Wybierz miasto:

Miasto:

Intensywny obóz sportowy

2022-04-13

SPORT – SYBERIA

 

Intensywny obóz sportowy

 

23.07-01.08.2022r.

Folwark Dziubiele Małe

 

Prosimy o uważne zapoznanie się z ofertą,
warunkami uczestnictwa i regulaminem Klubu.

Obóz ma charakter harcerski.

 

 

 

Wiek 15+

Ilość uczestników: do 24 osób

Intensywny Obóz Sportowy 10 dni
23.07-01.08.2022r.

 

Obozy jeździeckie na Mazurach organizujemy już ponad 20 lat dlatego nasz bogaty program zadowoli nawet najbardziej wymagających. Obóz jest skierowany do średnio-zaawansowanych i zaawansowanych jeźdźców. Wymagana jest minimum brązowa odznaka jeździecka. Uczestnicy są zakwaterowani na terenie stadniny, a więc spędzają czas z końmi praktycznie na okrągło. Obóz ma charakter czysto jeździecki a program jest skupiony na rozwoju jeźdźca. Poniżej postaramy się przybliżyć program naszego obozu sportowego.

 

 

Ostatnie wolne miejsca! Rezerwuj

 

 

PROGRAM INTENSYWNEGO OBOZU SPORTOWEGO

 • Jazda konna : do 2 treningów dziennie ( w zależności od formy i programu szkoleniowego, co 4 lub 5 dzień następuje dzień lżejszy w treningu jeździeckim – wtedy odbywa się praca z koniem w ręku, teren lub wolne – do wyboru przez uczestników)

  – Kondycyjny : wytrzymałościowy zarówno dla koni jak i jeźdźców. Są to jazdy interwałowe mające na celu wypracowanie wytrzymałości koni. Znany i powszechnie stosowany rodzaj treningu wśród koni WKKW oraz wyścigowy.

  – Ujeżdżenie : praca nad dosiadem, precyzyjność pomocy, szkolenie harmonii jeźdźca i konia, nauka poprawnego wyjeżdżania figur na czworoboku, szlifowanie programów ujeżdżeniowych (w zależności od poziomu i postępów).

  –Skoki przez przeszkody – jazda w rytmie, drągi, szeregi gimnastyczne, odpowiednie najazdy na przeszkody, sylwetka przed, w trakcie i po przeszkodzie (dopasowane do postępów szkolenia i poziomu jeździeckiego uczestników)

  –Elementy WKKW trening crossowy, na naturalnych przeszkodach, rowach, pagórkach, prowadzenie konia w określonym tempie na otwartym terenie (dopasowane do postępów w szkoleniu oraz poziomu jeździeckiego grupy)

  –Praca z ziemi – Lonżowanie – wstęp do teorii lonżowania – pracy z koniem w ręku.

  -Elementy Cordeo (w zależności od zaawansowania grupy)
 • Trening ogólnorozwojowy jeźdźca – jazda konna jak każda inna dyscyplina sportowa powinna rozwijać wszystkie cechy motoryczne. Sam trening konny nie jest wystarczający by uzyskać odpowiednie możliwości naszego organizmu, stąd powinno wprowadzić się odpowiedni, zindywidualizowany trening uzupełniający. Na obozie instruktor sportu pokaże jakie są rodzaje treningu biegowego, rozciągającego i wzmacniającego, wspomagającego trening jeździecki. Po konsultacjach z fizjoterapeutą każdy uczestnik otrzyma swój zestaw ćwiczeń mogących pomóc w uzyskaniu optymalnych efektów.
 • Wykłady tematyczne i omówienie treningów :
  – Teoria jazdy: dosiad, pomoce, jazda po czworoboku, jazda w parkurze
  – Weterynaria: podstawowa opieka i pielęgnacja konia
  – Podstawy psychologii konia
  – Elementy masażu konia
  – Obciążenie jeźdźca i ćwiczenia wspomagające
  – Świadomość ciała – koordynacja i równowaga
 • Analizy treningów – po każdym treningu, podsumowanie, wyciąganie wniosków, zadania “domowe”.
 • Możliwość dodatkowych treningów (korekta dosiadu, praca nad subtelnością pomocy, nauka obserwacji reakcji konia – i inne elementy można przepracować na treningach indywidualnych)
 • Wyznaczony jeden lub dwa stałe konie do pracy w czasie obozu (istnieje również możliwość treningów zmieniając konie – kwestia chęci uczestnika i decyzji trenera).
 • Codzienna opieka stajenna nad swoim koniem.
 • Program elastycznie dopasowywany do możliwości oraz formy uczestników obozu. W trakcie obozu przewidziane 1 lub 2 dni wolnego na regenerację (wyjście nad jezioro itp.).

 

 

Ostatnie wolne miejsca! Rezerwuj

 

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA

 

6:30 kondycyjny konny lub 7:00 trening biegowy
8:00 śniadanie
9:00 czyszczenie koni
9:30 – 12:30 treningi konne
13:00 wykład lub trening wspomagający
14:30 obiad
16:00 czyszczenie koni
16:30 – 19:00 treningi konne lub trening wspomagający
19:00 wieczorna pielęgnacja koni
20:00 kolacja
20:30 wykład / podsumowanie dnia / ćwiczenia relaksujące / wolne w zależności od kondycji uczestników.

 

 

LOKALIZACJA

 

 

Folwark Dziubiele Małe . Położony na malowniczych wzgórzach północnego brzegu jeziora Śniardwy , wśród lasów i łąk, 10 km od Mikołajek i 18 km od Orzysza. Folwark jest odosobnioną posesją na terenie której znajduje się część hodowlana, jeździecka oraz mieszkalna. Informujemy, że miejsce przeznaczone jest dla miłośników natury, a piękne okoliczności przyrody niosą ze sobą mniej lubiane komary, muchy, pająki itp. prosimy mieć to na uwadze podejmując decyzję o udziale w obozie.

 

 

ZAKWATEROWANIE

 

 

Pokoje 4-6 osobowe w domu. Łazienka na 2 pokoje. Łóżka piętrowe. Należy zabrać własny śpiwór, prześcieradło i poduszkę-jaśka do spania. Do dyspozycji uczestników jest sala kominkowa w budynku głównym, w którym znajduje się kuchnia oraz stołówka. Stajnia i ujeżdżalnie znajdują się około 50 metrów od domu. Całość otaczają padoki po których cały czas chodzą konie. Warunki zakwaterowania zbliżone do warunków panujących w schroniskach górskich. Zakwaterowanie chłopców przewidziane jest w domkach drewnianych.

 

REZERWACJE:

 

Intensywny obóz sportowy 2022 - PATATAJ

 

 

 

WYŻYWIENIE

 

 

3 nieporcjowane posiłki dziennie. Należy zabrać ze sobą naczynia  harcerskie lub turystyczne :   menażka (lub talerze na pierwsze i drugie danie), niezbędnik  (sztućce) oraz kubek. Napoje do picia dostępne są na bieżąco. Uczestnicy samodzielnie myją swoje naczynia.

 

 

CENNIK

 

 

Wybór opcji dodatkowych jest możliwy podczas rezerwacji obozu.

Jeśli chcieliby Państwo aby płatność za wyjazd została rozłożona na więcej niż 2 raty, po dokonaniu rezerwacji prosimy o kontakt tutaj w celu ustalenia ilości i wysokości rat.

 

 

OBÓZ
Podstawowy pobyt na obozie
2800 zł

 

TRANSPORT zorganizowany
Transport na obóz. Powrót we własnym zakresie lub powrót razem z uczestnikami obozu Alaska przy przedłużeniu pobytu do 05.08.2022r.
Ryczałtowa opłata za transport autokarowy. Niezależnie od tego czy przejazd jest tylko w jedną stronę cena jest taka sama.
230 zł

 

DIETA
Opłata za wybranie specjalnego wyżywienia. Możliwe diety to :
1. Wegetariańska
2. Wegańska
3. Bezglutenowa
4. Bezmleczna
320 zł

 

DODATKOWE JAZDY
Dodatkowa jazda w grupie podczas obozu
100 zł

 

JAZDA INDYWIDUALNA
Jazda indywidualna podczas obozu.
160 zł

 

REZERWACJE:

 

Intensywny obóz sportowy 2022 - PATATAJ

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl