Wybierz miasto:

Miasto:

Super zabawa dla malucha czyli układamy i główkujemy.

Zabawy, w których trzeba kombinować, ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez naszego synka. Teraz numerami jeden w ćwiczeniu lewej półkuli mózgu jest dla Nas ŻarówKOŁO oraz Puzzle - Żarówki od LiLco. 

 

 

ŻarówKOŁO

 

 

Jest to świetna układanka, w której zadaniem naszego dziecka jest łączenie kolorowych żarówek w pary. Co również jest doskonałą okazją do utrwalenia nazw kolorów.

Synek ma do wyboru żarówki w kolorze żółtym, czerwonym, niebieskim oraz zielonym, a sparować może je na dwa sposoby.

 

Przez wkładanie żarówek w otwory w podstawie zgodnie z wzorem wskazanym na wieczku lub może odwrócić wieczko, które po drugiej stronie pełni funkcję tablicy kredowej i włożyć dany kolor żarówki w podstawę, po czym samodzielnie wyrysować drogę do tego koloru przy pomocy kredy, która również była dołączona do zestawu. Oczywiście kolory kredy są zgodne z kolorami żarówek :)

 

 

 

Na odwrocie żarówki również pokryte są tablicówką, dlatego układankę możemy dodatkowo wykorzystać do nauki pisania literek, cyferek czy liczenia. A dla synka to również możliwość do malowania kredą tego, czego zapragnie w danej chwili jego wyobraźnia, co sprawia mu mnóstwo radości. Później wszystko czyścimy lekko wilgotna ściereczką lub nawilżonymi chusteczkami, które sprawdzają się idealnie, dzięki czemu z drewnem, z którego zrobiona jest zabawka, nie dzieje się nic niepokojącego.

 

Dodatkowo o zestawu dołączone zostały karty pracy, dzięki którym synek może ćwiczyć spostrzegawczość i odwzorowywać kolejność kolorów żarówek z kart, układając te drewniane w odpowiedniej kolejności. I to zadanie chyba lubi najbardziej.

 

 

Całość jest bardzo starannie wykonana, nie zawiera ostrych krawędzi.

Bardzo podoba nam się to, że układankę możemy wykorzystać na kilka sposobów, dzięki czemu zabawa szybko się nie nudzi, a synek ćwiczy cierpliwość i logiczne myślenie.

 

 

A jeśli Twojemu dziecku podobają się żarówki, mamy kolejną świetną propozycje od LiLco Puzzle - Żarówki

 

 

Są to drewniane puzzle, którymi synek bawi się na dwa sposoby.

Może układać je poprzez odpowiednie dopasowanie elementów na podłodze czy stoliku lub układać je w drewnianej podstawie, co jest już opcją troszeczkę trudniejszą, ale bardzo lubianą przez naszego malucha. Nie mniej jednak żarówki mają różne kształty i wielkości, więc wystarczy trochę cierpliwości, a wszystkie żarówki zostają odpowiednio dopasowane.

 

 

Natomiast na ćwiczenie kolorów, kształtów oraz koncentracji pomogą Wam w tym fantastyczne układanki od LiLco. Przeznaczone są one zarówno dla maluchów, jak i nieco starszych dzieci.

 

 

 

Układanka Kolorowe skarpetki i Układanka Kolorowe babeczki

 

 

Jak bawić się układankami? Sprawa jest bardzo prosta.

Przed rozpoczęciem układania należy włożyć okrągłe elementy w odpowiednie do tego miejsca. Można to robić naprzemiennie tj. wzory pionowo, a kolory poziomo lub odwrotnie. Za każdym razem kombinacja może być inna, dzięki czemu zabawa będzie interesująca, a dziecko nie będzie układało sekwencji z pamięci. 

Dzięki dwóm częściom wieczka możemy podzielić zabawę na dwa etapy. Łatwiejszy oraz trudniejszy z większą ilością elementów do układania i dopasowywania. Ponadto wieczko spełnia funkcję zakrywającą układankę, umożliwiając bezpieczne przechowywanie.

 

Głównym zadaniem dziecka w tej zabawie jest odwzorowywanie kombinacji kolorów i wzorów. 

 

Bardzo fajne jest również to, że układanka może zostać spersonalizowana- na wieczku pojawi się wówczas imię małego właściciela zabawki.

 

 

Układanki znajdziecie tutaj:

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-skarpetki-/40

https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Kolorowe-babeczki-/41

 

 

 

Paletki kolorów z kartami pracy

 

 

 

Jeśli macie ochotę na zabawę w odwzorowywanie, polecamy Wam Paletki kolorów.

Tutaj również możemy bawić się na kilka sposobów.

 

Możecie odwzorowywać położenia klocków na palecie zgodnie z dołączonymi do zabawki kartami pracy lub przenosić i odwzorowywać położenia klocków (z pamięci lub z kolejnej karty pracy) z jednej palety na drugą tak, aby żaden klocek nie spadł z palety.

Dziecko może przekładać klocki rączką lub za pomocą dołączonych do zestawu drewnianych szczypiec- wszystko zależy tutaj od możliwości dziecka

 

Paletki kolorów znajdziecie tutaj: https://lilco.pl/pl/p/Paletki-kolorow-karty-pracy/56

 

 

 

Układanka Żarówki z kartami pracy

 

 

Kolejną świetną propozycją od LiLco jest Układanka Żarówki.

 

Głównym zadaniem dziecka jest sortowanie lub odwzorowywanie kombinacji kolorów żarówek na podstawie, zgodnie z dołączonymi kartami pracy. Dodatkowo do zestawu dołączone są pocięte żarówki, które odgrywają rolę puzzli. Wycięte, prostokątne otwory w podstawie służą jako stojak do układania sekwencji.

 

Maluch bawiąc się tą układanką uczy się kolorów i wspiera rozwój lewej półkuli mózgu, która odpowiedzialna jest za porządkowanie sekwencyjne, wykrywanie relacji, analizę i przetwarzanie linearne. Ponadto pomoc rozwija zdolności językowe oraz uczy cierpliwości i logicznego myślenia.

 

 Układankę żarówki znajdziecie tutaj:  https://lilco.pl/pl/p/Ukladanka-Zarowki-karty-pracy-/60

 

 

 

 

Dzięki układankom, które przedstawiliśmy powyżej dziecko ćwiczy koncentrację, precyzję, spostrzegawczość i motorykę małą, która jest bardzo ważna w jego rozwoju. Są również doskonałe do nauki cierpliwości i logicznego myślenia.  Z pewnością są to pomoce, które zajmą dziecko na dłużej.

 

 

 

LiLco

LILCO

WWW: http://lilco.pl/

E-mail: lilco.kontakt@gmail.com

Telefon: +48500722398

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl