Wybierz miasto:

Miasto:

Najlepsze gry dla przedszkolaków

Szukasz wartościowego prezentu na Dzień Dziecka? Zastanawiasz się, jak połączyć zabawę z rozwojem umiejętności kluczowych dla malucha? A może planujesz, jaką grę planszową wybrać na początek? Poniżej znajdziesz 5 tytułów skierowanych do najmłodszych – od 4. roku życia. Charakteryzują je proste zasady, angażujące mechanizmy i tematy bliskie dzieciom.

 

 

 

Opowiadanki

 

 

Zacznijmy od gry, która została stworzona z myślą o wspólnej, rodzinnej zabawie. Opowiadanki, bo o nich mowa, inspirowane są księgami pełnymi bajek. Podczas gry poznajemy historie i decydujemy o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Ulubiona historyjka nie przestanie Was bawić, jeśli za każdym razem będziecie zmieniać występujące w niej zwierzęta: zły strażnik z dzisiejszej opowieści w kolejnej może stać się nieustraszonym kapitanem. Wszystko zależy od Was!

 

 

Dobble Kids

 

 

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojego kartonika. Teraz następny! Tylko nie zwątp, każda karta łączy się z inną zawsze tylko jednym symbolem! Dobble Kids to rozrywka absolutnie dla każdego, a jej proste zasady pozwalają połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń. 30 kolorowych kart pełne jest obrazków najpopularniejszych zwierząt, a całość zamknięta jest w solidnej, metalowej puszce, dzięki czemu łatwo zabrać Dobble ze sobą i grać absolutnie wszędzie: w poczekalni u lekarza, w pociągu, na wycieczce…

 

 

Story Cubes

 

 

 

9 kości, 54 obrazy, nieskończona ilość opowieści. Spójrz na symbole, które wypadły na kostkach, i zacznij snuć historię, jakiej świat nie słyszał! Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to zestaw estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Naszym zadaniem jest opowiedzenie historii na podstawie wylosowanych obrazków w taki sposób, by nawiązywała do nich na zasadzie luźnych skojarzeń. Każdy uczestnik może stworzyć własną opowieść lub wszyscy razem możemy snuć jedną, dokładając kolejne elementy. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia!

 

 

BrainBox - Poznaję litery

 

 

Jeśli potrzebujesz gry, która pozwoli Ci spędzić z dzieckiem wartościowy czas, a jednocześnie będzie wspierać jego rozwój już w okresie przedszkolnym, seria BrainBox jest dla Ciebie! Zestaw 24 kart zawiera obrazki zwierząt, roślin i przedmiotów, a także pytania, które pomogą dziecku w nauce rozpoznawania liter oraz poszerzaniu słownictwa. Podczas zabawy naszym zadaniem jest nazwanie omówienie z maluchem zaprezentowanych na karcie obrazków, a następnie wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie znajdujące się na drugiej stronie. W ten sposób maluch nie tylko odkrywa alfabet, ale też ćwiczy zapamiętywanie, tak cenne w późniejszej nauce szkolnej.

 

 

Pluszowych snów!

 

 

Urocza gra planszowa skierowana do najmłodszych, opowiadająca o pluszakach pomagającym dzieciom walczyć z koszmarami. Opiera się o szacowanie i doskonale sprawdza się do nauki określania wielkości. Zadaniem uczestników jest wybranie odpowiedniego kafelka pluszaka, który całkowicie przykryje znajdujący się na środku koszmar. Co ważne – nie chodzi o to, by po prostu wskazać największy z dostępnych kafelków. Im mniejszego pluszaka użyjemy do pozbycia się koszmaru, tym więcej punktów uzyskamy.

 

 

 

REBEL.PL

WWW: http://www.rebel.pl/

E-mail: sklep@rebel.pl

Telefon: 58 728 49 31  

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl