Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Piotruś Królik - recenzja filmu dla dzieci

2018-04-11

7 i 8 kwietnia w ostatni weekend w Cinema City odbyła się przedpremiera filmu dla dzieci „Piotruś Królik”. To najnowszy film oparty na klasycznej powieści Beatrix Potter o niesfornej ekipie zwierząt pragnących dostać się do ogródka złego gospodarza. To film, który przenosi nas do świata zwierząt, a konkretnie królików, które przedstawione są jako sprytne, mądre i wrażliwe zwierzęta.

„Piotruś Królik” to opowieść o zbuntowanym i przebojowym króliku, który próbuje wkraść się do ogrodu sąsiada. Niepokorny zwierzak chce zawładnąć nie tylko nowym terytorium, ale też za wszelką cenę nie dopuścić do rozkwitu uczuć między śliczną sąsiadką Beą, a rolnikiem zza płotu. Intryga, wokół której budowana jest ekranowa historia zostaje podana w bardzo przystępny, zabawny i inteligentny sposób. Ekranową rywalizację McGregora z Piotrusiem ogląda się naprawdę dobrze. Film ma wiele zabawnych wątków, gdzie dzieci śmieją się do łez. Scenariusz jest ciekawie poprowadzony, bez przesłodzenia, bez groteski i sztuczności. Zuchwałe przygody Królika bawią dzieci, ale również dorośli nie mogą oprzeć się urokowi długouchego szaraka. Liczba atrakcji sprawia, że tak młodsi, jak i starsi widzowie bez problemu dotrwają w kinie do finału.

Film Willa Glucka okazuje się być baśnią o przyznawaniu się do własnych błędów, będąc jednocześnie piękną odą pochwalną na temat walorów wsi. Na nudę w "Piotrusiu Króliku" miejsca brak, humor leje się z ekranu strumieniami, a rozwlekłe przemowy i niepotrzebne przestoje zastępują żarty. Reasumując: filmowi daję duże 5! Zdecydowanie „Piotruś Królik” to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny oraz gwarancja dobrego humoru przez cały weekend. Krakowski Portal Rodzinny BabyGo.pl zaprasza do kin:)

www.cinema-city.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl