Wybierz miasto:

Wersja PL Wersja EN

Ścieżki sensoryczne to doskonały tor przeszkód

Drodzy Rodzice, jeśli nie słyszeliście dotąd o ścieżkach sensorycznych od Fabryki Małego Odkrywcy, koniecznie musicie o nich przeczytać!

 

 

 

Ścieżki sensoryczne to gotowe tory przeszkód, dające możliwość stymulacji różnych układów zmysłowych. Pokonując ścieżkę przygotowaną z naturalnych materiałów, dostarczamy do układu nerwowego bodźce czuciowe, dzięki czemu odpowiednio stymulujemy zmysły dziecka. 

Pośrednio wpływa to korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze - jest świetną zabawą dla malucha. Dzięki ścieżkom dzieci poznają świat za pomocą dotyku, węchu, pobudzają wyobraźnie co wpływa na ich rozwój.

 

 


Należy mieć na uwadze, że efektywna nauka to ta, która odbywa się przez ruch i działanie.  Wykorzystywanie w tym celu ścieżki sensorycznej da możliwość stymulacji różnych układów zmysłowych. Pokonując ścieżkę  dostarczamy do układu nerwowego bodźce czuciowe o bardzo różnorodnym natężeniu i fakturze: kłujące, miękkie , twarde, zimne itp. (czyli stymulujemy układ dotykowy).Ćwiczymy równowagę (układ przedsionkowy).Poprzez dodanie odpowiednich aktywności np. skoki, zmiana wysokości możemy ćwiczyć propriocepcję (czucie własnego ciała).

 

 

Właściwie przygotowane i dopasowane do wieku dziecka ścieżki sensoryczne doskonale rozwijają wszystkie grupy mięśni, ćwiczą odruchy posturalne i regulują napięcie mięśniowe. Czyli oddziałują na wszystkie funkcje motoryczne. 

Nie ma minimalnych ani maksymalnych granic wiekowych, co do użytkowania paneli. Ważne jest, aby podczas zabaw dziecku towarzyszyła osoba dorosła. Jedynie nad czym trzeba pomyśleć to jaki rozmiar ścieżki wybrać :)   

 

 

W ofercie Fabryki Małego Odkrywcy znajduje się kilka rozmiarów ścieżek sensorycznych: 15x15, 24x24 oraz 35x35. Można  je kupić w gotowych zestawach lub wypełnienia skomponować samemu.  

Warto również dodać, że wszystkie produkty używane do tworzenia posiadają atesty PZH oraz to, że  Fabryka Małego Odkrywcy stawia na bezpieczeństwo i naturalność.

 

Każdy panel jest wykonany ręcznie i z należytą dbałością, nie ma dwóch identycznych- każdy jest wyjątkowy.

 

 

 

Więcej informacji o ścieżkach sensorycznych znajdziecie na stronie:

  http://www.fabrykamalegoodkrywcy.pl/  

 

 

 

 

FABRYKA MAŁEGO ODKRYWCY

WWW: http://www.fabrykamalegoodkrywcy.pl/

E-mail: fabrykamalegoodkrywcy@gmail.com

Telefon: 883758448

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.