Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

RELACJA Z EDUKACYJNYCH POKAZÓW ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA

2018-03-01

Świat idzie do przodu. Z każdą minutą, każdą sekundą i każdym… bitem danych. Jesteśmy społeczeństwem skomputeryzowanym, korzystającym coraz częściej i coraz więcej z nowych aplikacji. W życiu codziennym pomagają nam najróżniejsze roboty, od sprzątających po te które pilnują naszego bezpieczeństwa np. podczas jazdy samochodem. Są też roboty do inspekcji rurociągów, roboty saperzy, roboty do eksploracji głębin morskich, kosmosu a nawet ciała ludzkiego. Roboty i nowe technologie są coraz bardziej obecne w naszym życiu i tego nie zmienimy, to jest nasza przyszłość. Czy umielibyście drodzy Rodzice stworzyć robota lub napisać chociaż prostą aplikację na swój telefon? Nie? Nie dziwcie się, takie rzeczy robią już kilkuletnie dzieci. Spytacie jak?

 

We wtorek 27 lutego odbyły się w Krakowie przy ul. Lubelskiej 29 Edukacyjne Pokazy Robotyki i Programowania Krainy Twórczości. Na warsztatach Krainy Twórczości młodsze dzieci (do lat 7) bawiły się specjalnymi klockami LEGO tworząc cuda ożywiając je, czyli programując. Dzieci od 8 roku życia grając na komputerze uczyły się programowania np. w Java Script. Na czym to polegało? By poruszać się w grze, trzeba było wpisywać odpowiednie linijki kodu w tym języku i rozwiązywać zagadki logiczne tworząc własne algorytmy.

Edukacyjne Pokazy z pewnością otworzyły nam rodzicom oczy na wiedzę, która naszym dzieciom będzie niezbędna w przyszłości. Zajęcia w Krainie Twórczości z pewnością otwierają dzieci na typowe zawody przyszłości i mobilizują je do marzeń o zostaniu programistą, grafikiem czy robotykiem. Dodatkową korzyścią z zajęć w Krainie Twórczości jest ciągłe poszerzanie wiedzy dotyczącej przedmiotów ścisłych, ekspansja wyobraźni i nieustanne wzbudzanie ciekawości. Zajęcia są dedykowane nie tylko dla najmłodszych. Najfajniejsze jest to, że mogą w nich uczestniczyć wszyscy w wieku od +3 do +110 i świetnie się przy tym bawić. Rodziców z dziećmi serdecznie zapraszamy na zajęcia:)

Kraina Twórczości

http://krainatworczosci.pl/

Tel. 502 949 099

E-mail: info@krainatworczosci.pl

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.