Wybierz miasto:

Miasto:

Wakacje z psem są możliwe? Tak! Zobacz!

2019-05-17

 

Dla posiadaczy czworonogów wyjazd na wakacje nierzadko staje się utrapieniem i spędza sen z oczu wszystkim członkom rodziny. Poszukiwanie odpowiedniego hotelu dla czworonogów wcale nie jest takie proste.

 

Po pierwsze takich miejsc w Polsce jest niewiele, po drugie ceny wołają nierzadko o pomstę do nieba, szczególnie w dużych miastach. Jeśli nasz pies nie jest przyzwyczajony do zostawania z obcymi, nie jest to również najlepsze rozwiązanie. Najlepiej, gdy mamy babcię albo ciocię, która, zechce zaopiekować się naszym pupilem podczas naszego wyjazdu. Ale co gdy nasi bliscy nie pałają miłością do ukochanego czworonoga? A najbliższy przyjaciel wybiera się na wakacje właśnie z nami?
Rozwiązaniem staje się wybór takiego miejsca na nasze wakacje, które nie wyklucza zabrania ze sobą psa.

 

 

Jak przygotować się do wyjazdu z psem?

 


Przede wszystkim należy przy rezerwacji wypytać o wszelkie szczegóły dotyczące pobytu psa na miejscu, a więc: o cennik pobytu czworonoga, o trasy spacerowe, regulamin obiektu. Poza tym odwiedźmy przed wyjazdem weterynarza. Niektóre psy źle znoszą jazdę samochodem, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki farmakologiczne dla psa. Około 2-3 tygodnie przed wyjazdem należy odrobaczyć psa, abyśmy byli pewni, że nasz pupil nie będzie źródłem udręki i niebezpieczeństwa dla przepadających za nim nowych przyjaciół na wakacjach. Szczególnie małe dzieci często głaskają psy, a nasze czworonogi natychmiast odwdzięczają się lizaniem ich rączek, czy buziek. Musimy być pewni, że nasz pies nie zgotuje nikomu uciążliwej niespodzianki przez nasze zaniedbanie. Naszemu pupilowi musimy również zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy. Do bezpiecznego przewozu powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną klatkę. Zawsze warto zabrać ze sobą ulubioną miskę, niezbędne lekarstwa i psie kosmetyki, smycz i obrożę, a nierzadko też kaganiec. My możemy kochać naszego pupila i uważać go za najłagodniejsze zwierzę na świecie, ale nie zapominajmy, że inni wczasowicze nie znają go i sama jego wielkość może być przerażająca, na przykład dla małych dzieci. Nie zapomnijmy również o psim dowodzie osobistym, czyli o zabraniu ze sobą książeczki szczepień. Wiele obroży ma miejsce na zapisanie numeru telefonu właściciela i imienia psa– skorzystajmy z tego miejsca, nasz pupil może się czuć na początku pobytu w nowym miejscu nieswojo i może chcieć skorzystać z chwili wakacyjnej nieuwagi właściciela i … uciec. Podpisana obroża umożliwi odprowadzenie zabłąkanego pupila. Dobrze jest też mieć w pamięci telefonu albo aparatu zdjęcie naszego psa. Nie zakładajmy najgorszego, ale w razie zgubienia psa, można szybko sporządzić ogłoszenie i zdjęcie pupila na pewno okaże się pomocne. 

 

 

Jadąc w okolice leśne dobrze jest zaszczepić psa przed kleszczami albo zaopatrzyć go w ochronę przeciw pchłom i kleszczom w postaci specjalnej obroży.
Jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie naszego psa i za nieczystości po nim. Specjalne woreczki na odchody ułatwią nam utrzymanie porządku wokół miejsca naszego wypoczynku.
A gdy już dojedziemy na miejsce, rozgościmy się i pójdziemy na pierwszy spacer po okolicy, miejmy przy sobie przysmak naszego pupila i podziękujmy mu za to, że JEST z nami!

 

 

Na wypoczynek z psem polecamy rodzinny ośrodek nad Bałtykiem Magra Holiday Club!

 

 

 

MAGRA HOLIDAY CLUB

  Dębina koło Rowów, ul. Willowa 1. 76–211 Objazda  

 

https://magraclub.pl  

 

magra@magraclub.pl  

 

+ 48 509 822 337

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl