Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Bum bum trala la la

2018-06-22

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad zajęciami umuzykalniającymi dla swoich pociech, nad ich sensem i celem to pozwólcie, że rozwiejemy wszystkie wasze wątpliwości. BabyGo ostatnio uczestniczyło w zajęciach muzycznych dla najmłodszych, czyli skierowanych do dzieci od 3 miesięcy do 3 lat. Zajęcia odbywają się pod nazwą „Klub małego konszabelanta” w Rodzinku na Ruczaju. Odbywają się one co tydzień, co środę o 10:00 i na hasło BabyGo pierwsze zajęcia są bezpłatne.

 

To, co wszystko wyobrażacie sobie na temat takich zajęć możecie zweryfikować na podstawie krótkiego filmu z zajęć, który publikujemy poniżej. Daje on przedsmak tego, jak prezentują się takie zajęcia.

 

 

 

 

 

To czego nie widać na filmie dopowiemy. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dzieci zaczęły poznawać pierwsze sylaby i słowa. Prowadzone są w formie pieśni, przeróżnych dźwięków, również takich, które naśladują odgłosy ptaków. Każde dziecko ma szansę dotknąć i sprawdzić, jaki dźwięk wydaje każdy instrument, jak i zobaczyć, co się stanie, gdy te dźwięki nałożą się na siebie. Dzieci uczą się muzyki jak języka, przez ucho, w naturalnej kolejności: od słuchania przez powtarzanie do improwizowania  i zapisywania. Na zajęciach dużo się śpiewa, kołysze, tańczy i chłonie muzykę całym sobą.

 

 

 

Panie prowadzące- Ania Psuty-Zając i Zosia Szyrajew grają na flecie, bębnach, harmonijkach, piszczałkach albo drapią po różnych przedmiotach. Tworzy się z tego wspaniała melodia, która zostaje z nami na dłużej. To zabawa dźwiękiem, rytmem i ruchem. To są również zajęcia dla rodziców, ponieważ dorosłych wprowadzają w cudowny, relaksujący nastrój i są okazją do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Dodatkowym walorem zajęć jest to, iż najnowsze badania naukowe dowodzą, że jak najwcześniejsze kontakty dziecka z różnymi gatunkami muzyki ułatwiają późniejszą naukę, zwłaszcza języków obcych i matematyki.

 

Zdecydowanie BabyGo serdecznie poleca te zajęcia dla dzieci, ponieważ są one doskonałe pod względem muzycznym, skrojone idealnie pod dzieci i bardzo przemyślane. Miła atmosfera i bezpieczne otoczenie, towarzystwo innych dzieci są również dobrym przygotowaniem do przedszkola.

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.