyjny Opieki Okołoporodowej , który wszedł w życie 1 stycznia 2019r. To był niezwykle ważny temat dla rodziców spodziewających się dziecka pozwalający poznać ich prawa i przygotować się do pobytu na oddziale położniczym.

 

 

ATRAKCJE I ZABAWY DLA DZIECI

 

 

Zajęcia i warsztaty dla dzieci były ważną częścią targów MAMAVILLE, gdzie wspierając lokalne miejsca zostały zaprezentowane najciekawsze kierunki rozwoju dla najmłodszych poprzez zabawę. W programie dzieci czekały animacje, warsztaty plastyczne, gry i zabawy ruchowe, czyli zabawy z masą balonową, malowanie twarzy dzieci, skręcanie balonów, malowania balonów, kolorowanki, zabawy z szarfami, hulahop, woreczkami i piłeczkami, tor przeszkód, warsztaty malowania piaskiem z marką Alexander, warsztaty z mozaikami dla najmłodszych, warsztaty "Nawlekaj nie czekaj", kącik czytelniczy z duszkiem Albikiem, kącik "Klocki Blocki". Na innych stanowiska dzieci brały udział w warsztatach robienia mydełek babeczek, świeczek żelowych i malowania ceramiki, a także brały udział w zajęciach ze świata programowania, elektroniki i robotyki. 

Jedną z bezpłatnych atrakcji była FOTOBUDKA! Każdy miał możliwość wykonania fotki w zabawnych gadżetach zdjęcia, które były drukowane od razu i był wspaniałą pamiątkę targów Mamaville:) 

 

 

STREFA ZAKUPÓW

 

Nie możemy zapomnieć, iż na targach MAMAVILLE można było zakupić mnóstwo wspaniałych rzeczy dla dzieci od polskich projektantów. Mogliśmy zobaczyć najnowsze kolekcje i linie przygotowane przez projektantów specjalnie na targi Mamaville. Asortyment najczęściej niedostępny w ogólnej sprzedaży. Ponad 100 wystawców znanych marek oraz producenci produktów dla kobiet w ciąży, mam i dzieci. Dużo premier, wschodzących firm, które zaprezentowały swoje produkty po raz pierwszy na polu targowym.

 

WARSZTATY DLA DZIECI

 

 

Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach umuzykalniających skierowanych dla niemowląt i dzieci, gdzie mogły odkrywać świat rytmów i skal. Dodatkowo na dzieci czekały zabawy kreatywno - ruchowe z zaangażowaniem rodziców, z dużym nastawieniem na rozwój kreatywności małego dziecka przy wykorzystaniu przedmiotów codziennego użytku. Można było poznać też warsztaty pracy z ciałem dla dzieci i rodziców- cotakids.

 

 

STREFA RELAKSU

 

 

Bardzo ważna była również strefa relaksu dla rodziców z dziećmi, gdzie mogli nakarmić czy przewinąć dziecko, ale również coś zjeść i napić się i chwilę odpocząć. 

 

 

Reasumując Targi MAMAVILLE są wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Tym bardziej zapraszam tych z Was, którzy w najbliższym czasie będą w Warszawie, ponieważ w marcu będziecie mogli uczestniczyć w Targach. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/events/262594294432825/

 

 

Dodatkowo zapraszamy na stronę BabyGo w Warszawie, z której dowiecie się nie tylko o targach, ale o najważniejszych wydarzeniach w marcu dla dzieci w Warszawie:

 

https://babygo.pl/warszawa/atrakcje-warszawa/atrakcje-dla-dzieci-i-ich-rodzicow-w-marcu-w-warszawie

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.