Wybierz miasto:

Miasto:

Najlepsze gry dla dzieci od 4 do 14 lat

Chcemy spędzać z naszymi pociechami, jak najwięcej czasu w sposób kreatywny i produktywny. Jestem rodzicem i wiem jakie to jest to trudne, zwłaszcza w natłoku codziennych obowiązków, dbania o dom i najbliższych, wariactwie w pracy oraz milionie innych rzeczy, z którymi musimy sobie radzić. Ważne, by ten czas spędzamy z dzieckiem był wartościowy, czyli taki, w którym wchodzimy całą sobą w zabawę z dzieckiem.

 

Do tego mogą posłużyć nam liczne gry planszowe, w które możemy zagrać całą rodziną. Często takie gry rozładowują napięcie, pozwalają wyrażać stłumione nieraz emocje, a przede wszystkim dostarczają niezliczonej ilości śmiechu i zabawy. Przedstawiamy Wam kilka z nich z firmy Alexander, które przetestowaliśmy i opisaliśmy, by było Wam lepiej wybrać najlepszą z nich dla Waszej rodziny. 

 

 

Moje na Górze

 

 

Świetna gra dla dzieci od 5 lat. Dynamiczna gra dla tych, co mają refleks. W niej trzeba zdecydowanie trafnie odpowiadać, kombinować i ubiegać swoich rywali. Gra składa się aż z 165 sztuk kart., a więc różnych wariacji pytań, na które dany gracz musi w krótkim czasie odpowiedzieć. Odpowiadając na pytanie używamy do tego swojej łapki, którą kładziemy na górze stosiku. Pytania są niezwykle ciekawe: czego nie wolno robić, gdy jesteś bardzo zły? Czego nie uda się zrobić mając związane nogi? Co rycerz mógłby sobie narysować na tarczy? 

 

W tej grze trzeba wykazać się sprytem, kreatywnością i wyobraźnią. Rewelacyjna rozrywka rodzinna ! 

 

 

Grę w różnych wersjach możesz zakupić tutajWyszukiwarka - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

Złap Robala

 

 

 

 To świetna gra dla dzieci w wieku 4+. Idealnie nadaje się do zabawy w domu podczas deszczowych lub śnieżnych dni;) Wyobraź sobie, że jesteś mamą głodnych piskląt i musisz zebrać dżdżownice, żeby je nakarmić. To nie takie proste, jak by się wydawało. Każdy robak składa się z 3 elementów, a Ty musisz wyrzucić 3 kostki najlepiej w tym samym kolorze. W trakcie zabawy dziecko uczy się cierpliwości, oswajając jednocześnie z przegraną i ucząc się próbować po kilka razy;)

 

Dodatkowo to doskonałe ćwiczenie wspierające rozwój małej motoryki (ćwiczenia ręki, siły rzutów kostkami), uczące podejmowania decyzji i wytrwałości. Idealne dla młodych graczy! Świetna gra do wyrobienia sobie szybkiej ręki i uważnego oka, oraz oswojenia się z porażkami.

 

   Proste zasady gry są zrozumiałe dla wszystkich, a kolorowa plansza i estetycznie wykonane, kolorowe robale uatrakcyjniają grę, sprawiają, że z przyjemnością oddamy się ulubionemu polowaniu na robale;) W grze macie możliwość poprawienia swojego rzutu, co zwiększa szansę graczy i uczy dzieci akceptacji porażki, oraz dania sobie szansy na wygraną. To świetna zabawa dla całej rodziny.

 

Grę możesz zakupić tutaj: Złap Robala - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

Rach Ciach

 

 

 

Zdecydowanie mój faworyt! To wspaniała gra zręcznościowa, której zadaniem jest rozwijać w nas dobrą pamięć i naszą gibkość i szybkość. Wzajemna rywalizacja wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji! Początkowo nasza córeczka miała problemy ze zgraniem układania kolorowych drewnianych kulek w odpowiedniej kolejności i czasem, który narzucał najszybszy gracz. Z czasem jednak radziła sobie coraz lepiej i stała się w tej grze prawdziwą mistrzynią. Układanie kulek na plastikowy drążek wbity w podstawkę wymaga też od graczy dokładności i precyzji, bo z pozoru proste zadanie wcale w praktyce takie nie jest. 

 

Największą radochą dla naszej pociechy było wciśnięcie dzwoneczka, który świadczył o tym, że to ona skończyła swoją rozgrywkę, jako pierwsza. Gdy jej się nie udawało to z kolejnym razem starała się jeszcze bardziej, by to ona wygrała! Czasami, gdy robiła to zbyt szybko kulki wypadały jej z rąk i goniła za nimi po całym pokoju, co było niezwykle zabawne:)

 

Fantastyczna gra dla dzieci od lat 5. Grę możesz kupić tutaj: Rach Ciach – Wersja Familijna - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

 

Programator

 

 

Programator to gra dla nieco starszych dzieci (6+) lubiących rywalizację i wyścig z przeciwnikiem. Gra umożliwia uczestnikom obmyślenie strategii, zaplanowanie swoich ruchów z wyprzedzeniem oraz umiejętne przewidywanie posunięć przeciwników. Ideą gry jest zdobycie jak największej liczby punktów i uniknięcie punktów "minusowych". W trakcie gry uczestnicy uczą się nie tylko planowania i strategii, dodatkowo pod koniec gry obliczają sumę zdobytych punktów i odliczają sobie punkty ujemne.

