Wybierz miasto:

Miasto:

Poznaj świat Flory i zwierzaczków

Ja i mój synek uwielbiamy książki. Nie tylko te, które opowiadają niezwykłe historie, ale także takie, które wnoszą coś do naszego życia. Jako mama malucha niejednokrotnie miałam do czynienia z pytaniami o rzeczy, które trudno jest wytłumaczyć tak, aby wszystko było zrozumiałe dla dziecka. Dlatego, za szczególnie wartościowe uważam takie lektury, które w prosty sposób tłumaczą aspekty życia codziennego oraz emocje i sposoby, jak maluchy mogą sobie z nimi poradzić.

 

 

Jedną z takich książek jest Flora i zwierzaczki , składająca się z dwudziestu odrębnych opowiadań. Jej głównymi bohaterami jest dziewczynka o imieniu Flora i jej przyjaciele: piesio Plapik i świnka Lele. Razem poznają świat i odkrywają, jak niezwykłe jest codzienne życie. Pokazują, że to co dla nas dorosłych niekiedy jest zwyczajne lub po prostu mało istotne, dla dziecka może być niezwykle fascynujące. Zwykła kąpiel w wannie, może stać się refleksją o pięknie otaczającego świata.

 

 

Dzięki opowiadaniom synek przekonał się min., że nie tylko on miewa problemy ze złością. Zły okazał się być również Piesek Plapik, kiedy świnka Lele niechcący zniszczyła jego statek. Piesek nie mógł się uspokoić, ale świnka przyszła mu z pomocą i pokazała, jak może sobie uporać się z tą emocją.

Okazało się, że obserwowanie siebie w lusterku i głębokie oddychanie, to sposób radzenia sobie ze złością, który przekonał również mojego przedszkolaka.

 

Jako mama doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci lubią rutynę. Nie zawsze łatwo im przygotować się do zmian, źle się z nimi czują, co jest zupełnie normalne.  Ale świat ciągle się zmienia, a w życiu maluchów dużo się dzieje. Taka zmianą może być pójście do przedszkola, co bywa trudne, pomimo, że poznają tam wielu kolegów i będą mieć ciekawe przygody.

 

Kwestia zmian również jest poruszana w książce Flora i zwierzaczki. Bohaterowie książki postanowili pójść do parku, lecz Flora i Lele wybrały inną drogę niż zwykle, co wywołało u Plapika spory lęk. Jednak przyjaciółki przekonały go, że wybierając inną drogę może spotkać ich coś interesującego- w ich przypadku była to cukiernia z pysznymi ptysiami.  Opowiadanie to pokazuje małym czytelnikom, że życie dzięki zmianom jest ciekawsze i piękniejsze, dlatego nie warto się ich bać, bo one również mogą przynieść coś dobrego.

 

 

W lekturze maluchy znajdą także odpowiedź na inne nurtujące je pytania: Jak wielki jest kosmos?  Czy słowa są najważniejsze w komunikacji? Co powoduje, że komórek w naszym ciele ciągle przybywa?  Dla nas rodziców niektóre kwestie bywają oczywiste. Dla dzieci, które dopiero odkrywają świat, są fascynujące, a książka w zrozumiały dla przedszkolaków sposób je tłumaczy. Do tego znajdują się w niej piękne ilustracje zachęcające mojego przedszkolaka do jej przeglądania.

 

Dla mnie jako mamy istotne jest to, że tematy poruszane są w prosty i zabawny sposób, a poznawanie historii Flory i jej przyjaciół jest dla nas czystą przyjemnością. To lektura, która jednocześnie bawi dziecko i uczy, dlatego warto po nią sięgnąć.

 

 

Książkę możecie zamówić: https://flora.tomsik.eu/ 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl