Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

RECENZJA WARSZTATU- Jak radzić sobie ze stresem i własną złością?

2017-12-28

14 października w Harcownii na Kurdwanowie- w którym regularnie odbywają się wspaniałe zajęcia- odbył się warsztat dla rodziców : ”Jak radzić sobie ze stresem i własną złością?”. Prowadziły je dwie Panie psycholożki - Pani Aneta Orlińska - psycholog kliniczny specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz Pani Natalia Chrobot- psycholog dziecięcy i wychowawczy, specjalizująca się w zagadnieniach psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży.

Dawno nie uczestniczyłam w tak dobrze przygotowanym warsztacie. Obie Panie zrobiły na mnie ogromne wrażenie swoją wiedzą, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Na pewno duży wpływ na przebieg warsztatu miał fakt iż oprócz wykształcenia obie Panie są również matkami, więc idealnie utożsamiały się z każdym z nas.

Prowadzące warsztat pokazały na podstawie praktycznych ćwiczeń skuteczne techniki radzenia sobie z negatywnymi emocjami, jakimi są frustracja, gniew, złość czy wściekłość. Podczas warsztatu dowiedzieliśmy się wszyscy czym jest, skąd bierze się złość i czy można stresować się mniej. Poznaliśmy sposoby kontrolowania i wyrażania złości, dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc sobie i swoim dzieciom w nerwowych sytuacjach. Na podstawie konkretnych przykładach Panie prowadzące pokazały, że każdy rodzic powinien w równym stopniu dbać o siebie, jak i o swoje dzieci. Nie wolno nam zapominać o sobie i swoich potrzebach. Dostaliśmy bardzo dużo ćwiczeń do wykonania, jak i po samym warsztacie, by jeszcze skuteczniej pracować nad sobą.

W trakcie warsztatu uświadomiłam sobie, że nie jestem osamotniona w swoich rozterkach i problemach. Zdałam sobie sprawę, że każdy z nas (nie tylko ja) zmaga się z ogromem wyzwań, jakim jest rodzicielstwo. Szybkie tempo życia, praca, obowiązki domowe, brak czasu dla siebie czy wychowanie dzieci powodują, że jesteśmy zmęczeni i brakuje nam sił. W konsekwencji często jesteśmy narażeni na stres, a kontrolę nad nami przejmuje ZŁOŚĆ. Wypowiadamy słowa i robimy rzeczy, których potem żałujemy - mimo miłości nie dajemy rady.

Warsztat pozwolił mi szerzej popatrzeć na moje problemy i zmniejszyć je do minimum. Zrozumiałam, że mimo, iż każdy z nas ma inne kłopoty to na co dzień mierzyliśmy się z tymi samymi emocjami i przeżyciami. To poczucie jedności i współodczuwania jeszcze długo będzie mi towarzyszyć, bo pomogło mi zrozumieć, że jesteśmy tacy sami mimo wykształcenia, pozycji społecznej czy zarobków. To wszystko spowodowało ogromną ulgę i zdjęcie jakiegoś ogromnego ciężaru ze mnie.

Polecam naprawdę każdemu rodzicowi. Jestem ogromnie szczęśliwa, że warsztaty będą miały swoją kontynuację i następny warsztat ” Dziecięca złość” odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.

Aby się zapisać wystarczy wysłać maila na: warsztatydlarodzicow.krakow@gmail.com

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.warsztaty-dla-rodzicow.pl/

Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona, więc tym bardziej nie zwlekajcie.

Bardzo cieszę się, że warsztaty będą odbywały się regularnie w tak cudownym miejscu, jakim jest Harcownia. Nie ma chyba osoby, która by przeszła obojętnie obok morza możliwości zajęć dla dzieci i ich wspaniałej realizacji. Bardzo się cieszę, że znalazłam to miejsce dla swojego dziecka, bo może korzystać z szeregu zajęć: muzyczne, sensoryczne, artystyczne, taneczne i wiele innych. Dla każdego kto powoła się na hasło BabyGo na każdy karnet zajęć obowiązuje 10% rabatu.

Harcownia ul. Halszki 28, 30-611 Kraków

http://www.harcownia.com/

667 459 839, 667 459 844

Warsztaty dla Rodziców http://www.warsztaty-dla-rodzicow.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.