Wybierz miasto:

Miasto:

Ogród pełen emocji - książka warta przeczytania

Są takie książki, które dedykowane są dzieciom, ale czytając je odnosi się wrażenie, że ich autor ma do przekazania coś również nam dorosłym. Taką pozycją wydaje się być Ogród pełen emocji Ewy Bolesty-Mroczek. Pozycja niezwykle piękna i wyjątkowa.

 

 

Ogród pełen emocji to książka, którą czytam synkowi przed zaśnięciem, opowiadająca o przygodach trzech sióstr mieszkających na skraju wioski, których czas wypełniony jest zabawą, rozmyślaniami, jest wolny od komputera i telefonów.  

 

Książka podzielona została na 10 rozdziałów, z których każdy opowiada inną historię.  Przeczytamy w niej o tym, czym jest pasja, wyobraźnia, dobra atmosfera czy cisza, o którą nie jest łatwo. Dzięki tej lekturze przypomniałam sobie, że czasem warto się w nią wsłuchać i zatrzymać na chwilę, zwyczajnie oddając się chwili relaksu.

 

Książka przekazuje w zrozumiały dla dzieci sposób, owiany piękną historią, wiele mądrych wartości.

 

Synek między innymi mógł przekonać się o tym, że każdy powinien mieć własne zdanie, którego należy się trzymać, pomimo, że nie zawsze jest to łatwe oraz o tym, że porażki potrafią być budujące.

 

        

 

Każdy z rozdziałów poprzedza krótka informacja o niezwykłych zwierzętach, będących pasją jednej z bohaterek, o których czytaliśmy z zaciekawieniem. Muszę przyznać, że o istnieniu niektórych sama nie zdawałam sobie sprawy, więc i ja mogłam się czegoś nauczyć z tej książki.   

 

Myślę, że dużym plusem tej lektury jest również to, że jedna z bohaterek jest osobą niepełnosprawną, jeżdżącą na wózku inwalidzkim. Czytając synkowi Ogród pełen emocji zdałam sobie sprawę, że pomimo ogromu książek jakie czytamy, ta jest pierwszą, w której znalazła się osoba niepełnosprawna.

 

To bardzo ważne, aby uświadamiać maluchy, że są to takie same osoby jak my, posiadający swe pasję i marzenia, że wszyscy jesteśmy równi, bez względu na to jak różni jesteśmy i jakie codzienne wyzwania przed nami stoją. 

 

        

 

Ogród pełen emocji to nie tylko cudowne historie, ale również piękne ilustracje, godne uwagi. To książka, która uczy pozytywnego podejścia do życia, zdecydowanie warta przeczytania. Cieszę się, że znalazła miejsce na naszej półce i to z dedykacją od samej autorki.

 

Bardzo polecamy ją rodzicom, by ich dzieci poznały trzy niezwykłe bohaterki- Laurę, Alicję i Klementynę i ich niezwykłe przygody pełne emocji.

 

 

Ogród pełen emocji znajdziecie >tutaj<

 

     

 

OGRÓD PEŁEN EMOCJI

 

WWW: https://coffee4mind.com/

E-mail: sklep@coffee4mind.com

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl