Wybierz miasto:

Miasto:

Odkrywamy tajemnice kosmosu z Wydawnictwem Adamada: "Kosmos i jego tajemnice" S. K.-S. Ferrón

Odkrywamy tajemnice kosmosu.

 

 

Po "Teorii względności i jej tajemnicach" oraz "Fizyce kwantowej" autorstwa Sheddada Kaid-Salaha Ferróna doczekaliśmy się trzeciej, niemniej interesującej części poświęconej tym razem KOSMOSOWI!!!

 

"Kosmos i jego tajemnice"zapewnią, zarówno fanom astronomii, jak i laikom, sporo radości, mnóstwo niezwykle interesujących informacji naukowych, opatrzonych świetnymi ilustracjami i zabawnymi komentarzami. Jednym słowem "must have" każdego miłośnika astronomii i wszystkich tych, którym pytania o pochodzenie wszechświata, cele współczesnej nauki i teorie, dzięki którym może kiedyś spełni się marzenie ludzkości o teleportacji lub odnalezieniu drugiej ziemi nie są obce:)

 

Z przyjemnością recenzujemy dla Was tę książkę, bo dzięki niej znajdziecie odpowiedzi na pytania zadawane przez wszystkie dzieci na świecie - ile lat liczy świat, co było kiedyś, jak powstała ziemia i inne planety, czy jest możliwa podróż w czasie, czy na innych planetach istnieje życie? Jak sami widzicie ilość pytań jest spora, a tematy ważkie...

 

Naszą niezwykłą podróż zaczniemy od poznania czterech wymiarów. Poznacie teorię grawitacji Sir Izaaka Newtona, dzięki której dowiemy się dlaczego jedne przedmioty spadają w dół, a inne krążą wokół innych, jak np. księżyc. Odkryjemy wraz z A. Einsteinem, że masa zakrzywia czasoprzestrzeń i że problem z tym  zjawiskiem, oraz z kolejnym wymiarem, jakim jest czterowymiarowa przestrzeń, mieli bohaterowie "Flatlandii, czyli krainy Płaszczaków" Edwina Abbotta. Usłyszymy o zasadzie soczewkowania grawitacyjnego promieni świetlnych i inspirującej naukowców, jeszcze niezbadanej, grawitacji kwantowej.

 

Zastanowimy się wspólnie z autorem jak powstał wszechświat, poznamy teorię wielkiego wybuchu coraz szybszego rozszerzania się wszechświata. Odkryjemy galaktyki, grupy, gromady i supergromady, i dzięki umiejscowieniu w nich Ziemi zdamy sobie sprawę ze skali widzialnego wszechświata. Dowiemy się jak rodzą się gwiazdy i jak umierają. Poznamy ich rodzaje i temperaturę barwową. Posłuchamy o olbrzymach, nadolbrzymach, białych i czerwonych karłach. Pogodzimy się  z myślą, że Słońce nie jest największą istniejącą gwiazdą i że pozostała mu już tylko połowa życia. Odkryjemy, jak istotne jest zachowanie równowagi w reakcjach jądrowych zachodzących wewnątrz gwiazd.

 

Wreszcie spróbujemy zastanowić się wspólnie z autorem nad tym, czy istnieje życie pozaziemskie i jak wygląda. Dowiemy się czym są egzoplanety i dlaczego są tak ważne dla istot żywych. Będziemy tropić czarne dziury i próbować określić, co znajduje się w ich środku. Zastanawialiście się nad tym, co stałoby się z człowiekiem, który wpadłby do takiej dziury?

 

A słyszeliście o mikrofalowym promieniowaniu tła? Dzięki niemu możliwa jest podróż do przeszłości wszechświata i poznanie jego historii...

 

Czy uda nam się odkryć tajemnicę ciemnej materii? Wątpię. Jednak możemy poznać jej właściwości i posłuchać o odkryciach Very Rubin, która poświęciła jej badaniom swoje życie. Czym jest sieć kosmiczna? Wiedzieliście o tym, że jest podobna do sieci neuronowej istniejącej w naszym mózgu? Jeśli chcecie się dowiedzieć o tym i o wielu innych fascynujących rzeczach, koniecznie przeczytajcie tę książkę!!!

 

 

Badania nad rozszerzaniem się wszechświata, odkrycie jego dynamiki i zmienności pochłaniały naukowców od XX wieku. Wcześniej uważali oni wszechświat za stały i niezmienny (m.in. Einstein). Teorię George'a Lemaitre'a i Aleksandra Friedmana o rozszerzaniu się wszechświata potwierdziły obserwacje Edwina Hubble'a. Co oznacza dla nas to, że wszechświat się rozszerza? M.in. to, że im dalej położone są od siebie galaktyki, tym szybciej się od siebie oddalają, a niepośledni wpływ na ich rosnącą prędkość ma ciemna energia, rodzaj energii antygrawitacyjnej, uznawanej obecnie za najważniejszy, choć jednocześnie najbardziej tajemniczy i niezbadany dotąd składnik wszechświata.

 

 

Czyż nie jest to fascynujące, że wraz z rozwojem ludzkości, postępu technicznego i naukowego, nadal wiedza o wszechświecie i mechanizmach nim rządzących pozostaje dla nas zagadką?

 

 

 

Dzięki tej książce dowiedziałam się o zjawisku fal grawitacyjnych,o marzeniu naukowców, by stworzyć lub odkryć tunel czasoprzestrzenny, powstały wskutek odkształcenia czasoprzestrzeni. Czujecie się, jak w Matrixie? Pewnie trochę tak;) Ale czy nie o tym marzy ludzkość? O odkryciu podróży w czasie, pokonywaniu niemożliwych odległości za sprawą tajemniczych portali, o podróżowaniu wehikułem czasu...

 

"Kosmos i jego tajemnice" odkrywa przed nami te i inne fascynujące zagadki i zapewniam Was, że znajdziecie tu materiał do gorących dyskusji i ciekawych przemyśleń na wiele wieczorów...

 

 

Kosmos i jego tajemnice

Sheddad Kaid-Salah Ferrón, ilustracje: Eduard Altarriba, tłumaczenie: Katarzyna Kaszorek

dzieci w wieku szkolnym  

Książka dostępna w sprzedaży od: 26.08.2021

 

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl