Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Rodzinne Widzimisie

2019-04-05

Jeśli nie znacie jeszcze Widzimisie- Centrum Aktywności Rodziny to koniecznie musicie to nadrobić. Nawet, jeżeli macie daleko, centrum mieści się przy ul. Rusznikarskiej 14A na Krowodrzy to warto zaglądać tu w weekendy. W każdy weekend Widzimisie przygotowuje wyjątkowe warsztaty. Były Soboty Słodziaków, gdzie trwały zabawy: sportowe, sensoryczne, z wykorzystaniem kul papieru i wiele innych. Były Sportowe Ferie, czyli skakanie na trampolinach fitness czy latanie z liną bungee. Były również zajęcia pokazowe Smyko-Multisensoryki , gdzie pokazano, jak najlepiej wspierać rozwój maluszków oraz edukować rodziców, czyli jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień.

Całkiem niedawno organizowane były warsztaty  Rodzinne Widzimisie, gdzie od rana do późnego popołudnia dzieci miały wypełniony czas zabawą.

 

 

Program wypełniony był po brzegi kreatywną rozrywką, gdzie dzieci wspaniale się bawiły. My skorzystaliśmy z zajęć sportowych, ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Były to zajęcia niezwykłe, ponieważ urozmaicone były o sportowe gry i zabawy przy wsparciu duńskich terapeutycznych klocków bObles. Są to specjalnie zaprojektowane duże, miękkie, w różnych kolorach klocki w kształtach zwierząt i figur geometrycznych przeznaczone do właściwego rozwoju motoryki dziecka. Klocki można ze sobą łączyć, dzięki czemu powstają ciekawe konstrukcje i tory przeszkód dla dzieci.

 

 

 

Dodatkowo uczestniczyliśmy w warsztatach żonglerskich i przekonaliśmy się, że żonglowanie to świetna zabawa i trening dla naszych szarych komórek. Z początku ćwiczenia żonglerskie sprawiają wrażenie trudnych do opanowania, ale nawet krótki trening aktywuje obydwie półkule do pracy i przyczynia się do poprawy sprawności naszego mózgu. Sami zobaczcie na naszym krótkim video, jak wspaniale się wszyscy bawiliśmy:)

 

 

 

Widzimisie przygotowały program również dla rodziców, czyli prezentację na temat budowania więzi na wczesnych etapach życia dziecka i wspierania jego rozwoju w oparciu o teorię przywiązania oraz zdrowe noszenie, czyli jak rozpoznać dobrą chustę i dobre nosidło?  Rodzic mogli dowiedzieć się o metodzie wychowawczej opartej na wzajemnym szacunku i miłości, czyli Pozytywnej Dyscyplinie. Rodzice mogli też zakupić wspaniałe książki z Szafy Pełnej Książek oraz zagrać z dziećmi we wspaniałe gry NowUs.

 

 

 

A to nie był koniec atrakcji. Dzieci od 1 do 16 lat mogły uczestniczyć w zajęciach kreatywności. Polegały one na samoświadomości, pewności siebie oraz rozbudzaniu swojej kreatywność. W zależności od wieku ćwiczenia skupiały się na innych potrzebach odbiorców: kreatywnym sposobie komunikacji, tworzeniu grup, wyrażaniu siebie, kreowania własnych działań.

 

 

Jak widzicie w Widzimisie żadne dziecko i żaden rodzic się nie nudzi. Panuje tam wspaniała atmosfera, a zajęcia prowadzą wykwalifikowane osoby, którym uśmiech nie schodzi z buzi. Takich miejsc w Krakowie powinno przybywać.

 

W tą sobotę Widzimisie organizują z okazji Światowego Dnia Sportu zajęcia BUNGEE FITNESS LADIES w promocyjnej cenie 10 zł oraz zajęcia sportowe i gry dla dzieci. Dzieci będą rozwijać sprawność fizyczną na piłkach, kocykach oraz innych podstawowych sprzętach gimnastycznych. Dzięki nim dzieci nie tylko poznają zasady gier i zasady fair play, ale również nieźle się nagimnastykują. 

 

Centrum Aktywności Rodziny "Widzimisię"

CENTRUM AKTYWNOŚCI RODZINY "WIDZIMISIĘ"

ul. Rusznikarska 14A lokal XXII 31-261 Kraków

http://www.widzimisie-krakow.pl

E-mail: biuro@widzimisie-krakow.pl

Telefon: 12 627 12 17

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.