Wybierz miasto:

Miasto:

Top 5 gier na wakacje

Szukasz gry, którą możesz zabrać ze sobą na wakacyjną wyprawę? Potrzebujesz wartościowej rozrywki na deszczowe wieczory i całkiem pogodne spotkania z najbliższymi? A może czeka Cię czas spędzony w gronie zupełnie nowych osób, które chcesz zaangażować we wspólną zabawę?

 

 

Poniżej znajdziesz 5 propozycji prostych, uniwersalnych i niezwykle zabawnych gier, które polecają się na wakacje!

 

 

Dobble XXL

 

 

Jeśli wydaje Ci się, że gry planszowe i zabawy w plenerze nie idą w parze, koniecznie spróbuj Dobble XXL! Ta powiększona wersja popularnej karcianki rozrusza nie tylko umysły, ale i ciała uczestników. I to niezależnie od warunków! Pokaźne opakowanie skrywa 20 "kart" wykonanych z wytrzymałego materiału PVC, z których każda ma 45 centymetrów średnicy. Podstawowe zasady gry pozostają niezmienne: naszym celem jest odnalezienie i wskazanie identycznych symboli, zanim zrobią to przeciwnicy. Jednak w tej wersji zajdziemy zupełnie nowe warianty rozgrywek indywidualnych i drużynowych oparte o ruch. Dzięki temu Dobble XXL doskonale nadaje się do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

Logiqest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru

 

 

Jak wakacje, to podróże, a jak podróże to… Wsiąść do Pociągu! Ta popularna gra planszowa co roku zdobywa nowych zwolenników i doczekała się wielu wersji. W tym ciekawej łamigłówki, w której mamy okazję wcielić się w rolę dyżurnego manewrowego. Logiqest: Wsiąść do Pociągu - Zmiana toru to 40 wyzwań o różnym poziomie trudności, w których będziemy musieli w jak najmniejszej liczbie ruchów poprzestawiać wagony na odpowiednie miejsca, wysilając umysł i odpowiednio planując kolejne działania. Co więcej, gra nie tylko nawiązuje do podróży pod względem tematu! Dzięki temu, że wszystkie elementy mieszczą się w solidnym, plastikowym pudełku pełniącym funkcję planszy, możemy zabrać ją ze sobą wszędzie, by umilała nam czas w aucie, pociągu czy samolocie.

 

 

Jungle Speed

 

 

 

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi grupami osób, doskonale sprawdzą się proste i dynamiczne gry karciane. Cechuje je absolutne minimum zasad do zapamiętania, a rozgrywki są angażujące i ciekawe. Tak właśnie działa Jungle Speed – szalona gra imprezowa, w której musimy wykazać się nie lada refleksem i spostrzegawczością! Podczas zabawy każdy z graczy kolejno odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu i kładzie ją przed sobą. Gdy na stole pojawi się drugi identyczny obrazek, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto jako pierwszy chwyci stojący na środku totem. Zadanie nie jest łatwe, bo symbole są do siebie dość podobne, a każda pomyłka będzie surowo karana!

 

 

Cortex

 

 

A gdyby tak połączyć ćwiczenie spostrzegawczości i refleksu z rozwiązywaniem prostych zadań pod presją czasu? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie Cortex, czyli prawdziwa siłownia dla umysłu! W tym niepozornym pudełku znajdziesz aż 8 różnych rodzajów wyzwań takich jak łamigłówki, puzzle, zapamiętywanki czy specjalne karty z fakturą, które będziemy rozpoznawać z zamkniętymi oczami wyłącznie za pomocą dotyku. W każdej rundzie na stole ląduje karta z zadaniem, a naszym celem jest przykrycie jej dłonią i podanie poprawnej odpowiedzi. Kto pierwszy, ten lepszy!

 

 

Story Cubes

 

 

 

Idealna gra wakacyjna powinna mieć trzy cechy: być mała (aby nie obciążała niepotrzebnie bagażu), mieć solidne opakowanie (żeby nic się nie uszkodziło w transporcie) i proste zasady (które można wytłumaczyć każdemu w kilka chwil). Wszystkie te wymogi spełniają Story Cubes! To kreatywna, pobudzająca wyobraźnię zabawa, w której opowiadamy historie na podstawie wylosowanych obrazków. Zestaw zawiera 9 kostek z wieloznacznymi grafikami. Na zasadzie luźnych skojarzeń będziemy próbowali wpleść je w swoje opowieści. Każdy uczestnik może snuć własną bajkę, ale możemy też wszyscy razem – zdanie po zdaniu, obrazek po obrazku – budować jedną, wielką, wspólną historię. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia!

 

 

REBEL.PL

WWW: http://www.rebel.pl/

E-mail: sklep@rebel.pl

Telefon: 58 728 49 31  

 

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz PDF „Miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom”.

Rodzicu!

x

Podaj nam swój e-mail, a otrzymasz PDF "Miejsca Przyjazne Dziecom":


BabyGo.pl