 

Gra do zakupienia tutaj: Programator - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

   Dla młodszych dzieci gra jest świetnym sposobem na utrwalenie umiejętności liczenia, starszym spodoba się nawiązanie do programowania w Scratchu. Niespodzianką jest to, jakie kolory zbierają konkurencyjni gracze. Uczymy się zbierać nie tylko punkty dla siebie, ale też pilnie obserwować przeciwnika i próbować przewidzieć jego ruchy. Nasze trafne decyzje zbliżają nas do zwycięstwa, jednak tu liczy się taktyka i umiejętność zachowania "pokerowej twarzy";) Zabawa murowana! Świetna gra logiczno-strategiczna, odwołująca się do intelektu uczestników i umiejętności rozpatrzenia wielu wariantów kombinacji.

 

 

 

Kropka w Kropkę

 

 

To jest dopiero trening na spostrzegawczość! Gra składa się z kilku plansz z pitogramami. Te, które pokazują wylosowane karty trzeba znaleźć na planszy. Dodatkowo mamy ułatwienie w postaci kolorowych kostek, ale czas jest nieubłagany! Mamy tylko minutę na odszukanie odpowiednich znaczków!  Ale to są ogromne emocje! :)

Nasza córeczka była niepokonana prawie w każdej rozgrywce! My zostawaliśmy daleko w tyle. My rodzice nie mamy już tak sprawnych oczu i sprawiało nam to więcej trudności niż dziecku, ale w miarę upływu czasu nasz refleks się poprawiał!

 

Gra z pewnością podnosi adrenalinę, umiejętność koncentracji i wzmaga czujność. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Dziecko uczy się szybkiego podejmowania decyzji na podstawie kilku danych. Jest świetną rodzinną popołudniową rozrywką. 

 

Gra najlepsza dla dzieci od 5 lat. Można ją zakupić tutaj: Kropka w kropkę - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

Gdybyś Był... Travel

 

 

 

Gdybyś był.... znanym politykiem, zespołem muzycznym, pisarzem, ulubionym owocem... Oto gra otwierająca przed nami wiele możliwości i pozwalająca na użycie w kreatywny sposób wyobraźni. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 12 roku życia, jednak my graliśmy i z młodszym synem, a zabawa była przednia!!! Trudniejsze pytania mogliśmy z łatwością zastąpić łatwiejszymi, a typowanie odpowiedzi na pytania to świetna zabawa, dostarczająca sporo emocji;)

 

    My wybraliśmy wersję podróżną, w bardzo wygodnej czerwonej walizeczcektórą z powodzeniem można zabrać na każdą rodzinną wyprawę.

 

   Gdybyś Był...Travel to lekka i przyjemna gra rodzinna pozwalająca na przyjazną integrację w rodzinnym gronie. Zakres pytań i różnorodna tematyka odwołują się do wielu dziedzin i decydują o uniwersalnym charakterze gry, dostosowanym do uczestników w różnym wieku. Znajdziecie tu pytania, które obudzą skojarzenia i z Waszej młodości, czy dzieciństwa, a dzięki wybranym odpowiedziom poznacie lepiej upodobania i opinie swoich bliskich;)  

 

   Zasady gry są proste. Uczestnicy zdobywają punkty, typując trafnie kim lub czym byliby współgracze. Którą odpowiedź wybierze przeciwnik i czy dobrze obstawimy jego odpowiedź? Jak dobrze znamy graczy, by wytypować poprawną opcję? Pomysł gry, oraz duża doza zabawy, pozwalają na pełne zaangażowanie się w ekscytującą rozgrywkę. Dodatkowym bonusem jest poszerzenie wiedzy o tematykę, jakiej nasze pociechy nie znają - jak dawne zespoły muzyczne, nazwiska polityków, czy postaci literackie;)

 

Grę kupisz tutaj: Gdybyś Był... Travel - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

Sport&Fun – Siódme Poty

 

 

 

Na koniec- rodzinna gra sportowa. Idealna w czasie, gdy dzieci spędzają dużo czasu w domu i mają mało ruchu. Dzieci w krótkim czasie muszą wykonać różne ćwiczenia w zależności od poziomu trudności i otrzymują w nagrodę puzzle, które, gdy je całkowicie ułożą, otrzymają puchar i wygrywają grę. 

 

Najwspanialsze w tej grze jest to, iż każde ćwiczenie dzieci ćwiczą razem i się pięknie motywują. Gra pełna ruchu, gdzie dzieci uczą się prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia takie, jak pompki, przysiady czy brzuszki. Jest to idealna dla dzieci, które mogą wyładować w niej nadmiar energii, sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną. Idealna dla dzieci już od 5 roku życia, które kochają ruch i rywalizację.

 

Grę można zakupić tutaj: Sport&Fun - Siódme Poty - Alexander gry planszowe i zabawki edukacyjne

 

 

ALEXANDER TOYS - GRY I ZABAWKI

 

https://www.alexander.com.pl/

 

Telefon: 58 552 83 70

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl