Wybierz miasto:

Miasto:

Termy BUKOVINA- rozrywka i relaks dla całej rodziny

2023-02-28

 

W ostatni weekend ferii wybraliśmy się do Bukowiny Tatrzańskiej, a  czas spędzaliśmy w Termach BUKOVINA, które były nie tylko wspaniałym relaksem, ale i niesamowitą rozrywką dla naszej córeczki.

 

 

STREFA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

 

Fantastycznym rozwiązaniem w Termach BUKOVINA jest wydzielona, osobna strefa dla dzieci i młodzieży. Gwarantuje to spokój i ciszę w głównej strefie Term, a dzieciom daje szaleństwo w ich prywatnej strefie zabaw.

 

 

Termy dla najmłodszych mają do zaoferowania dwa brodziki z ciepłą wodą ( 30-36 ). Jeden ma tylko 0,4 m głębokości i na środku cudowną zjeżdżalnie przypominającą latarnię morską, którą pokocha każde dziecko. Drugi brodzik ma mini zjeżdżalnie i w nim bawią się już najmłodsi pod okiem rodziców.

 

Dla większych dzieci jest brodzik z rwącą rzeką o różnych głębokościach (0,4 m i 0,9 m)- nasza córeczka uwielbiała jak niesie ją prąd bawiąc się pod kaskadą wody, która włączała się od czasu do czasu.

 

Bardzo spodobał nam się tutaj duży basen, z którego również można było wychodzić na zewnętrzny basen, więc była to spora frajda. Głębokość basenu to 1,3 m, więc większe dzieci mogły się po nim poruszać swobodnie. W części wewnętrznej posiadał siatkę do zabaw wytrzymałościowych i sprawnościowych, na której dzieci poruszały się, jak sprytne małpki.

 

W tej strefie znajduje się też wyjście na największą zjeżdżalnie w Termach o długości ponad 100m, gdzie jej zjazd kończy się również w strefie dla dzieci.

 

 

Jest to bardzo przemyślana, dobrze zorganizowana strefa dla dzieci, w której każde dziecko będzie się świetnie bawiło. Dla rodziców przygotowane są komfortowe leżaki,  na których mogą wypoczywać i obserwować bawiące się swoje pociechy. 

 

 

BASENY ZEWNĘTRZNE

 

 

Na zewnątrz Term rodzice, jak i dzieci mogą liczyć na baseny, które sprawią, iż pobyt w dni będzie iście fantastyczną przygodą i cudownym relaksem. 

 

We wszystkich basenach zewnętrznych pobyt nawet w chłodne dni jest bardzo komfortowy, ponieważ temperatura w nich nie jest mniejsza niż 30 stopni Celsjusza. 

 

Na najniższym poziomie schodząc schodami w dół trafimy do Jaskini nad Porońcem, gdzie możemy popływać wewnątrz groty skalnej, a od czasu do czasu dać ponieść się „bystremu potokowi”. Wspaniałe uczucie było znaleźć się pod kaskadą wody w formie wodospadu i zrelaksować umysł i ciało. 

 

Na środkowym poziomie trafimy do basenu o najchłodniejszej temperaturze, ale nadal ciepłej, w którym wspaniale było popływać po saunie. 

 

Na najwyższym poziomie, do którego wyjdziemy bezpośrednio z Term wewnętrznych trafimy do Niebiesko Dolina z najcieplejszą wodą w Termach BUKOVINA. Tutaj odpoczywaliśmy na leżankach z hydromasażem i korzystaliśmy z dysz masujących kark i plecy. Była to prawdziwa uczta dla ciała i wspaniałe odprężenie dla naszych mięśni. 

 

 

BASENY WEWNĘTRZNE

 

 

Ogromnie pozytywne wrażenie robi największy wewnętrzny basen Term BUKOVINA- Bonior Basisty, który ma kształt basów. Można tu swobodnie popływać, a dzieci znajdą frajdę pod masującym, „grzybkiem wodnym”. Mnie najbardziej jednak przypadły do gustu gejzery wodne oraz ławki z hydromasażem.

 

Chyba jednak najbardziej spodobał mi się basen u góry Term z hydromasażem na każdą część ciała. Można wymasować stopy, uda, łydki, brzuch, pośladki oraz plecy i barki. Każdy masaż kolejnej części ciała trwa wystarczająco długo, ale jeśli jeszcze nie masz dość możesz powtórzyć cały proces i cieszyć się relaksem na każdej stacji raz jeszcze. 

 

Warto zaznaczyć również, iż w Termach BUKOVINA znajdziesz po obu stronach największego basenu dwa duże jacuzzi, w których nie tylko odpoczniesz, ale też poprawisz kondycję swojej skóry. 

 

 

 

STREFA SPA I SAUNY

 

Za szklanymi drzwiami Term znajduje się strefa SPA, gdzie warto być chociaż raz przy okazji korzystania z Term. Spa posiada unikatowe i wspaniałe dla skóry i twarzy zabiegi pielęgnacyjne oraz masaże relaksacyjne. 

 

Mnie udało się skorzystać z bajecznego zabiegu na ciało Bukowiańska Łąka- autorskiego zabiegu relaksacyjnego . Oparty jest on na masełku do ciała o niepowtarzalnym zapachu firmy Mokosh- polskiej marki wyjątkowych i naturalnych kosmetyków wyróżniających się jakością i doborem surowców. Firma Mokosh specjalnie dla Spa przygotowała owo wspaniałe masełko, które również po zabiegu można sobie zakupić Zabieg rozpoczyna się od peelingu, który również przygotowywany jest przez Mokosh. Jest to peeling solny całego ciała, a po prysznicu wykonywany jest masaż Bukowiańska Łąka opracowany przez fizjoterapeutów, by idealnie rozluźnić i zregenerować całe ciało. 

 

 

W strefie Wellness BUKOVINA znajdziesz również pokój relaksu z jacuzzi, tężnię z solanką rabczańską, komorę hiperbaryczną, klub fryzjerski Maniewski i salkę cardio.

 

 

 

 

Dopełnieniem dla mnie wspaniałego relaksu na drugi dzień był seans w saunie zewnętrznej -„Łozpolona Maryna” . Seanse 12 minutowe wykonywane przez saunmistrza wykonywane są o 12:00, 14:00, 19:00 i 21:00. Jest to wspaniały rytuał zapachowy, w którym są 3 stadia podnoszenia temperatury, gdzie po każdej jeśli jest taka potrzeba możesz wyjść i schłodzić się pod prysznicem oraz w wannie z lodowatą wodą. 

 

Na terenie Term są też sauny wewnętrzne - Fińska, Parowe oraz kabina na podczerwień, Lakonium, czyli sucha sauna rodem z czasów starożytnych, przyniesie odprężenie. 

 

 

 

Bardzo często jeden dzień nie wystarcza na to, by w pełni skorzystać i cieszyć się z wszystkich atrakcji Term, dlatego warto zostać na dłużej i skorzystać na przykład z noclegu w przyległym do Term Hotelu BUKOVINA. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ na termy przejdziesz w szlafroku bezpośrednio z hotelu. 

 

 

KUP BILET ON-LINE

 

 

 

TERMY BUKOVINA

 

  ul. Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska

 

  https://www.termybukovina.pl/  

termy@bukovina.pl  

+48 18 20 20 - 070

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl