Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Polska egzotyka w Krakowie

2019-02-18

Polska egzotyka w Krakowie? Tak! Odkryliśmy euforię smaków i to polskich, rodzimych, o których niestety zapomnieliśmy. W miniony weekend odwiedziliśmy rodzinną restaurację „Zielonym do Góry” na krakowskim Podgórzu. Uwielbiamy tam przychodzić. Miejsca, które za wartość nadrzędną mają jakość i produkt chwalić trzeba zawsze. Kiedy jeszcze obsługa jest mistrzowska, a dzieci mogą bawić się w najlepsze, warto spędzić tam każdy wolny weekend. Ostatnio pisaliśmy o komforcie jedzenia posiłku w spokoju przez rodziców, jaki gwarantuje restauracja, o czym możecie przeczytać tutaj. Dziś głownie skupimy się na jedzeniu w Zielonym do Góry, a jest o czym pisać.

 

 

Na przystawkę zamówiliśmy kiszonki z pieczywem i zostaliśmy zaskoczeni różnorodnością smaków- kiszonym ananasem, konfiturą z żurawiną i czymś, co nazwane jest rillettesem z gęsi. To nie jest typowe menu i dobrze. Po co chodzić do restauracji, jak nie można spróbować czegoś zupełnie nowego, co pobudzi nasze zmysły? W Zielonym do Góry macie zagwarantowane, że wyjdziecie zdumieni i w pełni zadowoleni.

Restauracja ma w swojej ofercie bogate zaplecze różnych kiszonek. Czy ktoś z Was jadł może kiszone cytryny, marchewkę czy kiszoną cukinię? Brzmi niezwykle, smakuje egzotycznie, a jest niezwykle proste w przygotowaniu. Wymaga jednak czasu- tego, co obecnie nam najbardziej brakuje. Restauracja wychodzi naprzeciw temu i można zakupić do domu słoik dowolnych kiszonek, by móc delektować się nimi w domu.

 

W ramach drugiego dania skusiliśmy się na wegańską fasolę po bretońsku z wędzonym tofu oraz na gulasz z dziczyzny z żurawiną i pietruszkowymi kluskami lanymi. Oba dania były dopracowane w każdym detalu, z chrupiącymi chipsami i grą smaków. Są takie dania, które są czystą przyjemnością. Bez wątpliwości wybierając się rodzinnie do restauracji Zielonym do Góry czeka Was niebo w gębie!  

My wyszliśmy zrelaksowani z głową pełną pomysłów na nowe, egzotyczne obiady. Z pewnością spróbujemy własnymi siłami zrobić kiszonego ananasa, bo bardzo przypadł nam do gustu oraz buraczany humus, który dostaliśmy w ramach przystawki. I po kolejną garść inspiracji pojawimy się tutaj nie raz i Was chętnie do tego zachęcamy.

 

Zapraszamy serdecznie :)

 

ZIELONYM DO GÓRY RESTAURACJA

Lwowska 1, Kraków

https://www.facebook.com/zielonymdogorykrk/

572 503 421

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Dodaj miejsce przyjazne Dzieciom do BabyGo


BabyGo.pl

Dziękujemy!
Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl