Wybierz miasto:

Co robić z dzieckiem?

Nasze recenzje

Karty Grabowskiego - Tabliczka mnożenia dla dzieci

Tabliczka mnożenia z Kartami Grabowskiego może być przyjemną zabawą i nauką;)

 

 

 

Karty Grabowskiego - Tabliczka mnożenia to komplet unikalnych kart i pasjonujących gier, które uczą dzieci tabliczki mnożenia przez zabawę. Od blisko 25 lat doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole. My również mieliśmy przyjemność przetestować zestaw kart i przyznamy się, że spodobała nam się ta forma nauki poprzez zabawę. Karty Grabowskiego cieszą się sporym uznaniem wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych. Dlaczego? W miarę łatwy, przejrzysty sposób wprowadzają dzieci w arkana wiedzy matematycznej, pozwalając im się oswoić z  zawiłościami mnożenia.

 

 

 

   W jednym poręcznym zestawie otrzymujemy zestaw 2 talii kart różniących się kolorem. Zestaw czarny zawiera działania matematyczne, a na czerwonym mamy wyniki. Cała zabawa (i nauka) polega na odszukiwaniu wyników. Ułatwieniem są umieszczone na kartach kafle zawierające układ mnożonych liczb. Dziecko może policzyć rządki kafelków, bądź zapamiętać odczytywane wyniki. Dzięki powtarzalności działań i ich naprzemienności dziecko uczy się pamięciowo oraz wzrokowo.

 

 

 

    Karty przeznaczone są dla dzieci od 8 roku życia, my zaczęliśmy grać z siedmiolatkiem, rozpoczynając od najprostszych gier.

 

 

    Zaczęliśmy od dobierania w pary w zakresie do 20. Potem zagraliśmy w Kopciuszka polegającego na ułożeniu kart w 2 rzędach i dobieraniu wyników do kolejnych działań. Miłośnikom karcianych gier polecamy Piotrusia matematyka. Towarzyszyło nam w tej grze wiele emocji i żadne z nas nie chciało zostać Piotrusiem!

 

 

   Kolejną grą, którą polecamy na początek przygody z tabliczką mnożenia była Loteria. To bardzo fajna gra, w której zapisujemy sobie swoje wybrane wyniki, a następnie je typujemy przy użyciu kart z działaniami mnożenia naprzemiennego. Gracze wykreślają kolejne wyniki ze swojej listy, dzięki czemu mogą poczuć się jak przy grze w Bingo lub Lotka;)

 

 

    Nieco trudniejszą grą jest gra Czarna-czerwona. Zasady gry są proste, jednak naszemu dziecku liczenie sprawia jeszcze trudność... Z rozsypanych kart wybieramy na chybił trafił kartę, próbując przed jej odkryciem odgadnąć jej kolor. Kolejnym etapem gry jest próba odgadnięcia wyniku. Nie zawsze się udaje, jednak tutaj liczą się  cierpliwość, wytrwałość i dobra wola. Ciekawe jest to, że w trakcie kolejnych rozgrywania kolejnych gier dziecko uczy się nie tylko matematyki, ale ćwiczy również umiejętność koncentracji

 

 

 

 

 

Jeden produkt, wiele gier

 

 

   Kartom Grabowskiego Tabliczka mnożenia towarzyszy książka z opisami wielu różnorodnych gier. Dzięki niej każde dziecko znajdzie wśród nich takie, które sprawią wiele radości jemu i całej rodzinie. W książeczce znajdziemy wiele ciekawych inspiracji i zastosowań gier, które w przemyślny sposób utrwalają nam mnożenie i ułatwiają zapamiętywanie.

 

 

Gry dla różnej liczby graczy

 

 

Wśród gier znajdują się zarówno takie, w które dziecko może grać samodzielnie, jak i gry dla dwóch i większej liczby graczy.

  

 

 

 

Gry do domu lub do szkoły

 

 

   Większość gier można wykorzystać zarówno w domu, jak i na lekcjach. Kilka gier stworzono z myślą o ich wykorzystaniu tylko w szkole – są to m.in. gry sportowe i zespołowe.

 

 

Gry dla dzieci na różnym poziomie zaawansowania

 

 

   Opracowane gry mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu mogą w nie grać zarówno dzieci dopiero rozpoczynające naukę tabliczki mnożenia, jak i takie, które chcą ją utrwalić.

 

 

Gry dla dzieci o różnym temperamencie

 

   

  W zestawie znajdziecie 11 gier dostosowanych do temperamentu, wieku i umiejętności dziecka. Radą, jaka przekazał twórca kart jest przechodzenie do kolejnej gry jeszcze kiedy nie wygasa zainteresowanie obecną. To fajny sposób na podtrzymanie atrakcyjności kolejnych rozgrywek i zainteresowania uczestników gry. Znajdziecie tu gry spokojne i dynamiczne, rozgrywane na czas i budzące emocje;)

 

 

 

Dlaczego Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia są tak wyjątkowe?

 

 

   Dzięki Kartom Grabowskiego dzieci uczą się tabliczki mnożenia przez zabawę, nawet tego nie zauważając. Taka nauka nie ma nic wspólnego z mozolnym wkuwaniem i bezmyślnym zapamiętywaniem. Gry z wykorzystaniem kart angażują, motywują do ciągłego poprawiania swoich wyników i otwierają na matematykę dzieci, które do tej pory miały problem z opanowaniem tabliczki mnożenia. Zabawa z Kartami jest na tyle emocjonująca, że dzieci same chętnie po nie sięgają.

 

 

 

Karty Grabowskiego to:

 

 

- skuteczna nauka przez zabawę  

- świetna integrująca rozrywka dla dzieci i rodziców  

- nauka we własnym tempie  

- fantastyczne emocje  

- wsparcie dla dzieci słabszych w matematyce

 

 

Przemyślany projekt graficzny

 

 

 

   Na skuteczność Kart Grabowskiego Tabliczka mnożenia ma wpływ przemyślany projekt graficzny. W pudełku znajdziemy talię kart czarnych z mnożeniem dwóch liczb oraz talię kart czerwonych z wynikami. Na każdej karcie mnożenie przedstawiono za pomocą odpowiednio ułożonych kwadratów. Pomaga to dzieciom zrozumieć, że mnożenie jest przemienne i sprawia, że z Kart korzystać mogą także te dzieci, które jeszcze nie opanowały tabliczki mnożenia.

 

 

Karty Grabowskiego naprawdę działają!

 

 

 

 

Trochę historii

 

 

    Karty Grabowskiego to seria unikalnych gier edukacyjnych pomagających dzieciom w nauce liczenia i logicznego myślenia.
Karty i gry opracował nauczyciel matematyki, Andrzej Grabowski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z dziećmi Karty są skuteczne i świetnie sprawdzają się zarówno w nauce mnożenia w domu i w szkole. Karty Grabowskiego były naszym pierwszym zetknięciem się z tabliczką mnożenia. Mamy nadzieję, że ułatwią naszemu dziecku nabywanie wcale nie tak prostej umiejętności. Dzięki nim na buzi naszego syna zagościł uśmiech, kiedy udawało mu się odgadnąć lub policzyć wynik. Nie ma większej przyjemności niż obserwować, kiedy dziecko nabiera nowe umiejętności i jest z siebie dumne!

 

 

 

 

 

https://kartygrabowskiego.pl/tabliczka-mnozenia

 

 

KARTY GRABOWSKIEGO

  ul. św. Szczepana 20A 61-465 Poznań

   https://kartygrabowskiego.pl/

  info@kartygrabowskiego.pl  

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl